مدت مرخصی زایمان در کشورهای مختلف

بعد از زایمان بیشترین چیزی که به داد زنان شاغل می رسد ، مرخصی است . آنها در زمان داده شده باید به بهترین نحو قوای از دست رفته خود را بدست بیاورند و به نوزاد خود نیز رسیدگی کنند ، دولت‌های کشور‌های مختلف از ایده مرخصی بهد از زایمان حمایت می‌کنند و به مادران مرخصی زایمان می‌دهند. اما مدتشان با هم تفاوت دارد. در این مطلب می‌توانید ببینید که مرخصی زایمان در کشور‌های مختلف چقدر است و چه شرایطی دارد.

مدت مرخصی زایمان در کشورهای مختلف

کرواسی

مدت مرخصی والدین: ۴۱۰ روز
در این کشور مرخصی زایمان واقعا زیاد و بیش از یک سال است و بیمه تا شش ماه به مادران حقوق کامل پرداخت می‌کند.

بریتانیا

مدت مرخصی والدین: ۳۶۵ روز
والدین بریتانیایی اجازه دارند این مدت مرخصی را بین خودشان تقسیم کنند: ۲ هفته از این مرخصی فقط مخصوص مادر است و بقیه را پدر یا مادر می‌توانند از نوزادشان مراقبت کنند.

سوئد
مدت مرخصی والدین: ۲۴۰ روز

والدین سوئدی می‌توانند مرخصی را بین خود تقسیم کنند. به هرحال۶۰ روز متعلق به پدر است و اگر نتواند از آن استفاده کند منقضی می‌شود.

روسیه
مدت مرخصی والدین: ۱۴۰ روز

طبق قانون، بعد از مرخصی زایمان مادران می‌توانند تا یک و نیم سالگی نوزادشان مرخصی مراقبت از کودک بگیرند و در این مدت ۴۰% حقوقشان به آن‌ها پرداخت می‌شود. سپس می‌توانند یک سال و نیم دیگر بدون حقوق مرخصی بگیرند، اما از سابقه کاریشان کسر می‌شود.

قزاقستان
مدت مرخصی والدین: ۱۲۶ روز

در صورت وجود عوارض کار یا اگر دو بچه یا بیشتر به دنیا بیایند، مدت مرخصی پس از زایمان تا ۱۰ هفته ادامه می‌یابد. مادران اجازه دارند مرخصی مراقبت از کودک تا سه سالگی بگیرند.

فنلاند
مدت مرخصی والدین :۱۲۶ روز

به جای مرخصی زایمان، مادران می‌توانند با هزینه دولت کودکشان را به مهدکودک ببرند یا یک پرستار کودک استخدام کنند.

پرتغال
مدت مرخصی والدین: ۱۲۰ روز

طبق قانون، پدر نباید کمتر از پنج روز با نوزادش بگذراند و اگر از وظایف خود سرپیچی کند جریمه می‌شود.

فرانسه
مدت مرخصی: ۱۱۲ روز

این دوره را می‌توانند به دو بخش تقسیم کنند (۲ ماه قبل و ۲ ماه بعد از زایمان) یا بیشتر بعد از زایمان مرخصی بگیرند. اگر زنی بخواهد می‌تواند فقط ۳ هفته قبل از زایمان را مرخصی بگیرد. به هرحال زنان اجازه دارند تا ۳۶ هفتگی کار کنند.


چین
مدت مرخصی والدین: از ۹۰ روز

«از۹۰ روز» به این معناست که مدت مرخصی بستگی به سن زن دارد. هرچه سنش بیشتر باشد مرخصی بیشتر است.

ایسلند
مدت: ۹۰ روز

اگر مرخصی زایمان فقط به مادر داده شود، مرخصی مراقبت از کودک طبق فرمول ۳-۳-۳ خواهد بود. ۳ ماه مادر، ۳ ماه پدر و ۳ ماه بین هر دو تقسیم می‌شود.

هند
مدت مرخصی والدین: از ۸۴ روز

«از۸۴ روز» به این معناست که مدت مرخصی در هند به تعداد بچه‌ها بستگی دارد. اگر فرزند اول یا دومتان باشد ۱۸۲ روز مرخصی دارید. اگر فرزند سوم یا بیشتر باشد مرخصی تنها ۸۴ روز خواهد بود.

امارات
مدت مرخصی والدین: از ۴۵ روز

«از۴۵ روز» به این معناست که مرخصی در امارات به شغل زن بستگی دارد. زنانی که برای شرکت خصوصی کار می‌کنند ۴۵ روز مرخصی دارند که شامل قبل و بعد از زایمان می‌شود. اما زنانی که شغل دولتی دارند ۹۰ روز مرخصی دارند.
بیشتر بخوانید :
۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن