مراد طاهباز جاسوسی که احتمالا با آمریکا مبادله شود، کیست؟

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره مراد طاهباز جاسوسی که احتمالا با ایالات متحده آمریکا مبادله شود، خواهیم داشت! با ما همراه باشید. به تازگی خبرهایی مبنی بر تبادل زندانی میان جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا در فضای مجازی منتشر شده است، که از میان چهار جاسوسی که طبق برخی گمانه‌ زنی‌ ها میان دولت ایران و آمریکا تبادل خواهند شد، نام مراد طاهباز به چشم می خورد!

درباره مراد طاهباز بد نیست بدانید وی یک تاجر و حفاظت‌ گرای ایرانی-آمریکایی است که دارای تابعیت بریتانیایی نیز می باشد. لازم به بیان است مراد طاهباز عضو هیئت مدیره و از بنیانگذاران موسسه حیات وحش میراث پارسیان است.

در بهمن ماه سال ۱۳۹۶ شمسی، مراد طاهباز به همراه هشت فرد دیگر وابسته به موسسه حیات وحش میراث پارسیان توسط مقامات امنیتى ایرانى دستگیر شد در بهمن ماه سال ۱۳۹۸ شمسی با تایید احکام صادره در دادگاه بدوی، قوه قضاییه مراد طاهباز را برای همکاری با آمریکا به عنوان دولت متخاصم به ۱۰ سال زندان و رد وجوه دریافتی از دولت آمریکا محکوم کرد.

اما وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در خرداد ماه سال ١٣٩٩ شمسی و در روز جهانى محیط زیست با انتشار یک ویدیو نگرانى خود را از شرایط بازداشت مراد طاهباز در ایران اعلام کرد و آزادى این فعال محیط زیست را خواستار شد.

مراد طاهباز که ظاهرا تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته‌ های علوم انسانی (liberal arts) و مدیریت کسب و کار گذرانده است، یک تاجر ثروتمند و فعال در حوزه ساخت و ساز و  یک شکارچی قدیمی است. خبرگزاری در گزارشی در ۲۰ آبان ماه سال ۱۳۹۶ شمسی، مراد طاهباز را تاجری ثروتمند معرفی کرد که در کسب و کار قمارخانه داری در آمریکا و سرزمین‌ های اشغالی فعالیت دارد! در گزارش تسنیم می خوانیم که طاهباز همچنین از علاقه‌مندان شکار است که یکی از مستندات آن، ثبت شکار دو رأس مرال، گوزن زرد، تار هیمالیایی و شاموا به نام وی در وب‌ سایت گزارش شکار است. او همچنین در سمیناری درباره شکار قوچ در ایران که در هتل-قمارخانه پاریس در لاس‌ وگاس برگزار شده بود، تحت عنوان شهروند سابق ایران در پنلی شرکت کرد و به همراه رضا گلسرخی و یک شکارفروش بین‌ المللی به نام دیوید لیلین، راه‌ های شکار در ایران و نیز ارسال شاخ و لاشه شکار به آمریکا را برای حضار آمریکایی شرح داد!

در واقع، مراد طاهباز در سه شرکتEmpire Resorts ,inc ، MT Capital LLC و Americas Partners LLC عضو هیات مدیره و مدیرعامل بوده است. شرکت اَمریکاز پارتنرز که طاهباز از شرکای اصلی و زمانی مدیر آن بود، در سرزمین‌ های اشغالی به فعالیت ساخت مجموعه‌ های تفریحی و قمارخانه مشغول است. جالب این اسن که هر سه شریک اصلی طاهباز در این شرکت، یعنی جو برنستین، «رالف برنستاین و یوسی ریزِن تابعیت مضاعف آمریکایی-اسراییلی دارند و این شرکت همکاری نزدیکی با امپراتوری مالی-تجاری صهیونیستی راکفلر دارد.

از جمله کارهای این شرکت، ساخت شعبه اصلی بانک اسراییلی hapoalim در نیویورک است. این شرکت یک شعبه در سرزمین‌ های اشغالی و ثبت شده در اسراییل به نام Israel by the Sea دارد که همان طور که گفته شد، سال‌ ها است که در سرزمین‌ های اشغالی مجموعه‌ های چون هتل و ویلاهای لوکس و ساختمان‌ های مجلل دیگر می سازد.

 

۰ ۰ آرا
Article Rating
برچسب ها

محمد سیمری

از سال 91 در حوزه نویسندگی وبسایت و خبرنویسی فعالیت دارم؛ و میتونم بگم این حوزه، جزو علاقه مندی های باارزش من هست...
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن