مرزهای زمینی و هوایی ایران و ترکیه کی باز می شود؟

در این مطلب از جدولیاب، توضیحاتی درباره زمان بازگشایی مرزهای زمینی و هوایی ایران و ترکیه خواهیم داشت! با ما همراه باشید. رؤسای جمهور ایران و ترکیه روز یکشنبه ۴ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ شمسی، همزمان با عید سعید فطر در گفت‌ و  گوی تلفنی با تبریک متقابل عید فطر به دولت ‌ها و مردم دو کشور، بر ضرورت توسعه و تعمیق روابط به‌ ویژه مناسبات اقتصادی و تجاری تاکید کردند.

مرزهای زمینی و هوایی ایران و ترکیه

حجت ‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی و رجب طیب اردوغان در این تماس تلفنی، با اشاره به مشکلات اقتصادی حاکم بر جهان براثر شیوع ویروس عالم‌ گیر کرونا، ضرورت بازگشایی هر چه سریع‌ تر مرزهای زمینی و هوایی با رعایت پروتکل‌ های بهداشتی را برای از سرگیری تبادلات تجاری و کالایی دو کشور مورد تاکید قرار دادند.

حجت ‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی و رجب طیب اردوغان همچنین در این تماس تلفنی ابراز امیدواری کردند با تشکیل کمیسیون همکاری ‌های مشترک اقتصادی دو کشور در آینده نزدیک و با پایان یافتن بحران کرونا، تحرک تازه و خوبی در روابط اقتصادی دو کشور و همچنین اجرایی و عملیاتی شدن توافقات قبلی صورت گیرد. رؤسای جمهور ایران و ترکیه در ادامه با اشاره به همکاری‌ های خوب دو کشور در مقاطع مختلف، ضرورت همکاری و تبادل دانش، اطلاعات و تجربیات در زمینه مقابله با ویروس کرونا را مورد تأکید قرار دادند.

حجت ‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی با بیان اینکه همکاری‌ های ایران و ترکیه در مقاطع مختلف در تاریخ دو کشور به ثبت رسیده است، گفت:

در شرایط امروز، بازگشایی مرزهای زمینی و هوایی با رعایت پروتکل ‌های بهداشتی و از سرگیری تبادلات تجاری و کالایی برای هر دو کشور یک ضرورت است.

رجب طیب اردوغان نیز خاطرنشان کرد:

بر این باور هستم که همکاری‌ ها و تبادل تجربیات دو کشور در زمینه مقابله با ویروس کرونا می‌ تواند بسیار مفید باشد.

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه همچنین توسعه روابط اقتصادی و تجاری را مورد تأکید قرار داد و افزود:

برای بازگشایی مرزهای ترکیه با ایران و از سرگیری تبادلات تجاری، دستورات لازم را صادر خواهد کرد.

 

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x