مرغ ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومانی کجا عرضه می شود؟

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره عرضه مرغ ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومانی خواهیم داشت! با ما همراه باشید. مدیر بخش فروش یک میدان تره بار در تهران در خصوص علت تجمع مردم در غرفه‌ های فروش مرغ اظهار کرد:

” از ابتدای این هفته با فاصله گرفتن قیمت مرغ در میادین میوه و تره بار و واحدهای صنفی سطح شهر، مردم برای خرید به این مراکز هجوم آورده اند. روزانه حدود ۷ تن مرغ گرم کشتار روز در هر یک از میادین میوه و تره بار تهران عرضه و به هر فرد سه عدد مرغ فروخته می‌شود تا پاسخگویی تمامی تقاضاها باشیم.

نرخ مصوب هر کیلو مرغ بر اساس نرخ نامه ستاد تنظیم بازار  ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است، اما هر کیلو مرغ در میادین میوه و تره بار به دلیل عرضه از سوی دولت (تنظیم بازاری) ۱۸ هزارو ۵۰۰ تومان عرضه می ‌شود.

روزانه حدود یک تن مرغ یخ زده نیز تقاضای میادین میوه و تره بار است که با نرخ ۱۵ هزار تومان بدون محدودیت به هر فرد عرضه می‌شود.وی تصریح کرد: فاصله بین قیمت‌های فروش در واحدهای سطح شهر و میادین میوه و تره بار بیش از ۱۵ هزار تومان است و مردم نیز به دلیل عدم قدرت خرید کافی مجبور به خرید از این مراکز و ایجاد صف‌های طولانی هستند.

معمولا در فصول سرد سال و با کاهش تولیدات مرغداران، عرضه به بازار کم می ‌شود و دولت برای تنظیم بازار، اقدام به فروش مرغ در مراکز میوه و تره بار می‌کند تا زمانی که فاصله قیمتی کاهش پیدا کند.شاهرخی مطرح کرد: این روزها ممکن است حجم مرغی که عرضه می ‌شود تقاضای نیازها را ندهد، اما این موضوع تا چند روز آینده بر طرف می ‌شود چراکه حجم تقاضا نیز رفته رفته کاهش پیدا می‌ کند. “

۰ ۰ رای
Article Rating
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

محمد سیمری

از سال 91 در حوزه نویسندگی وبسایت و خبرنویسی فعالیت دارم؛ و میتونم بگم این حوزه، جزو علاقه مندی های باارزش من هست...
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن