معرفی کتاب بازی با مرگ نوشته علی دلشاد تهرانی

این مطلب به معرفی کتاب بازی با مرگ دارد ، می توانید علاوه بر اطلاعاتی راجع به این کتاب فایل صوتی این کتاب را نیز دانلود کرده و گوش دهید .

معرفی کتاب بازی با مرگ

بازی با مرگ رمانی است که توسط انتشارات دریا به تازگی چاپ شده و داستان آن، به شیوه سیال ذهن و در سبک رئالیسم جادویی نگاشته شده است. انتخاب این سبک توسط نویسنده، ریشه در هوشمندی وی دارد که مرزی برای قلم، فکر و اتفاقات متصور نشده و از ابتدا، زیرکانه در پی وارد کردن هیجانات کوچک و بزرگ و در آخر ضربات سهمگین و نفس گیر حقیقت ماجرای داستان، به ذهن خواننده است.

معرفی کتاب بازی با مرگ نوشته علی دلشاد تهرانی

کتابی که در آن علی دلشاد، نویسنده کتاب، با آرامش کامل و آگاهانه، اطلاعاتی درباره عناصر جادویی جهان داستانش، به مخاطب ارائه نمی دهد تا رویدادهای عجیب را به راحتی به عنوان اتفاقاتی معمول به تصویر بکشد و غیرممکن ها را در قالب زندگی عادی و روزمره یک دکتر بیهوشی میانسال ارائه کند؛ تا جائیکه شخصیت ساده ی یک گربه سیاه تا مدتها فکر شما را مشغول نگه می دارد! بعد جرقه ها شروع می شوند و داستان، دنیاهایی را به تصویر می کشد که لحظه ای در آرزوی یک لحظه اش و لحظه ای دیگر در فکر کمک به کاراکترها برای فرار هستید.

اینکه چطور کسی که تا مرز ۳۵ سالگی هرگز دست به قلم نبرده، به خلق اثر توانمندی چون بازی با مرگ نائل می شود را باید مرهون تلفیقی از اتفاقات، تصمیمات شخصی، کتابخوانی ها و مطالعات علمی در سالهای پیاپی دانست.
‎درست در توالی موفقیت های کاری و زندگی، علی دلشاد، تصمیم به تنهایی و فاصله گرفتن از هیاهوی روزمره می گیرد که برایش ارمغانی ارزشمند به همراه دارد:سکوت!

‎سکوت و تنهایی علی دلشاد در سال های اخیر، دلیل شروع جریان متصل واژه ها به روی کاغذ می شود، آنچه از قبل، طی سالها، مجهز به گنجینه ی ارزشمند مطالعه ی بیش از ۱۰۰ کتاب در هر سال توسط وی بوده و این تلفیق، شاید، دستمایه تمام آن چیزی باشد که چاشنی لازم برای خلق داستان دلچسب و روانی چون بازی با مرگ شده؛ نه کلاس نویسندگی و تلاش برای جذب مخاطب با انتخاب ژانر و موضوعات همه پسند!

این ژانر، ژانری است فوق العاده جذاب که از دل جهان بینی سحرآمیز مردم آمریکای لاتین به دنیای ادبیات وارد شده است. معمولاً اولین چیزی که پس از شنیدن «رئالیسم جادویی» به ذهن خطور می کند، نام نویسنده ی بزرگ کلمبیایی،  گابریل گارسیا مارکز است.

روند تحلیلی ماجرا و اتصال مرموز اتفاقات و شخصیتها، دنیایی شبیه به “مرشد و مارگاریتا اثر بولگاکف” و “کافکا در ساحل اثر هاروکی موراکامی” را در ذهن تداعی می کند.

علی دلشاد تهرانی، نویسنده ی معاصر، جوان، لبریز از حس و علاقمند به ادبیات است که قلم جسورش را با وسواس در حقیقت و خیال، تنیده و بازی با مرگ را به تصویر کشیده است.وی، در رشته آمار تحصیل کرده، تبحر بی نظیری در برنامه نویسی و ایده پردازی دارد و به زبان انگلیسی مسلط است؛ از همین رو، برای آنچه می نویسد، ورای ابزار خیال و خلاقیتش، مطالعه عمیق و علمی و مستندات به روز را به کار می گیرد.

تحصیلات عالیه را در رشته MBA ادامه داده و در سال های اخیر تمرکز خود را بر روی توسعه ی کسب و کارهای نوپا، سرمایه گذاری ایده های استارتاپی، نوشتن کتاب و داشتن یک ذهن متمرکز و پویا به کمک مدیتیشن و یوگا معطوف کرده است.

در کارنامه علی دلشاد،، کتاب مدارشمالگان را می بینیم. برای آشنایی بیشتر با این نویسنده و آثارش، از شما دعوت می شود به وبسایت علی دلشاد تهرانیمراجعه کنید.

معرفی کتاب بازی با مرگ نوشته علی دلشاد تهرانی

معرفی کتاب بازی با مرگ

داستان کتاب بازی با مرگ!

داستان در ظاهر ساده است؛ یک پزشک متخصص بیهوشی در سکانس اول از کما بازگشته و صدای همکارانش را در بیمارستان می شنود.
ضرب آهنگ قصه کم کم سریع می شود، ولی کماکان خاطراتی که از کما به یاد می آورد در کنار قاب عادی روزمرگی هایش، قابل فهم است؛ تا آنجا که علی رغم رعایت سبک ساده و جذاب ماجرا، داستان و پایه هایش به لرزه می افتند و پزشک درمی یابد انسانهایی که در دنیای ذهنی حین کما ملاقات کرده، واقعی هستند و تصمیم به برقراری ارتباط با آنها می گیرد!
تصمیمی که در فصلهای میانی، عواقبی به همراه دارد…
روش نگارش داستان به ادعای نویسنده، Recursive یا تودرتونویسی است که کاراکترها در نقش راوی به صحنه وارد و خارج می شوند؛
در قسمت هایی از کتاب، دعوت های غیرمستقیم کاراکتر آلیس به زندگی کردن در لحظه یا carpe diem را می خوانیم که مدام یکنواختی دنیای پیش روی لنا را به طعنه، به چالش می کشد؛

اما آنچه که خواننده را میخکوب می کند، پایان نفس گیر و میخکوب کننده کتاب است!چنان که خواننده در عین ناباوری، در حال و هوای عجیبی، با دریافت اطلاعات تکان دهنده، به حال خود رها می شود تا تمام انتزاعات دنیاهای موازی، ذهنش را به چالش بکشد.

کاری که علی دلشاد با استادی تمام، به اجرا درآورده و عطش دنباله ی داستان، شاید، شما را وادار به مطالعه ی بیشتر در زمینه تجربه های نزدیک مرگ نماید.خبر خوب اینجاست که جلد دوم از همین نویسنده، در راستای همین موضوع در حال نوشتار است!

کتاب بازی با مرگ را باید فراتر از یک رمان ایرانی دید؛ زیرا با دید فروش در بازارهای جهانی نوشته شده است. بازی با مرگ، ابتدا در وب سایت آمازون به زبان انگلیسی و سپس در ایران به چاپ رسید. نام تمام شخصیت های داستان، غیرایرانی بوده و می توان به شکل یک کتاب ترجمه شده به آن نگاه کرد. کتاب بازی با مرگ هم اکنون به زبان های فارسی، انگلیسی، ترکی و روسی ترجمه و چاپ شده است.

این کتاب به صورت نسخه چاپی، نسخه دیجیتال ونسخه صوتی از طریق سایت های آمازون، سایت نویسنده و اپلیکیشن های ایرانی خرید کتاب، در دسترس می باشد.
بیشتر بخوانید:
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن