مهمان امشب برنامه دورهمی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹ کیست؟

در این مطلب، درباره مهمان امشب برنامه دورهمی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹ توضیحاتی خواهیم داشت! با ما همراه باشید. برنامه امشب دورهمى چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹با حضور علیرضا امینی از کارگردانان سینما و تلویزیون ساعت ٢٣ از شبکه نسیم پخش خواهد شد.

مهمان امشب برنامه دورهمی چهارشنبه 29 بهمن 99
مهمان امشب برنامه دورهمی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹

علیرضا امینی کارگردان  سینما و تلویزیون  امشب (چهارشنبه ۲۹ بهمن) به برنامه «دورهمی» می‌رود. علیرضا امینی متولد ۱۳۴۹ در اراک، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، تهیه‌کننده و تدوین‌گر اهل ایران است.

از مهم‌ترین آثار علیرضا امینی می‌توان به کارگردانی سریال سقوط آزاد، فیلم انتهای خیابان هشتم و سریال ۱۳ شمالی اشاره کرد.

علیرضا امینی کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال ۱۳۷۷ در فیلم قاب سبز به عنوان کارگردان فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال سقوط آزاد، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای علیرضا امینی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون محمد ولدخانی و رضا قربانی را تجربه کرد.

علیرضا امینی در سال ۱۳۹۰ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید آثار مهمی حضور داشته است. او در این سال در ۲ فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون حضور داشت و خود را به جامعه هنرمندان معرفی کرد. آثار مهم علیرضا امینی در این سال، فعالیت در فیلم انتهای خیابان هشتم به عنوان کارگردان و فعالیت در سریال سقوط آزاد به عنوان کارگردان محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی علیرضا امینی فعالیت در سریال سقوط آزاد بوده است. علیرضا امینی سال ۱۳۹۰ سریال سقوط آزاد را کارگردانی کرد که توانست خود را میان اهالی فضای تلویزیون مطرح کند. از علیرضا امینی نقل قول شده است که برای کارگردانی در سریال سقوط آزاد و همکاریش با عوامل و بازیگران اعلام رضایت کرده است. علیرضا امینی توانست با فعالیت در سریال سقوط آزاد تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر حامد بهداد، پوریا پورسرخ، الهام حمیدی و روناک یونسی توانست سطح کاری او را متحول کند.

علیرضا امینی علاوه‌بر سریال سقوط آزاد، سال ۱۳۹۰ فیلم انتهای خیابان هشتم را کارگردانی کرده است. علیرضا امینی این‌بار با هنرمندانی چون حامد بهداد، ترانه علیدوستی، صابر ابر و محمدرضا غفاری همکاری داشت.

با اینکه علیرضا امینی را بیشتر بعنوان کارگردان می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. علیرضا امینی علاوه‌بر کارگردان به‌عنوان نویسنده، تدوینگر، تهیه کننده، طراح لباس و طراح صحنه نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار علیرضا امینی در حرفه‌ی نویسنده، فیلم من دیوانه نیستم، فیلم دلتا ایکس، فیلم بلوک ۹ خروجی ۲، فیلم انتهای خیابان هشتم، سریال نقطه سر‌خط …، فیلم استشهادی برای خدا، فیلم فقط چشم‌هاتو ببند، فیلم زمان می ایستد، فیلم دانه های ریز برف، فیلم کنار رودخانه، فیلم نامه های باد، فیلم رنگین کمان و فیلم قاب سبز است. مهم‌ترین آثار علیرضا امینی در حرفه‌ی تدوینگر، فیلم من دیوانه نیستم، فیلم زمان می ایستد، فیلم دانه های ریز برف، فیلم کنار رودخانه و فیلم نامه های باد است. مهم‌ترین آثار علیرضا امینی در حرفه‌ی تهیه کننده، فیلم دلتا ایکس، فیلم فقط چشم‌هاتو ببند و فیلم دانه های ریز برف است. مهم‌ترین اثر علیرضا امینی در حرفه‌ی طراح لباس، فیلم دانه های ریز برف است. مهم‌ترین اثر علیرضا امینی در حرفه‌ی طراح صحنه، فیلم دانه های ریز برف است.

وی تاکنون موفقیت‌های بسیاری در جشنواره‌ها کسب کرده است. علیرضا امینی سال ۱۳۸۴ برای فیلم زمان می ایستد توانست در ۲۴مین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش هنر و تجربه برای جایزه سیمرغ بلورین بهترین فیلم نامزد شود. همچنین علیرضا امینی سال ۱۳۸۶ برای فیلم استشهادی برای خدا توانست در ۲۶مین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ برای جایزه سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه نامزد شود. همچنین علیرضا امینی سال ۱۳۸۸ برای فیلم هفت دقیقه تا پاییز توانست در ۲۸مین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ برای جایزه سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی نامزد شود.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی علیرضا امینی آن هست که در مدت زمان فعالیت خود، هم در تلویزیون و هم در سینما حضور داشته است. علیرضا امینی را باید بیشتر کارگردان سینما بدانیم چرا که ۷۳% آثار وی سینمایی و ۲۷% آثارش تلویزیونی است. در واقع علیرضا امینی از مجموع ۱۹ اثری که در کارنامه دارد، در ۱۴ اثر در سینما با نام‌های فیلم من دیوانه نیستم، فیلم دلتا ایکس، فیلم بلوک ۹ خروجی ۲، فیلم انتهای خیابان هشتم، فیلم هفت دقیقه تا پاییز، فیلم همان روز، فیلم استشهادی برای خدا، فیلم فقط چشم‌هاتو ببند، فیلم زمان می ایستد، فیلم کنار رودخانه، فیلم دانه های ریز برف، فیلم نامه های باد، فیلم رنگین کمان و فیلم قاب سبز فعالیت داشته و در ۵ اثر در تلویزیون با نام‌های سریال تعطیلات رویایی، سریال میلیاردر، سریال سقوط آزاد، سریال نقطه سر‌خط … و سریال تلخون فعالیت داشته است.

در بیوگرافی علیرضا امینی آثار مهمی وجود دارد. اگر می‌خواهید با بیوگرافی علیرضا امینی و زندگی حرفه‌ای و آثار او بیشتر آشنا شوید، حتما به صفحه هر یک از آثار علیرضا امینی در منظوم سر بزنید. همه ۱۹ اثر مهم علیرضا امینی در منظوم یک پروفایل اختصاصی دارند که اطلاعات کامل معرفی آنها تهیه شده است. امتیازی که هر یک از آثار علیرضا امینی در منظوم دارند، نمره و امتیازی است که مردم از یک تا ده به آنها داده‌اند. در واقع هر چقدر علیرضا امینی در آثار ارزشمندتری فعالیت کرده باشد، توانسته نمره‌ی بیشتری از سوی مردم بگیرد، در نتیجه سوابق کاری و بیوگرافی علیرضا امینی درخشان‌تر خواهد شد. مثلا اثری که در بیوگرافی علیرضا امینی بیشترین امتیاز را از مردم گرفته است، سریال سقوط آزاد محسوب می‌شود و اثری که در بیوگرافی علیرضا امینی کمترین امتیاز را گرفته است، فیلم رنگین کمان محسوب می‌شود.

«برنامه «دورهمی» در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ساعت ۲۳ پخش می شود و تکرار آن هم در ساعت های ۶ صبح، ۱۱ صبح و ۱۷ بعد از ظهر قابل مشاهده است.

۰ ۰ رای
Article Rating
[تعداد: ۴   میانگین: ۴/۵]

برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن