نحوه تشخیص مرغ هورمونی از مرغ طبیعی

مطلبی درباره نحوه تشخیص مرغ های هورمونی دیده ایم که تصمیم گرفتیم آن را با شما به اشتراک بگذاریم ، زیرا که تقریبا اغلب خانواده ها با انتخاب مرغ های هورمونی به خود و افراد خانواده با انتخاب اشتباه و استفاده مرغ های هورمونببه خود آسیب می رسانند .

چگونه بفهمیم مرغی که خریده ایم هورمونی است یا نه !


مرغ یکی از مواد غذایی است که هر روز توسط خانوار های خریده و مصرف می‌شود. شاید شما هم در طول زندگی خود بعد از خرید مرغ ممکن است به این پی ببرید که مرغی که خریده اید فاسد است. در اینجا قصد این را نداریم که به بررسی چگونگی تشخیص مرغ فاسد از غیر فاسد بپردازیم. بلکه می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه میتوان به تشخیص مرغ هورمونی و غیر هورمونی بپردازیم.مرغ های هورمونی نسبت به مرغ های طبیعی از ویژگی های کمتری برخوردار هستند و ممکن است در سلامتی ما هم اختلال ایجاد کنند. به همین دلیل لازم است که در خرید این نوع مرغ ها دقت کنیم و مراقب باشیم که با خریدن این مرغ ها به سلامتی خود آسیب نزنیم.

نحو تشخیص مرغ هورمونی از مرغ طبیعی

در اینجا ما تصویری را به شما معرفی میکنیم که به شما نشان میدهد که چگونه میتوان مرغ های هورمونی را از مرغ سالم تشخیص دهیم. در وهله اول باید گفت که مرغ های هورمونی نسبت به مرغ های سالم و غیر هورمونی وزن بالا تری دارند، اما این تنها نشانه شناخت مرغ های هورمونی از غیر هورمونی نیست و برخی از مرغ های سالم و طبیعی نیز ممکن است از وزن های بالاتری برخوردار باشند. اما باید گفت که ویژگی های دیگری نیز برای شناخت مرغ های هورمونی مانند حجم چربی وجود دارد.

نحو تشخیص مرغ هورمونی از مرغ طبیعی

نحوه تشخیص مرغ هورمونی

اما چگونه باید فهمید که مرغی که خریده ایم هورمونی است یا نه ؟

اولین چیز که در موقع خرید باید به آن دقت کنید حجم گوشت مرغ است .

مرغ های هورمونی و ناسالم به دلیل نیاز به رشد سریع طبیعتا از وزن بالاتری برخوردارند. اما اگر این معیار شما را در تمیز دادن مرغ هورمونی از غیر هورمونی کمک نکرد بهتر است به سراغ معیار بعدی برویم یعنی حجم چربی.

نحو تشخیص مرغ هورمونی از مرغ طبیعی

مرغ هورمونی و سالم

مرغ های هورمونی دارای چربی بالای هستند و یکی از راه های پیدا کردن آن بررسی خط های سفید روی سینه مرغ است هرچه این خط های سفید بیشتر باشند در واقع نشان از تزریق هورمون بیشتر برای رشد سریع تر آن است.

بیشتر بخوانید:
۰ ۰ رای
Article Rating

فرزانه سمندر

استقلالی ام و عاشق نوشتن، کار خبرنگاری رو از آوای ساوه شروع کردم و مدت 15 ساله با گروه مجلات کلبه و کولاک آشنا هستم و همکاری می کنم.
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن