نرخ ویزیت پزشکان در سال ۱۴۰۱ چقدر اعلام شده است ؟

در پی اعلام بالا رفتن نرخ ویزیت پزشکان ، در این مطلب از بلاگ جدول یاب به موضوع نرخ ویزیت پزشکان در سال ۱۴۰۱ چقدر اعلام شده است ؟پرداخته ایم ، با ما همراه باشید :
نرخ ویزیت پزشکان در سال ۱۴۰۱ چقدر اعلام شده است ؟
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران، نرخ ویزیت پزشکان در سال ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

علی سالاریان معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران در گفت‌وگویی تلویزیونی، اظهار کرد:هزینه ویزیت پزشک عمومی در سال ۱۴۰۱ حدود ۸۵ هزار تومان، پزشک متخصص ۱۲۰ هزار تومان و پزشک فوق تخصص ۱۶۰ هزار تومان خواهد بود.

وی افزود:با توجه به تورم ۴۵ درصدی که بانک مرکزی اعلام کرده است و هزینه استهلاک تجهیزات پزشکی و بخش حرفه‌ای، برآورد کارشناسان اقتصاد و سلامت سازمان نظام پزشکی برای سال ۱۴۰۱ این بوده که قیمت تعرفه ها حداقل ۶۰ درصد افزایش یابد.

سالاریان ادامه داد:هزینه ویزیت پزشک عمومی در سال ۱۴۰۱ به حدود ۸۵ هزار تومان، ویزیت پزشک متخصص به حدود ۱۲۰ هزار تومان و ویزیت پزشک فوق تخصص به حدود ۱۶۰ هزار تومان خواهد رسید.

وی افزود:در شورای عالی بیمه، نظام پزشکی به عنوان فروشنده خدمات با ۹ عضو دیگر که خریدار خدمات هستند، مواجه است و این ترکیب شورای عالی بیمه در حوزه تعرفه‌گذاری خدمات پزشکی اجحاف در حق جامعه پزشکی است.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران گفت:دولت در این سال‌ها بر اساس هزینه خودش، خدمات پزشکی را قیمت‌گذاری دستوری کرده است که منجر به تنزل خدمات پزشکی، مهاجرت پزشکان، تغییر شغل پزشکان و تخلف در این زمینه شده است.

 

 

 

 

بیشتر بخوانید :

حکم مراجعه بیمار به پزشک غیر هم جنس در اسلام چیست؟

۰ ۰ آرا
امتیازدهی به مقاله

ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
دکمه بازگشت به بالا