نقاشی هایی چشم نواز از نقاش زبردست و خلاق اوا جازکویچ

نزدیک ده سال است که خانم «اوا جازکویچ»، هنرمند نقاش اهل ورشو پرتره‌هایی برگرفته از قرون ۱۸ می‌کشد که در آن نقاشی ها سر اشخاص، در هاله ای از ابهام پنهان شده است! در این نقاشی‌ها وی زنانی را در قرن هجدهم و شروع قرن نوزدهم به تصویر کشیده که سر آن‌ها را با گیاهان، قارچ‌ها، میوه‌ها، پارچه‌های درهم تنیده به شکلی زیبا و آراسته است.

آثار این نقاش جوان در نمایشگاه‌های معروف به نمایش درمی‌آید. نمایشگاه اخیر وی در تاریخ ۱۷ نوامبر همین سال در شهر نیویورک برپا شد.

او درباره نقاشی‌های خود می‌گوید: من از ابتدای شروع به کار، جذب پرتره‌های قرون هجدهم شدم. این نقاشی‌های قدیمی حس عجیبی را در من پدید آوردند؛ از یک سو برای من اغواگر بودند و از سوی دیگر، در آنها ناهماهنگی احساس می‌کردم. من واقعاً جذب هنر و تکنیک این نقاشی‌ها شدم. اما انگار تمامی آنها در این نقاشی‌ها با یک قاعده و قرارداد خاصی نقاشی شده بودند و در آن‌ها احساسات شخصی و شخصیتشان جایی نداشت. همگی این پرتره‌ها با لباس‌های مدرن و خیلی شبیه به هم نشان داده می شدند.

از طرفی دوست داشتم با همان سبک و سیاق و تکنیک زیبا کار کنم و همچنین با ایجاد تغییراتی احساس واقعی آن را بیرون بکشم؛ بنابراین، این اشتیاق احیای تاریخ، مرا به ابداع و روایتی نو از پرتره‌های قدیمی کشاند.

۰ ۰ رای
Article Rating
برچسب ها

حانیه مقصودی فر

میکروبیولوژیستی هستم که علاوه بر باکتری ها و ویروس ها، با حرف و کلمه ها هم بازی می کنم آخه میدونی چیه؟ بازی کردن جزء عمر گیمرها حساب نمیشه *_^
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن