نورا مطروشی نخستین زن فضانورد جهان عرب کیست؟

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره نورا مطروشی نخستین زن فضانورد جهان عرب خواهیم داشت! با ما همراه باشید. نورا مطروشی با ۲۷ سال سن و اهل شارجه، نخستین زنی است که در جهان عرب قرار است آموزش فضانوردی ببیند و راهی فضا شود! امارات متحده عربی در سال‌ های اخیر توانسته است به موفقیت‌ های مهمی در برنامه فضایی خود دست یابد. فوریه گذشته این کشور توانست کاوشگر فضایی امل را در مدار کره مریخ قرار دهد! امارات متحده عربی همچنین می‌ خواهد در سال ۲۰۲۴ میلادی، یک فضاپیمای بدون سرنشین را روی کره ماه قرار دهد.

نورا مطروشی در رشته مهندسی مکانیک تحصیل کرده است. وی در این باره می‌ گوید: فضانوردی رویای کودکی من بود! رویایی که حالا تا تحقق آن راه زیادی باقی نمانده است… خانواده مادری من دریانورد و ملوان هستند؛ دوست دارم بگویم آن‌ ها اقیانوس را کاوش کرده‌ اند. واژه astronaut در یونانی یعنی ملوان ستاره ها! اگر من می‌ توانم این کار را انجام دهم، پس تو هم می‌ توانی. اگر هیچ‌ کسی قبل از شما دست به این کار نزده است، پس فقط پیش بروید و خودتان اولین نفر باشید! اگر نسبت به کاری که انجام می‌ دهید، واقعا علاقه‌مند و مشتاق هستید، پس فقط باید برای آن سخت تلاش کنید و مترصد فرصت باشید.

امارات عربی متحده بنا دارد در چهارچوب توسعه برنامه فضایی خود، دو فضانورد دیگر را آموزش دهد و به فضا بفرستد. نورا مطروشی در شرایطی توانست در آزمون انتخاب فضانورد برای آموزش در ایالات متحده آمریکا برگزیده شود که بیش از چهار هزار نفر در این آزمون شرکت کرده بودند! وی به زودی راهی تگزاس می‌ شود تا در مرکز آموزش فضانوردی جانسون ناسا مشغول آموزش شود.

 

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن