هر روز مهارت هایمان را ارتقا دهیم

مهتاب دهقانی

چاردیواری‌ها شباهت عجیبی به هم دارند، بعضی‌ها چهل متر و بعضی‌ها چهارصد متر هستند اما در نهایت، همه‌شان یک آشپزخانه، یک آیفون، یک گاز و… دارند. همان‌طور که خانه‌هایمان شبیه هم است با کمی اختلاف سایز و قیمت اجناس چیده شده در آن، دغدغه‌های زندگی‌مان هم شبیه هم است. این روزها همه خانه‌ها گرفتار حرف‌های مشابهی هستند که باید به کمک هم کاری کنیم تا این حرف‌ها کمرنگ شود تا بتوانیم رنگارنگی بهار را ببینیم. روزهایمان در حالی سپری می شود که زورآزمایی دلتنگی ها برای بازگشت به زندگی عادی و جولان ویروس کرونا هموطنان را در دو راهی انتخاب مرگ و زندگی قرار داده است.

مهتاب دهقانی
مهتاب دهقانی

طبیعت زیباترین جلوه‌اش در فصل بهار است. فصل بهار به دلیل بیدار شدن درختان از خواب زمستانی و تغییراتی که در طبیعت رخ می دهد، همواره با برگزاری جشن ها و جشنواره های مختلف در جوامع مختلف شروع می شود.

بهار را فصل تحول می دانند. خداوند دگرگونی هر پدیده ای در عالم را به دست انسان قرار داده و همچنین بهبود محیط زیست با اراده انسان انجام می شود. انسان اگر بخواهد در وضعیت شهر بهبود ایجاد کند، در کشور و زندگی خود، تحول ایجاد نماید، باید تحول را از خود آغاز کند. تحول اخلاقی، بهداشتی، تحول درونی و فکری، رفتن به سوی صفا و انسانیت که این تحول ها، سعادت انسان ها را تضمین می کند. تا انسان نیازی به موفقیت احساس نکند و برایش مشخص نشود که اصلاً چرا باید در رفتار و نگرش و عادت هایش تغییری به وجود بیاید، تحول درونی غیرممکن است.  اگه بخواهیم کاری را انجام دهیم، راهش را پیدا می کنیم و اگه نخواهیم بهانه اش را می سازیم و وقتی احساس نیاز به چیزی نکردیم، اگه کل دنیا هم جمع شوند و بخواهند ما را متقاعد کنند، بی فایده است. همیشه آدم تشنه دنبال آب است.

اگر می خواهیم همگام با طبیعت پیش رویم، سعی کنیم هر روز مهارت هایمان را ارتقا دهیم و چیز جدیدی یاد بگیریم.

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن