معرفی کامل ۷ فصل سریال بلک لیست + بیوگرافی بازیگران و عکس

سریال بلک لیست The Blacklist یکی از مجموعه‌های محبوب اکشن در بین طرفداران این ژانر است. در این مقاله این سریال را معرفی خواهیم کرد و در انتها هم از فصل جدید آن خواهیم گفت. The Blacklist یک سریال جنایی آمریکایی است که از شبکه NBC پخش می‌شود. قسمت اول این مجموعه تلویزیونی در تاریخ ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۳ (۱ مهر ۱۳۹۲) به روی آنتن رفت و بینندگان را با شخصیت دوست‌داشتنی ریموند ردینگتون آشنا کرد. ردینگتون که سال‌هاست تحت تعقیب است، ناباورانه خودش را تحویل اف‌بی‌آی می‌دهد و به آن‌ها می‌گوید که فهرستی از خطرناک‌ترین تبهکاران جهان را در اختیار دارد. البته ردینگتون اصرار دارد که این اطلاعات را فقط با یک مامور تازه‌کار به نام الیزابت کین به اشتراک بگذارد.

فیلم بلک لیست

این داستان اصلی سریال هیجان‌انگیز لیست سیاه است که در حال حاضر فصل هفتم آن در حال پخش است. در این مقاله معرفی کاملی از سریال The Blacklist و شخصیت‌ها و بازیگران آن خواهیم داشت. در انتها هم به جزئیات فصل آخر سریال بلک لیست می‌پردازیم.

مروری بر داستان کامل سریال بلک لیست

همه فصل‌های سریال لیست سیاه تاکنون با نقدهای مثبتی مواجه شده‌اند و البته بیشتر منتقدان بازی جیمز اسپیدر بازیگر نقش ریموند ردینگتون را ستوده‌اند. از تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۱۹ (۱۲ مهر ۱۳۹۸) پخش فصل ۷ سریال The Blacklist آغاز شده و هنوز هم در حال پخش است. اما پیش از آنکه به فصل جدید سریال بلک لیست بپردازیم، مروری بر فصل‌های پیشین آن خواهیم داشت.

فصل اول سریال The Blacklist

فیلم بلک لیست

در فصل اول سریال فهرست سیاه با شخصیت ریموند ردینگتون و الیزابت کین آشنا می‌شویم و کم کم شاهد شکل‌گیری نیروی ویژه لیست سیاه هستیم. هارولد کوپر رئیس این نیروی ویژه و دونالد رسلر یکی از ماموران خوب آن است که سال‌ها به دنبال ردینگتون بوده است. همچنین آرام مجتبایی مسئولیت کارهای ردیابی و امور تکنیکی را بر عهده دارد.

همانطور که در مقدمه به آن اشاره کردیم، ردینگتون خودش را تسلیم FBI می‌کند و برای دستگیری برخی از خطرناک‌ترین تبهکاران دنیا به آن‌ها پیشنهاد کمک می‌دهد. او همچنین تاکید دارد که فقط با ماموری تازه‌کار به نام الیزابت کین صحبت خواهد کرد و از همان ابتدای سریال با معمای ارتباط بین ردینگتون و الیزابت مواجه می‌شویم. این فصل ۲۲ قسمت داشت و بیش از ۱۸ میلیون نفر قسمت اول آن را تماشا کردند.

فصل ۲ سریال بلک لیست

در فصل دوم شاهد درگیری ردینگتون با گروهی تبهکار و قدرتمند به نام «کابال» هستیم و تمام این درگیری‌ها بر سر منبعی دیجیتالی با اطلاعات محرمانه و فوق‌العاده مهم است. در این فصل شخصیت ثمر نوابی هم به نیروی ویژه فهرست سیاه اضافه می‌شود؛ او پیش از این برای موساد کار می‌کرده است. فصل دوم هم ۲۲ قسمت داشت و قسمت اول آن در تاریخ ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۴ (۳۱ شهریور ۹۳) از شبکه NBC پخش شد. پربیننده‌ترین قسمت فصل دوم، قسمت نهم آن با بیش از ۲۵ میلیون بیننده در آمریکا بود.

فصل ۳ سریال لیست سیاه

فصل ۳ سریال فهرست سیاه ۲۳ قسمت داشت و قسمت اول آن در تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۱۵ (۹ مهر ۹۴) پخش شد. در این فصل بعد از حوادثی الیزابت مجبور می‌شود خودش را پنهان کند و به همراه ردینگتون از دست دولت و نیروی ویژه فرار می‌کنند. همچنان کابال در پشت صحنه همه وقایع قرار دارد و لیز و ریموند در تلاشند تا پرده از رازهای این گروه قدرتمند بردارند؛ گروهی که رهبرانش در خود دولت هستند. پربیننده‌ترین قسمت این فصل در آمریکا حدود ۱۳ میلیون بیننده داشت.

فصل ۴ سریال فهرست سیاه

فیلم بلک لیست

در فصل ۴ مردی به نام الکساندر کرک وارد داستان می‌شود که ادعا دارد پدر الیزابت است و درنهایت الیزابت را می‌دزدد؛ اما الیزابت باور ندارد که الکساندر پدر او باشد. فصل ۴ هم همانند اکثر فصل‌های این سریال، ۲۲ قسمت داشت. قسمت اول آن در تاریخ ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۶ (۱ مهر ۹۵) به روی آنتن شبکه NBC رفت. فصل ۴ نسبت به فصل قبلی بینندگان کمتری داشت و پربیننده‌ترین قسمت آن چیزی حدود ۱۱ میلیون بیننده را به پای تلویزیون‌ها کشاند.

فصل ۵ سریال The Blacklist

۲۷ سپتامبر ۲۰۱۷ (۵ مهر ۹۶) فصل پنجم سریال The Blacklist شروع و در ۲۲ قسمت پخش شد. در این فصل ردینگتون که با خیانت‌هایی روبه‌رو شده، سعی دارد تا امپراتوری‌اش را دوباره از نو بسازد. البته او همچنان به کمک لیز و نیروی ویژه، تبهکاران و تروریست‌هایی را از سرتاسر جهان به دام می‌اندازد. فصل ۵ هم نسبت به فصل‌های قبلی با ریزش بیننده مواجه شد و قسمت اول آن با حدود ۹٫۵ میلیون تماشاگر، پربیننده‌ترین قسمت آن بود.

فصل ۶ سریال بلک لیست

فیلم بلک لیست

در فصل ۶ بیشتر به هویت واقعی ریموند ردینگتون و رازهای سر به ‌مهر گذشته او پرداخته می‌شود. الیزابت هم همچنان سعی دارد تا ارتباط واقعی بین خودش و ریموند را پیدا کند. با این حال نیروی ویژه هم به کار خود ادامه می‌دهد و افراد بیشتری از لیست سیاه را به دام می‌اندازد. این فصل هم در ۲۲ قسمت از شبکه NBC پخش شد. قسمت اول آن در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۱۹ (۱۳ دی ۹۷) به روی آنتن رفت و با ۸ میلیون تماشاگر، پربیننده‌ترین اپیزود این فصل بود.

شخصیت ها و بازیگران سریال The Blacklist

در این بخش با برخی از شخصیت‌ها و بازیگران اصلی سریال The Blacklist آشنا می‌شویم.

ریموند ردینگتون با بازی جیمز اسپیدر

ریموند ردینگتون در گذشته مامور دولت و گویا عضوی از نیروی دریایی آمریکا بوده است. او قبل از اینکه خودش را تسلیم کند، در فهرست مجرمان تحت تعقیب FBI، در جایگاه چهارم قرار داشته است. ردینگتون به روابط زیادی که دارد و تبهکاران مختلفی که می‌شناسد معروف است. به همین دلیل هم عجیب نیست که او فهرستی از خطرناک‌ترین تبهکاران را در دست داشته باشد؛ فهرستی که با عنوان لیست سیاه شناخته می‌شود. ریموند علاقه اسرارآمیزی به الیزابت کین دارد و به نظر می‌رسد رازهای شخصی زیادی را درباره الیزابت می‌داند. با این حال ردینگتون هر کاری برای محافظت از لیز انجام می‌دهد. در کل می‌توان گفت که ردینگتون تبهکاری دوست‌داشتنی، خوش لباس و عاشق زرق و برق است.

جیمز اسپیدر بازیگر مطرح آمریکایی متولد سال ۱۹۶۰ میلادی است. از فیلم‌های معروف او می‌توانیم به Stargate محصول سال ۱۹۹۴، Crash محصول سال ۱۹۹۶ و Avengers: Age of Ultron محصول سال ۲۰۱۵ اشاره کنیم. اسپیدر در تلویزیون هم فعال بوده و علاوه بر فهرست سیاه، در سریال‌هایی همچون The Office و The Practice ایفای نقش کرده است.

الیزابت کین با بازی مگان بون

فیلم بلک لیست

الیزابت کین یک مامور تازه‌کار FBI است که به اصرار ردینگتون به نیروی ویژه آورده می‌شود. بعدها مشخص می‌شود که نام واقعی او ماشا روستوا است و در روسیه و از مادری روس به دنیا آمده است. الیزابت گذشته‌ای رمزآلود و دلخراش دارد. از همان قسمت اول جای زخمی را روی دست الیزابت می‌بینیم که درواقع مربوط به کودکی اوست؛ زمانی که در آتش گیر افتاده بود.

جدای گذشته مبهم و ارتباط اسرارآمیزش با ردینگتون، همسر الیزابت، تام کین هم گویا مشکلاتی دارد و از همان فصل اول ردینگتون هشدارهایی را درباره تام به لیز می‌دهد. با این حال لیز هم کم کم جذب ردینگتون می‌شود و احتمالا بزرگترین سوال او این است که ردینگتون چه نسبتی با او و گذشته‌اش دارد. مگان بون بازیگر آمریکایی متولد سال ۱۹۸۳ است. معروف‌ترین نقشی که تا به حال بازی کرده، همین نقش الیزابت کین است؛ اما از آثار دیگر او می‌توانیم به سریال Law & Order: LA و فیلم Step Up Revolution اشاره کنیم.

دونالد رسلر با بازی دیگو کلاتنوف

رسلر یک مامور کارکشته FBI است که سال‌ها به دنبال ردینگتون بوده است. او تا جایی غرق کارش شده بود که حتی نامزدش با او قطع رابطه می‌کند. درنهایت رسلر به نیروی ویژه لیست سیاه آورده می‌شود. اگرچه او از همکاری با ردینگتون متنفر است، اما نتایج خوب کارشان او را در این گروه نگه می‌دارد. در ابتدا او حتی به الیزابت هم اعتماد نداشت، اما هرچه می‌گذرد رسلر و لیز دوستان صمیمی‌تری می‌شوند. دیگو کلاتنوف بازیگر کانادایی است که از دیگر سریال‌های معروف او می‌توان به سریال Homeland اشاره کرد. او در سینما هم فعال است و در فیلم‌هایی چون Radius و Lavender بازی کرده است.

آرام مجتبایی با بازی امیر اریسن

فیلم بلک لیست

آرام همچون نامش پسر آرامی است که در امور تکنولوژیکی حسابی مهارت دارد و در این زمینه به FBI کمک می‌کند. او از دوستان خوب الیزابت است و مشخصا به ثمر علاقه‌مند است. امیر اریسن بازیگر آمریکایی است که معروف‌ترین نقشش در همین سریال لیست سیاه بوده است؛ اگرچه او در سریال‌های دیگری هم همچون Billions و The Mentalist حضور داشته است.

ثمر نوابی با بازی مژان مارنو

ثمر اصالتا ایرانی است و در بازجویی مهارت دارد. او اولین بار در فصل دوم حضور پیدا کرد و بعد از مدتی با کمک ردینگتون به عضویت نیروی ویژه درآمد. مژان مارنو بازیگر آمریکایی-ایرانی است که علاوه بر سریال The Blacklist، در سریال House of Cards هم بازی کرده است. والدین مژان ایرانی هستند و خودش در آمریکا به دنیا آمده است. از دیگر بازیگران اصلی این سریال می‌توانیم به رایان اگولد در نقش تام کین، هری لنیکس در نقش هارولد کوپر و هشام توفیق در نقش دمبه اشاره کنیم.

جزئیات سریال The Blacklist Season7

قسمت اول فصل ۷ سریال بلک لیست در تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۱۹ (۱۲ مهر ۹۸) از شبکه NBC پخش شد. تاکنون ۱۱ قسمت از این فصل به روی آنتن رفته و قرار است در هفته‌های آتی اپیزودهای جدیدتر آن نیز پخش شوند. در این فصل هم الیزابت کین در کنار ریموند ردینگتون با ماجراجویی‌های تازه‌ای روبه‌رو می‌شوند و تیم نیروی ویژه همچنان در تلاش برای دستگیری تبهکاران و مجرمان بین‌المللی است. خبر خوب برای طرفداران این سریال این است که فصل هشتم آن هم قرار است ساخته شود.

فیلم بلک لیست

[تعداد: ۰   میانگین:  ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating

وبگردی

ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x