سلامت

واکسن ویروس کرونا چه زمانی وارد بازار می شود؟

در این مطلب، درباره واکنس ویروس کرونا و همچنین زمان ورود این واکسن به بازار توضیحاتی خواهیم داشت! با ما همراه باشید. شرکت داروسازی ” مدرنا “با نام اصلی ” Moderna ” اعلام کرد که ساخت واکسن ویروس کرونا را تکمیل کرده است و برای آزمایش‌ های بیشتر به مقامات عالی سلامت آمریکا ارسال کرده است. هم‌ اکنون تمامی مردم سراسر جهان، به خصوص کشورهای آلوده به ویروس کرونا سخت منتظر شنیدن خبر ساخت واکسن قطعی برای این ویروس هستند!

با توجه به شیوع ویروس کرونا، شرکت ” مدرنا ” با نام اصلی ” Moderna ” خبر داد که نسخه آزمایشگاهی این واکسن را برای آزمایشات اولیه به مسئولان عالی سلامت آمریکا ارسال کرده است. شیشه‌ های کوچک این واکسن به موسسه ملی آلرژی و بیماری‌ های واگیردار ایالات متحده آمریکا با نام اصلی ” NIAID ” ارسال شده‌ اند.

شرکت مدرنا در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: ” ما شیشه‌ های واکسن mRNA-1273 را به موسسه ملی سلامت یا NIH ارسال کردیم تا فاز اولیه مطالعاتی آن در آمریکا انجام شود. قرار است محققان موسسه ملی سلامت آمریکا یا NIH آزمایشات فاز انسانی این واکسن را انجام دهند.

لازم به بیان است موسسه ملی آلرژی و بیماری‌ های واگیردار آمریکا یا NIAID، یکی از ۲۷ موسسه تشکیل دهنده موسسه ملی سلامت آمریکا یا NIH است که همگی زیر نظر وزارت بهداشت این کشور فعالیت می‌ کنند.

در حال حاضر دانشمندان سراسر جهان به دنبال ساخت واکسن ویروس کرونا هستند و البته که تنها زمان ثابت خواهد کرد کار تحقیقاتی کدام یک از آنها مفید واقع خواهد شد. انتظار می‌ رود که آزمایشات بالینی این واکسن اواخر ماه آوریل انجام شود. اگر این آزمایش‌ ها موفقیت آمیز پیش رود، وضع مقررات و مطالعات عمیق‌ تری را به دنبال خواهد داشت. به این ترتیب این احتمال وجود دارد که این واکسن تا سال آینده آماده توزیع نخواهد شد.

 

کادر امتیازدهی

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها

وبگردی

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

avatar
  ایمیل برای اطلاع رسانی  
بهم خبر بده
دکمه بازگشت به بالا