واکسن کرونای چینی ها کی به تولید انبوه می رسد؟

در این مطلب از جدولیاب، توضیحاتی درباره زمان به تولید انبوه رسیدن واکسن کرونای چینی ها خواهیم داشت! با ما همراه باشید. در جدیدترین خبر منتشر شده و بر اساس مقاله ‌ای که به صورت آنلاین در مجله پزشکی medical journal منتشر شده است، یک واکسن ویروس کرونا که توسط چینی ها ساخته شده است، در مرحله آزمایش بالینی روی انسان، نتایج امیدوارکننده‌ ای را نشان داد! این واکسن ایمن بوده است و پاسخ ایمنی بدن در برابر بیماری کووید-۱۹ را به همراه داشته است!

واکسن کرونای چینی ها

در مرحله آزمایش بالینی، این واکسن کرونا به ۱۰۸ فرد بزرگسال سالم تزریق شد و پس از ۲۸ روز، نتایج امیدوارکننده‌ا ی نشان داد! نتایج نهایی این واکسن هم طی ۶ ماه آینده ارزیابی خواهد شد. به نقل از این مجله پزشکی، آزمایشات بالینی بیشتری نیاز است تا پاسخ ایمنی بدن در برابر ویروس SARS-COV-۲ به طور قطعی مشخص شود.

وی چن (Wei Chen) از موسسه زیست فناوری پکن، مسئول این پروژه مطالعاتی گفت:

این نتایج نقطه عطف مهمی در راه مهار بیاری کووید-۱۹ است. آزمایش بالینی این واکسن نشان داد که تنها یک دوز از واکسن مذکور که Ad5-nCoV نام دارد، در عرض ۱۴ روز، در بدن افراد آزمایش شده آنتی‌بادی‌های ویژه ویروس و سلول‌های T تولید کرد.گرچه این نتایج باید با احتیاط تفسیر شوند. چالش ‌های توسعه واکسن کووید-۱۹ بسیار جدید و بی ‌سابقه است و تحریک سیستم ایمنی بدن لزوما نشانگر این نیست که واکسن ساخته شده، انسان را در برابر بیماری کووید-۱۹ محافظت می‌ کند.

این نتیجه امیدوارکننده است ولی هنوز برای اینکه واکسن در دسترس همگان قرار گیرد، راهی طولانی در پیش داریم.

 

[تعداد: ۰   میانگین:  ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating

وبگردی

ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x