آخرین وضعیت سفرهای نوروزی در روزهای کرونای انگلیسی در نوروز ۱۴۰۰

علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درحاشیه سفر به استان مرکزی آخرین تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای سفر‌های نوروزی را با تشریح کرد. مونسان افزود: جلسات خوبی را در کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد ملی کرونا با حضور وزارت بهداشت، وزارت کشور و سایر دستگاه‌ها داشتیم و نتایج تصمیمات به رئیس جمهور تقدیم شد و در ستاد ملی کرونا به تصویب رسیده است.

او اضافه کرد: برای گردشگری ایام نوروز سه بخش داریم که یک بخش آن گردشگری در قالب تور است و از مبدا تا مقصد و برگشت به نقطه مبدا کاملا مدیریت شده و تحت دستورالعمل‌های دقیق بهداشتی است و همکاران خوب وزارت بهداشت کمترین نگرانی را در این زمینه دارند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: دومین بخش سفر‌هایی هستند که اقامت مسافران در مناطق مجاز گردشکری و تحت مدیریت و دستورالعمل‌های بهداشتی است که رفت و آمد با ناوگان هوایی و ریلی انجام می‌شود و نگرانی کمتری وجود دارد.

او ادامه داد: دسته سوم سفر‌هایی هستند که عموم مردم انجام می‌دهند و برنامه‌ریزی و تحت مدیریت قرار دادن آن کمی سخت است و در حال حاضر از جمله نگرانی های همکاران وزارت بهداشت در این بخش است و به همین دلیل ممنوعیت‌ها و محدودیت‌هایی به استانداران محترم ابلاغ شده است.

مونسان تاکید کرد: زدن چادر به کلی ممنوع است و کسی حق ندارد کمپ‌های چادری در ایام نوروز داشته باشد.

او ادامه داد: اقامت در مراکز غیر مجاز گردشگری و اقامت در مدارس که سال‌های گذشته انجام می‌شد ممنوع است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درپایان گفت: با این محدودیت و ممنوعیت‌ها انشاالله بتوانیم ایام نوروز خوبی را برای مردم عزیزمان داشته باشیم

۰ ۰ رای
Article Rating
برچسب ها

حانیه مقصودی فر

میکروبیولوژیستی هستم که علاوه بر باکتری ها و ویروس ها، با حرف و کلمه ها هم بازی می کنم آخه میدونی چیه؟ بازی کردن جزء عمر گیمرها حساب نمیشه *_^
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن