ویدئویی که بعد از ۱۴ سال بیشترین فروش را در یوتیوب گرفت

یک ویدئوی زیبا و خنده دار که فقط ۵۶ ثانیه طول می‌کشد، حدود ۸۸۳ میلیون بار در YouTube دیده شد و در یک حراجی با مبلغی ۷۶۰ هزار دلار به فروش رسید. این کلیپ ۱۴ سال پیش، در تاریخ ۲۳ می ۲۰۰۷، از دو برادر انگلیسی هری و چارلی، و با نام Charlie bit my finger در یوتیوب بارگذاری شد. در آن تاریخ، هری سه ساله و برادرش چارلی یک ساله بودند و پدرشان هوارد دیویس کار، این صحنه را فیلمبرداری و در یوتیوب به اشتراک گذاشت.

دو ماه پس از انتشار این ویدئو، پدر سعی در حذف این فیلم از یوتیوب داشت، اما متوجه شد که بازدید آن به هزار رسیده و این در حالی بود که تعداد بازدید‌ها هر لحظه در حال افزایش بود و همین موضوع پدر را متعجب کرد. این ویدئو خانواده چارلی را به کانون توجهات تبدیل کرد و منجر به معاملات تبلیغاتی و اسپانسری شد که طی این سال‌ها صد‌ها هزار دلار برای این خانواده درآمدزایی داشته است.

روز یکشنبه، ویدئوی Charlie bit my finger به عنوان یک اثر هنری دیجیتال و نمادی غیر قابل تغییر به حراج گذاشته شد، به این معنی که این ویدئو منحصر به فرد و قابل تکرار نیست. در کمال تعجب، این ویدئو که قرار نبود در YouTube نمایش داده شود، به قیمت ۷۶۰ هزار دلار فروخته شد.

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن