پیش بینی جدید تحلیلگران وال استریت از قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۲۰

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره پیش بینی جدید تحلیلگران وال استریت از قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۲۰ میلادی خواهیم داشت! با ما همراه باشید. بر اساس تازه ‌ترین نظرسنجی کیتکو که در ۲۹ ماه می منتشر شده است، اکثریت تحلیلگران وال ‌استریت و سرمایه ‌گذاران مین ‌استریت به افزایش قیمت طلا در هفته پیش‌ رو خوش ‌بین هستند!

در هفته ‌ای که گذشت قیمت جهانی طلا بار دیگر به کانال هزار و ۶۰۰ دلار بازگشت و روند کاهشی به خود گرفت. با این حال، عدم قطعیت ناشی از تشدید تنش‌ها میان دو اقتصاد بزرگ جهان موجب شد، فلز زرد به روند صعودی بازگردد و در آخرین روز از معاملات (روز جمعه) به هزار و ۷۲۹ دلار در هر اونس برسد.

بر اساس آخرین نظرسنجی هفتگی کیتکو، اکثریت تحلیلگران وال ‌استریت و سرمایه ‌گذاران خرد مین ‌استریت با اشاره به افزایش مناقشات میان پکن و واشینگتن و همچنین افت ارزش دلار، روند صعودی قیمت طلا را پیش‌ بینی کرده ‌اند.

در نظرسنجی اخیر کیتکو که در ۲۹ می انجام شده است، ۱۵ تحلیلگر حرفه ‌ای وال ‌استریت شرکت کردند که ۱۳ نفر معادل ۸۷ درصد، رشد قیمت طلا را برای هفته آینده پیش‌بینی کرده‌اند. یک نفر معادل هفت درصد معتقد است، فلز زرد روند نزولی خواهد داشت و یک نفر معادل هفت درصد هیچ نظری در مورد روند قیمت نداشته است.

از سوی دیگر، از میان هزار و ۹۰ نفر سرمایه‌گذاران خرد که در این نظرسنجی شرکت کردند، ۶۲۳ رای‌دهنده، معادل ۵۷ درصد افزایش قیمت طلا و ۲۵۱ نفر، معادل ۲۳ درصد کاهش قیمت این فلز گرانبها را پیش‌بینی کردند. ۲۱۶ نفر از رای‌دهندگان، معادل ۲۰ درصد نیز نظری در مورد روند قیمت طلا نداشتند.

در آخرین نظرسنجی انجام‌شده هفته گذشته، اکثریت تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه ‌گذاران مین‌ استریت در مورد آینده کوتاه‌مدت بازار فلز زرد خوش‌بین بودند که پیش‌بینی آنها صحیح نبود؛ البته در دو روز پایانی هفته، قیمت جهانی طلا بار دیگر به روند صعودی بازگشت.

کوین گریدی، مدیر موسسه فینیکس فیوچرز، یکی از خوش‌ بین ‌های این بازار است و با اشاره به شرایط تورمی موجود تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا، معتقد است که روند صعودی قیمت فلز زرد ادامه خواهد یافت. به ‌گفته فیل فلین، تحلیلگر ارشد پرایس فیوچرز گروپ، هرچند فروش طلا برای تزریق نقدینگی به بازار سهام موجب افت قیمت فلز زرد شده است، اما افزایش تنش‌ها میان ایالات متحده و چین و همین ‌طور ادامه ‌دار شدن اقدامات دولت ‌ها برای محرک‌ های اقتصادی در سراسر جهان در نهایت منجر به افزایش قیمت طلا خواهد شد.

شان لاسک، تحلیلگر ارشد موسسه والش‌تردینگ، افت ارزش دلار را در هفته گذشته از مهم ‌ترین دلایل رشد قیمت طلا می ‌داند. به‌گفته او، تشدید تنش ‌ها میان دو اقتصاد بزرگ جهان رشد بازار سهام را در آمریکا متوقف خواهد کرد. این روند در بلندمدت افزایش قیمت طلا را به ‌دنبال دارد.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز، با اشاره به تحلیل ‌های تکنیکال، افت ارزش دلار و تنش‌های ژئوپلیتیکی میان آمریکا و چین از یک‌سو و در خاورمیانه از سوی دیگر، رشد قیمت طلا را پیش ‌بینی کرده است. او معتقد است، قیمت جهانی طلا برای تحویل در ماه آگوست در بازار کامکس نیویورک به هزار و ۷۶۰ تا هزار و ۷۸۰ دلار افزایش خواهد یافت.

دنیل پاویلونیس، تحلیلگر ارشد در موسسه آرجی‌او فیوچرز اما معتقد است که طلا در محدوده کمتر از هزار و ۷۸۰ دلار باقی مانده و به‌نظر می‌رسد درست مانند ماه مارس و با ریزش بازار سهام، سرمایه ‌گذاران برای تامین نقدینگی اقدام به فروش طلاهای خود کنند. او از جمله بدبین ‌های بازار است که افت قیمت جهانی فلز زرد را در هفته آینده پیش ‌بینی کرده است.

 

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x