قیمت طلا ، سکه و دلار امروز

در این مطلب از جدول یاب به صورت روزانه و آنلاین قیمت طلا و سکه رصد شده و برای آن دسته عزیزانی که قصد خرید طلا و سکه دارند قیمت طلا در روزهای آتی را با توجه به نمودار های تحلیلی ارزش ها پیش بینی می کنیم. پیش‌بینی قیمت طلا و دلار فردا

پیش‌بینی قیمت طلا و دلار فردا
پیش‌بینی قیمت طلا و دلار فردا

پیش‌بینی قیمت طلا و دلار فردا

با این حال آنچه بین این دو گروه مشترک است اعتقاد به تاثیر چشمگیر انتظارات منفی یا مثبت در پی اخبار سیاسی است. افزایشی‌ها اعتقاد دارند، بازار در ادامه سال به مرور راه افزایشی را ادامه خواهد داد و در صورتی که خبر سیاسی خاصی مخابره شود که سمت و سوی انتظارات را منفی کند،حتی می‌توان انتظار داشت شدت افزایش قیمت بیشتر شود. کاهشی‌ها هم امیدوارند با افزایش سیگنال‌های امیدبخش مربوط به تحریم‌ها و FATF، قیمت‌ها در بازار ارز ریزشی باشد.

قیمت دلار امروز ۳ اسفند ۹۹

همانطور که پیش بینی شده بود قیمت دلار امروز هم در کانال ۲۵ هزار تومان نوسان داشت و با تغییر ۷۴۰ تومانی به قیمت ۲۴.۲۵۹ تومان رسید و یورو نیز که روزهاست وارد کانال ۳۰ هزار تومان شده بود امروز ۵۷۹ تومان کاهش یافت و به قیمت ۲۹.۲۹۳ تومان رسید.

نرخ ارزها

قیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
دلار۲۴۲,۵۹۰(۳.۰۵%) ۷,۴۰۰۲۴۲,۴۰۰۲۵۰,۰۳۰۱۶:۲۲:۰۰
یورو۲۹۲,۹۳۰(۱.۹۸%) ۵,۷۹۰۲۹۲,۸۰۰۲۹۸,۷۲۰۱۶:۲۲:۰۰
پوند انگلیس۳۵۲,۴۴۰(۱.۲۹%) ۴,۵۳۰۳۵۲,۳۰۰۳۵۵,۸۱۰۱۶:۲۲:۰۹
درهم امارات۶۸,۷۷۰(۱.۲۸%) ۸۸۰۶۸,۷۵۰۶۹,۴۳۰۱۶:۲۲:۰۸
لیر ترکیه۳۵,۸۰۰(۱.۴%) ۵۰۰۳۵,۸۰۰۳۶,۲۰۰۱۱:۲۷:۰۶

پیش‌بینی قیمت طلا و دلار فردا

پیش‌بینی قیمت طلا و دلار فرداآیا دلار به زیر ۲۰ هزار تومان می رسد؟

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در گفت‌و‌گوی ویژه خبری به بررسی عملکرد بانک مرکزی پرداخت. وی در پاسخ به این سوال که دولت نقدینگی خود را چطور تامین کرده و آیا این باعث افزایش قیمت ارز خواهد شد، افزود: بانک مرکزی طرفدار این نیست که قیمت ارز بالا بماند تا دولت نقدینگی تامین کند؛ بلکه بانک مرکزی تمام تلاش خود را خواهد کرد تا نقدینگی را تامین نماید؛ این در حالی است که سال قبل ۱۵ میلیارد دلار برای ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص داده شده که بانک مرکزی ۷ میلیارد دلار آن را از ذخایر خود تامین کرده است.

همتی گفت: نرخ ارز در بازار ربطی به تامین ارز دولتی ندارد؛ امسال نیز بانک مرکزی بخشی از نیازهای دولت را از ذخایر خود تامین کرد؛ این در شرایطی است که برخی معتقد بودند که بازار را باید با ارزپاشی تعدیل کرد؛ اما بانک مرکزی این کار را نکرد و محکم ایستاد و علی‌رغم بی‌سابقه‌ترین فشارهای تحریم، کالاهای مردم را با دلار ۴۲۰۰ تومانی تامین کند.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: ما به هر حال ضریب اطمینان را به جامعه می دهد که کمبودی برای کالاهای اساسی صورت نگیرد؛ این در حالی است که بدون برداشته شدن تحریم‌ها، صادرات نفت و فرآورده های نفتی بسیار خوب است.

وی در خصوص آخرین وضعیت درآمدهای ارزی گفت: وضع درآمدهای ارزی خوب است ولی نمی‌توان رقم را اعلام کرد.

همتی با بیان اینکه احساس کردم که مسئولان کشور عمان در مذاکرات طولانی و مفصل خود با ایران، عزم جدی برای همکاری با ایران دارند گفت: ما منابع خوبی در عمان داشتیم که از آن استفاده کردیم و امیدواریم این روابط بهبود یابد.

وی گفت: از منابع بلوکه شده خود در عمان استفاده کردیم و در مقابل، از کره‌ای ها برای عدم آزادسازی منابع خود شکایت خواهیم کرد.

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص خنثی‌سازی تحریم‌ها گفت: در حداکثر تحریم‌ها کالاهای غیرنفتی، نفت و فرآورده‌های نفتی را صادر می‌کنیم و هنوز هم تحریم‌ها تمام نشده است؛ ضمن اینکه از ابتدای بهمن یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار ارز از سوی صادرکنندگان در نیما عرضه شده است؛ ضمن اینکه تولید در کشور راه‌اندازی کرده است.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه بنده خبرنداشتم بانک‌ها به خاطر کد شهاب حساب‌ها را مسدود کرده‌اند گفت: یکی دو تا از بانک‌های ما اقدام به مسدود کردن حساب‌ها کرده بودند، چند سالی است که به بانک‌ها گفته‌ام که با مردم ارتباط برقرار کنند و از همه بخواهند تا کد ملی اتباع خارجی را اخذ کنند تا همه هویت داشته باشند.

او اظهار کرد: از ۶ بهمن ماه کار را شروع کردیم تا در ساتنا اگر فردی هویت نداشته باشند نقل و انتقال مالی صورت نگیرد، اما به یکباره متوجه شدم که حساب عده‌ای مسدود شده است، بنده همان شب با مدیران بانک‌ها تماس گرفتم و دستور دادم که یک ماه کار را به عقب بیندازند و از مشترکین بخواهند که موضوع را جدی بگیرند و کسانی که کد ملی ندارند کد شناسه را به بانک ارائه بدهند.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: بیشتر هدفمان این است تا جلوی پولشویی را بگیریم لذا این هدف بر اساس مصوبات شورای عالی مبارزه با پولشویی و اقدامات تروریستی است. این کار را باید انجام دهیم و تاکید کرده‌ایم تا بانک‌ها اقدام به این عمل کنند اما برخی از بانک‌ها بی‌تدبیری کردند، همه موضوعات به بانک مرکزی ارتباطی ندارد.

همتی بیان کرد: استفاده از مکانیزم ساتنا از سوی اتباع خارجی اگرچه در اواخر هفته گذشته دردسرساز شد، اما بانک مرکزی اعلام کرده که مهلت دریافت کد شهاب از سوی این گروه به مدت یک‌ماه تمدید شده است.

وی تاکید کرد: علت نوسان ارز بیشتر روانی است مسئولان باید در اظهاراتشان دقت کنند. به سرکوب نرخ ارز اعتقادی ندارم اما انتظارات نرخ ارز تعدیل خواهد شد و به زیر ۲۰ هزار تومان می‌رسد.

پیش‌بینی قیمت طلا و دلار فردا
پیش‌بینی قیمت طلا و دلار فردا

پیش‌بینی قیمت دلار و یورو فردا دوشنبه ۴ اسفند  ۹۹

با توجه به اینکه دلار در کانال ۲۵ هزار تومان نوسان دارد لذا احتمال کاهش آن تا زیر ۲۰ هزار تومان کاملا بعید به نظر می رسد. حال با توجه به تولید اسکناس های جدید و افزایش نقدینگی در بازار باید کمی منتظر تغییرات در قیمت ارز ها به خصوص دلار باشیم.

همانطور که پیش بینی شده بود در پایان هفته  گذشته دلار کانال ۲۵ هزار تومان را تجربه کرده بود اما  برای هفته ی جاری با کاهش قیمت دلار و یورو و سایر ارزها رو به روز بودیم که می تواند تحت تاثیر افزایش شدید قیمت بیت کوین باشد. برای این هفته کاهش قیمت دلار را پیش بینی می کنیم.

 قیمت طلا امروز ۳ اسفند ۹۹

 

در بازارهای بین‌المللی انس جهانی طلا با ثبات قیمت در قیمت ۱۷۸۴ دلار ماند. و دلار با ۷۴۰تومان کاهش به قیمت ۲۴ هزار ۲۵۹ تومان رسید. همانطور که دیدیم امروز طلا با کاهش ۱۸ هزار تومانی به قیمت ۱ میلیون ۸۳ هزار تومان رسید.

قیمت طلا

قیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
طلای ۱۸ عیار۱۰,۸۳۰,۰۰۰(۱.۶۴%) ۱۷۸,۰۰۰۱۰,۸۰۵,۰۰۰۱۱,۰۱۵,۰۰۰۱۶:۲۳:۲۶
طلای ۲۴ عیار۱۴,۴۴۰,۰۰۰(۱.۶۴%) ۲۳۷,۰۰۰۱۴,۴۰۶,۰۰۰۱۴,۶۸۶,۰۰۰۱۶:۲۳:۲۶
طلای دست دوم۱۰,۶۸۵,۵۲۰(۱.۶۴%) ۱۷۵,۳۹۰۱۰,۶۶۰,۴۶۰۱۰,۸۶۷,۷۵۰۱۶:۲۳:۲۶

 

قیمت سکه امروز ۳ اسفند ۹۹

هم چنین قیمت سکه امروز با تغییراتی همراه بوده است . طبق آخرین آمار قیمت هر سکه طرح قدیم با ۳۵۷ هزار تومان کاهش به قیمت ۱۱ میلیون ۱۶۱ هزار تومان رسید و قیمت هر سکه طرح جدید با ۳۰۳ هزار تومان کاهش به مبلغ ۱۰ میلیون ۵۹۷ هزار تومان به فروش می رسد .

قیمت نیم سکه نیز با ۱۵۰ هرار تومان کاهش قیمت به ۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید. هر ربع سکه با کاهش قیمت به قیمت ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان معامله می شود. سکه گرمی هم از این تغییرات مستثنی نبوده و با قیمت ۲ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان کاهش ۲۵ هزار تومانی را تجربه کرده است.

قیمت سکه

قیمت زندهتغییرکمترینبیشترینزمان
سکه امامی۱۱۱,۶۱۰,۰۰۰(۳.۲%) ۳,۵۷۰,۰۰۰۱۱۱,۵۸۰,۰۰۰۱۱۲,۸۲۰,۰۰۰۱۶:۲۶:۳۱
سکه بهار آزادی۱۰۵,۹۷۹,۰۰۰(۲.۸۶%) ۳,۰۳۰,۰۰۰۱۰۴,۹۷۹,۰۰۰۱۰۹,۰۱۹,۰۰۰۱۶:۲۵:۰۷
نیم سکه۶۳,۵۰۰,۰۰۰(۲.۳۶%) ۱,۵۰۰,۰۰۰۶۳,۵۰۰,۰۰۰۶۴,۰۰۰,۰۰۰۱۳:۱۳:۰۱
ربع سکه۴۱,۸۰۰,۰۰۰(۱.۶۷%) ۷۰۰,۰۰۰۴۱,۸۰۰,۰۰۰۴۲,۰۰۰,۰۰۰۱۳:۱۳:۰۱
سکه گرمی۲۴,۲۵۰,۰۰۰(۱.۰۳%) ۲۵۰,۰۰۰۲۴,۲۵۰,۰۰۰۲۴,۳۰۰,۰۰۰۱۳:۱۳:۰۱

پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا دوشنبه ۴ اسفند ۹۹

با توجه به نوسانات شدید بیت کوین و دلار در این هفته تاثیر آن بر قیمت طلا و تقاضا برای طلا با توجه به رسیدن به پایان سال و در پیش داشتن عید لذا این طور به نظر می رسد که قیمت ها روند افزایشی خواهد داشت . امکان برگشت قیمت طلا به زیر یک میلیون دور از انتطار است . همانطور که دیدیم با اتفاقی که در صفحه شخصی ایلان ماسک افتاد بیت کوین وارد کانال ۳۴ هزار دلار شد و از طرفی هم دلار در کانال ۲۴ هزار تومان نوسان می کند . از طرفی در پایان هر سال ما با اوج گرفتن فاجعه بار نقدینگی در خصوص خرید عید روبرو بوده ایم که این خود نیازمند طرح های اوراقی برای نگه داشتن وضعیت متغیر ها به خصوص حجم پول است.

نقدینگی موجب افزایش تورم می شود و این افزایش تورم برای دوره زمانی که در تورم رکودی به سر می بریم نیازمند کمی تلاش در راستای حفظ وضعیت و ثبات قیمت هاست . بازی دلار با بازار طلا می تواند تا پایان امسال تا ادامه داشته باشد.

با توجه به نزدیک شدن به روز های پایان سال نوسانات در بازار طلا و ارز بسیار زیاد است. از طرفی وضعیت بورس نیز خیلی بر میزان خرید و فروش و عرضه و تقاضای بازار ارز و طلا اثر می گذارد .

با توجه به کاهش قیمت طلای جهانی احتمال سقوط قیمت طلا  و سکه در این هفته زیاد است.

چرا طلا از مالیات معاف نشد؟

سال گذشته رئیس اتحادیه طلای تهران از معاف شدن اصل طلا از مالیات بر ارزش افزوده خبر داده بود، طرحی که تاکنون اجرا نشده است. محمدولی درباره سرنوشت این طرح به تجارت‌نیوز می‌گوید: معاف شدن اصل طلا از مالیات بر ارزش افزوده به سال ۱۴۰۱ موکول شده است؛ چرا که در شرایط کرونایی و تحریم درآمد دولت از محل فروش نفت و صادرات کاهش یافت. از این‌رو دولت از فعالان بازار طلا خواست که این لایحه در زمان مناسب دیگری اجرا شود.

پیش بینی قیمت طلا و سکه تا پایان سال ۹۹

احتمال می رود حباب قیمتی طلا و سکه باعث رشد بیش از حد قیمت ها شده و سکه امامی وارد کانال ۱۲ میلیون و سکه جدید وارد کانال ۱۱ میلیون شده و نیم سکه نیز تا ۷ میلیون نیز افزایش یابد .

امیدوارم این قیمت ها و این حباب تا پایان سال ۹۹ شکسته شود و برای سال ۱۴۰۰ به روند نجومی قیمت ها رو به رو نشویم.

بیشتر بخوانید:

قیمت دلار ، طلا ، سکه به صورت آنلاین

۰ ۰ رای
Article Rating
برچسب ها

حوا ابراهیم نژاد

به نام دادار حق هم او اول و آخر است و هم او ظاهر و باطن. خبرنگاری حرفه‌اي است كه شب و روز ندارد. حرفه ای که قلم را در دست می گیرد و قسم به آن که باید از آن سخن صدق ببارد. یک نویسنده و خبرنگار موفق واقعیت ها را در غالب حقیقت شرح می دهد نه در قاب شرحیات و شایعات. این حقیر تلاش دارد که نویسنده ای صادق باشد.ارادتمند شما
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن