پیش بینی قیمت طلا ، پیش بینی قیمت دلار فردا پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

در این بخش از جدول یاب به صورت آنلاین و روزانه قیمت دلار و طلا بررسی می شود و با توجه به نمودارها و شاخص های موجود و با توجه به شرایط اقتصادی و گاه سیاسی بازار روند نروزلی یا صعودی قیمت ها برای فردای آن روز پیش بینی می شود. لذا با ما در جدول یاب همراه باشید تا شما را به بروز ترین قیمت های دلار ، یورو و طلا آگاه سازیم.

پیش‌بینی قیمت طلا و دلار فردا
پیش‌بینی قیمت طلا و دلار فردا

فهرست مطالب:

قیمت دلار امروز ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

قیمت دلار امروز در بازار آزاد با رشد همراه شد و به ۲۴,۰۱۰ (بیست و چهار هزار و ده ) تومان رسید.

آخرین نرخ دلار در بازار آزاد

قیمت دلار در بازار آزاد، امروز به ۲۴,۰۱۰ (بیست و چهار هزار و ده ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۱۶ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار در بازار آزاد
قیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۲۴,۰۱۰۴۰۰.۱۶۱۱:۳۰
۲۳,۹۷۰۳۴۰۱.۴۱روز قبل
۲۳,۶۳۰-۳۶۰-۱.۵۳۲ روز پیش

 

قیمت درهم امارات (حواله) امروز

در بازار امروز درهم امارات (حواله) نسبت به روز قبل ، با ۱۶ تومان افزایش، ۶,۵۴۹ (شش هزار و پانصد و چهل و نه ) تومان نرخ گذاری شد.

قیمت دلار امروز چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

دلار در بازار آزاد در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۴۰ تومان کاهش، ۲۴,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.

دلار در صرافی ملی در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۲ تومان کاهش، ۲۳,۱۵۲ تومان نرخ گذاری شد.

دلار در بازار متشکل با افزایش ۰.۱۵ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲۳,۳۹۳ تومان معامله شد.

دلار در سامانه سنا با کاهش ۰ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲۳,۶۲۰ تومان معامله شد.

دلار کانادا در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۴۷ تومان کاهش، ۱۹,۶۸۲ تومان نرخ گذاری شد.

جدول قیمت دلار در بازارهای مختلف
قیمتبروزرسانی
دلار در بازار آزاد۲۴,۰۰۰.۰۰ تومان۱۱:۲۱
دلار در صرافی ملی۲۳,۱۵۲.۰۰ تومان۱۴:۱۰
دلار در بازار متشکل۲۳,۳۹۳.۰۰ تومان۱۴:۱۰
دلار در سامانه سنا۲۳,۶۲۰.۰۰ تومان۱۴:۱۰
دلار کانادا۱۹,۶۸۲.۰۰ تومان۱۳:۲۰

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز 8 خرداد

قیمت دلار در بازار آزاد

امروز دلار در بازار آزاد برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که دلار در بازار آزاد که روز قبل تا ۲۴,۰۴۰ (بیست و چهار هزار و چهل ) تومان رسیده بود، امروز – چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ مصادف با ۱۶ ژوئن ۲۰۲۱ – با کاهش ۰.۱۶ درصدی به ۲۴,۰۰۰ (بیست و چهار هزار) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار در بازار آزاد
قیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۲۴,۰۰۰-۴۰.۰۰-۰.۱۷۱۱:۲۱
۲۴,۰۴۰۱۲۰۰.۴۹روز قبل
۲۳,۹۲۰-۵۰.۰۰-۰.۲۱۲ روز پیش

قیمت دلار در صرافی ملی

امروز دلار در صرافی ملی برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که دلار در صرافی ملی که روز قبل تا ۲۳,۱۵۴ (بیست و سه هزار و یکصد و پنجاه و چهار ) تومان رسیده بود، امروز – چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ مصادف با ۱۶ ژوئن ۲۰۲۱ – با کاهش ۰ درصدی به ۲۳,۱۵۲ (بیست و سه هزار و یکصد و پنجاه و دو ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار در صرافی ملی
قیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۲۳,۱۵۲-۲.۰۰-۰.۰۱۱۴:۱۰
۲۳,۱۵۴۴۷۰.۲روز قبل
۲۳,۱۰۷۷۲۰.۳۱۲ روز پیش

قیمت دلار در بازار متشکل

امروز دلار در بازار متشکل مانند روز قبل رشد قیمت را تجربه کرد. دلار در بازار متشکل که روز قبل تا ۲۳,۳۵۷ (بیست و سه هزار و سیصد و پنجاه و هفت ) تومان رسیده بود، امروز – چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ مصادف با ۱۶ ژوئن ۲۰۲۱ – با رشد ۰.۱۵ درصدی به ۲۳,۳۹۳ (بیست و سه هزار و سیصد و نود و سه ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار در بازار متشکل
قیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۲۳,۳۹۳۳۶۰.۱۵۱۴:۱۰
۲۳,۳۵۷۳۴۰.۱۴روز قبل
۲۳,۳۲۳۱۵۲۰.۶۵۲ روز پیش

قیمت دلار در سامانه سنا

امروز دلار در سامانه سنا برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که دلار در سامانه سنا که روز قبل تا ۲۳,۶۲۱ (بیست و سه هزار و ششصد و بیست و یک ) تومان رسیده بود، امروز – چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ مصادف با ۱۶ ژوئن ۲۰۲۱ – با کاهش ۰ درصدی به ۲۳,۶۲۰ (بیست و سه هزار و ششصد و بیست ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار در سامانه سنا
قیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۲۳,۶۲۰-۱.۰۰-۰.۰۱۱۴:۱۰
۲۳,۶۲۱۴۷۰.۱۹روز قبل
۲۳,۵۷۴۷۴۰.۳۱۲ روز پیش

قیمت دلار کانادا

امروز دلار کانادا برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که دلار کانادا که روز قبل تا ۱۹,۷۲۹ (نوزده هزار و هفتصد و بیست و نه ) تومان رسیده بود، امروز – چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ مصادف با ۱۶ ژوئن ۲۰۲۱ – با کاهش ۰.۲۳ درصدی به ۱۹,۶۸۲ (نوزده هزار و ششصد و هشتاد و دو ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار کانادا
قیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۱۹,۶۸۲-۴۷.۰۰-۰.۲۴۱۳:۲۰
۱۹,۷۲۹۵۵۰.۲۷روز قبل
۱۹,۶۷۴۱۲۰.۰۶۲ روز پیش

ارز ابزار اصلی وشناخته شده دادوستدها در جهان امروز به شمار می‌رود. ارز به صورت سکه یا اسکناس توسط دولت‌ها توزیع می‌شود. اکثر کشورهای جهان ارز یا واحدپول ویژه خود را تعریف کرده و بر اساس مقتضیات اقتصادی خود دست به انتشار آن می‌زنند.

برخی از کشورها نیز از واحدهای پولی مهم دنیا برای دادوستدهای داخلی خود بهر می‌گیرند. به طور مثال در حال حاضر به غیر از ایالات متحده آمریکا، ۲۷ کشور دیگر نیز دلار آمریکا را به عنوان واحد پول خود انتخاب کرده‌اند. از جمله این کشورها می‌توان به زیمبابوه، پرتوریکو، جامائیکا و…اشاره کرد.

در ایران ارز به مفهوم واحد پول سایر کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهم‌ترین و پرکاربردترین ارزها در بازار ایران دلار آمریکا، یورو، یوآن چین، درهم امارات، لیر ترکیه است. این ارزها بخش عمده داده و ستد بازار ارز ایران را به خود اختصاص داده‌اند.

نظام‌های ارزی

با توجه به مقتضیات اقتصادی جوامع مختلف، دولت‌های سیستم‌های متفاوتی را برای تنظیم روابط پولی خود تدوین و به مرحله اجرا می‌رسانند. این سیستم‌ها را به صورت کلی نظام‌های ارزی می‌نامند.

به صورت کلی نظام‌های ارزی در طیفی تعریف می‌شوند که دریک سر آن نظام‌های«شناور مطلق» و در سردیگر آن«ثابت مطلق» قرار دارند. در ادامه برخی از این نظام‌ها را بررسی می‌کنیم.

نظام‌میخکوب سخت: یکی از سیستم‌های ارزی به شمار می‌روند، سیستمی که عمدتا چارچوب بسیار محدود کننده‌ای برای سیاستگذار پولی به همراه دارد. این دسته از نظام‌های ارزی عموما با تصویب قانون رسمیت پیدا می‌کنند و تغییر دادن آنها مستلزم هزینه‌های بالایی _ اعم از فرایند تغییر قانون و تغییر ساختار اقتصادی_ برای سیاستگذار است. این دسته از نظامهای ارزی شامل سه نظام پذیرش واحد پول خارجی،تشکیل کمیته ارزی و اتحادیه پولی است . با یکسان شدن تورم در کشورهای طرف این نظام ارزی (کشور لنگر و پذیرنده لنگر)، تغییر نرخ ارز حقیقی بین این کشورها منوط به تغییر قیمتهای اسمی یا بهره وری است.

نظام‌های میخکوب ملایم: نظام‌های ارزی میخکوب ملایم، نظام‌هایی هستند که معمولا نرخ یا مسیر مشخص ارزی برای اقتصاد تعریف می‌کنند و همچنین در این نظام ارزی اتخار تصمیم برای مداخله در بازار ارز یا بازار پول برای رسیدن به هدف ارزی براساس دستورالعمل انجام می‌شود.

از دیگر نظام‌های ثابت مطلق می‌توان به میخکوب قابل تعدیل، میخکوب خزنده و میخکوب منعطف اشاره کرد.

نظام ارزی شناور

سیستم‌های ارزی شناور به سیستمی اطلاق می‌شود، که در آن نرخ ارز آزادانه توسط بازار تعیین می‌شود و دخالت در بازار پول و ارز (در صورت وجود) برای رسیدن به نرخ ارز خاصی صورت نمی‌پذیرد. سیستم‌های ارزی شناور به دودسته اصلی تقسیم می‌شوند: شناور مدیریت شده و شناور مطلق

در  سیستم شناور مدیریت شده در برخی موارد دولت برای تنظیم بازار دخالت‌های محدودی خواهد داشت، اما در  شناور مطلق همه‌چیز دربازار مشخص می‌شود.

نظریه‌های تعیین نرخ ارز

برای تعیین نرخ ارز نظریه‌های متفاوتی مطرح است دو نظریه سنتی هستند که بیشتر به تغییرات نرخ ارز در بازه زمانی بلند مدت می‌پردازند و دو نظریه که به روز تر هستند و به بالا و پایین شدن نرخ ارز در بازه زمانی کوتاه مدت توجه دارند. وقتی میزان صادرات یک کشور با واردات آن برابری داشته باشد نرخ تعادلی ارز برقرار می شود.

در کشور ایران نرخ ارز در اثر علل مخصوص به خود افزایش می یابد. این عوامل در دو گروه دسته بندی می شوند؛ علل خارجی و علل داخلی. علل خارجی به روابط دیپلماتیک بین ایران و کشورهای دیگر بستگی دارد و به هر حال با توجه به تحریم هایی که کشور ایران درگیر آن شده است و توافق هسته ای( برجام) که بین ایران و گروه ۵+۱ به توافق رسید، باعث امیدواری بود که ایران بتواند پس از انزوا در تجارت خارجی خود، از این اتفاقات رها شده و کشور را در سمت رونق اقتصادی به حرکت درآورد ولی با تمام امید و پیش بینی ها این اتفاق نیافتاد و تا زمانی که تمام اعضای برجام به آن متعهد بودند ایران نتوانست از نتایج برجام به خوبی استفاده کند .

نرخ ارز ثابت

نرخ ارز ثابت از طرف دولت ها در جهت باقی ماندن ارزش پول واحد کشور و در محدوده مورد نظر دولت ها تعیین می شود. و نرخ رسمی ارز یک کشور را توسط بانک مرکزی با قیمت طلا در یک مسیر قرار می دهد . بطور مثال در کشور ایران نرخ ارز ثابت که دولت در برابر دلار امریکا در نظر گرفت ۴۲۰۰۰ ریال است.

نرخ ارز شناور

نرخ ارز شناور همان نرخ ارز نوسان دار است که در آن خرید و فروش هرگونه ارز و تبادلات ارزی در هر کشور با توجه به بازار جهانی آن ارز و نرخ اش در کشورهای دیگر ممکن است در یک بازه زمانی کوتاه مدت تغییر کند.

دلایل نوسانات قیمت دلار

بازار ارز دربسیاری از موارد متاثر از رویدادهای مهم اقتصادی وسیاسی کشور است. همانطور که اشاره شد عوامل خارجی که به روابط دیپلماتیک بین کشورها به طور مثال ایران و امریکا اشاره دارد در بسیاری از موارد باعث نواسانات در بازار ارز می شود. اما در مقابل دلایل خارجی، در داخل هم اتفاقاتی نظیر افزایش تقاضای دلار، ورود نقدینگی به بازار با کاهش سود سپرده های بانکی، تقاضای دلار برای سفرهای خارجی و بعضا خارج کردن دلار به جای دیگر ارز ها از کشور، درخواست دلار برای واردات کالاهای اساسی و درخواست کاذب دلار به دلیل فشار و فضای روانی در داخل از عوامل نوسان نرخ دلار در بازار ایران است.

قیمت حقیقی دلار

در نرخ حقیقی دلار ما می توانیم کالا ها و یا خدمات یک کشور را با خدمات و کالاهای یک کشور دیگر تبادل کنیم. نرخ حقیقی دلار را می توانیم از راه فرمولی ساده بدست بیاوریم؛ نرخ اسمی دلار را در قیمت داخلی محصول ضرب و جواب را تقسیم بر قیمت خارجی آن محصول می کنیم و نرخ حقیقی دلار برای یک محصول مورد نظر را در می یابیم . از آنجاییکه نرخ حقیقی دلار در ترسیم الگوی تجارت و میزان واردات و صادرات هر کشوری موثر است از اهمیتی ویژه ای برخوردار است.در نتیجه نرخ واقعی دلار از شاخص برابری قدرت خرید دلار امریکا به ریال ایران به دست می آید.

قیمت دلار دولتی یا مبادله ای

قیمت دلار دولتی یا مبادله ای از سمت دولت و در جایی به اسم مرکز مبادلات ارزی تعیین می شود. این نوع ارز در مقابل مفهومی به اسم قیمت دلار آزاد قرار می گیرد. دلیل تفاوت ارز دولتی با آزاد در این است که ارز مبادله ای یا دولتی از طرف دولت مشخص می شود اما ارز ازاد در بازار و با توجه به عرضه و تقاضا و شرایط اقتصادی کشور نرخ گذاری می شود.  در نظامی که نرخ ارز چند نرخی است معمولا آن نرخی که پایین ترین نرخ موجود باشد نرخ ارز دولتی نامیده می شود. باید توجه داشت که ارز دولتی تمام کالا ها را در بر نمی گیرد و تنها برای واردات از کشور های خاص پرداخت می گردد و همچنین بانک طرف قرارداد ۳۵ درصد از میزان ارائه را وثیقه نگه می دارد.

قیمت دلار در صرافی ملی

بانک ملی ایران با سرمایه گذاری و کسب مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۸۳ بصورت شرکت سهامی خاص صرافی ملی را تاسیس کرد و بر خلاف اعمال محدودیت های جامعه جهانی ، نقش مهمی را در انتقال مبالغ ارزی و ساخت و  متعادل کردن بازار ارز ایفا نموده است.

شرکت صرافی ملی ایران با استفاده  از علم و دانش و به کارگیری مدیران با تجربه و کارشناسان ورزیده ارزی و بانکی روابط سازنده با واحدهای خارج از کشور بانک ملی و بستن قرارداد با کارگزاران معتبر و خوش نام و با استفاده از تجهیزات به روز ، ریسک معامله حواله های ارزی و نقدی(اسکناس و پول) را به کمترین سطح ممکن رسانده است.

قیمت دلار نیمایی

در تاریخ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ بانک مرکزی با ارئه طرحی به نام سامانه نیمایی در راستای بهبود بازار ارز و واردات کالا را رونمایی کرد. سامانه نیمایی شامل یک نظام یکپارچه در معاملات ارزی است. این سامانه در راستای فراهم کردن ارز و آسان نمودن تامین ارز برای واردات کالا و ساخن یک فضای مطمئن معاملات برای خریداران و فروشندگان کالا و ارز به وجود امده است.

ساز و کار سامانه نیمایی به این صورت است که خریدار می‌تواند در یک محیط متحد درخواست خرید ارز خود را به فروشندگان بدهد و همچنین فروشندگان به تقاضای افراد و خریداران دسترسی دارد و فروشنده‌ای که بخواهد خدمات ارائه دهد می‌تواند در یک محیط سالم رقابتی خدمات خود را در دسترس خریداران قرار دهد و پیشنهاد خرید ارز خریداران را پاسخگو باشد. به عبارت ساده تر، سامانه ارز نیمایی فضای آنلاین برای تبادل ارز است که در اختیار خریداران و فروشندگان قرار می گیرد.

قیمت دلار سنا

سنا در اصل سایتی است که بانک مرکزی در راستای ارائه میانگین قیمت دلار در صرافی ها به راه انداخته است. همچنین در این سایت نرخ های روز ارز به صورت ساعتی گزارش می شود. همچنین با هدف آسان کردن سفر به عتبات عالیات، زائران می توانند از طریق همین سامانه سنا ارز زائران اربعین دریافت کنند. کارکرد سامانه سنا، ارزیابی و نظارت بر ارز و مبادلات ارزی است که از سال ۹۰ راه‌ اندازی شده است و صرافی ها موظف به ثبت معاملات روزانه ارزی خود در این سامانه هستند.

قیمت دلار فردایی

در این جا منظور دلاری است که شما امروز در بازار خرید و فروش می کنید اما فردای روز خرید خود آن را دریافت می نمایید. در این قیمت گذاری که بر اساس پیش بینی های فعالان اقتصادی در بازار غیر رسمی انجام می شود ممکن است بالا رود یا پایین بیاید و همچنین تابع تمام اتفاقات و نوسانات مختلف است. پس به طور دقیق نمی توان از گران بودن یا ارزن تر بودن دلار فردایی صحبت کرد.

قیمت دلار سبزه میدان و افشار

دلار تهران:  مفهوم این قیمت دلاری است که در تهران خرید و فروش می شود. و دلار تهران به چندین بخش من جمله سبزه میدان، پاساژافشار و خیابان منوچهری دسته بندی می شود. به طور مثال اگر شما در سبزه میدان دلار معامله کنید قیمت آن ممکن است متفاوت باشد با وقتی که از چهاراره استانبول اقدام به  خرید و فروش دلار می کنید. در این بین هم ممکن است برخی شایعات هم روی قیمت دلار در مکان های مختلف اثر بگذارد. به طور مثال اینکه می‌گویند دلار تقلبی در اسکناس های قدیمی چاپ بیشتر یافت می شود بنابراین باید اسکناس های با تاریخ قدیمی ارزان تر معامله شوند  یا دلارهایی که خطی آبی دارند گران‌تر است، این شایعات معمولا اساس و پایه واقعی ندارند و صرفا در جهت سود و منفعت به وجود می آید.

قیمت دلار با نام شهرهای مختلف

دلار مشهد

همانطور که در دلار تهران اشاره شد در این جا هم به دلاری گفته می شود که در شهر مشهد خرید و فروش شود. دلار مشهد اساسا از دلار تهران ارزان تر است زیرا در نوسانات نرخ ارز بعد جغرافیایی و مکانی نیز دارای اهمیت است. به این ترتیب که حمل و نقل ارز از محلی که عرضه می شود یعنی تهران تا مقصد و شهر مشهد همچنین بر روی قیمت دلار مشهد تاثیر می گذارد. این اتفاق در شرایط اقتصادی خاص مثل امروز ایران که نوسان قیمت دلار بسیار زیاد است و درخواست برای خرید دلار بالا است تشدید می شود.

شهر مشهد به دلیل همجواری با مرز شرقی ایران و به دلیل اینکه در نواحی مرزی خرید و فروش معاملات بیشتر نقدی است و بانکی وجود ندارد قیمت ارز از نواحی مرکزی ایران پایین تر رقم می خورد. در زمانی که معامله ارز قاچاق اعلام گشت و در حمل و نقل آن امکان ریسک و خرید افزایش یافت بر روی قیمت دلار در نقاط مختلف ایران هم اثر گذار شد.

دلار سلیمانیه

در ادامه مبحث دلار مشهد در اینجا هم همان موارد مطرح است با این تفاوت که در این جا پای قاچاقچیان هم درمیان است.

دلار هرات

به همین ترتیب ارائه شده دلار به ترتیب بیشترین تا کمترین نرخ گذاری از تهران، مشهد، سلیمانیه، هرات رسید.

قیمت حواله دلار از نقاط مختلف چیست

تعدادی از صرافی های کشور در بعضی کشور های خارج دارای حساب ارزی هستند و می توانند برای افرادی که درخواست حواله دلار می کنند برای همان کشور حواله تهییه کنند. در این نوع حواله دلار به علت آنکه پای پول و اسکناس در میان نیست قیمت آن به نسبت زمانیکه دلار را به صورت نقد تهیه می کنید کمی پایین تر حساب می شود.

تشخیص دلار تقلبی

برای تشخیص دلار تقلبی از دلار اصل بهترین و راحت ترین راه جنس اسکناس دلار است زیراکه جنس دلار از نوعی کتان خاص به وجود می اید که در بازار داد و ستد نمی شود. همچنین وضوح بالای اسکناس نیز راه دیگری است به این صورت که هیچ پرینتری کیفیت چاپ اصلی را ندارد. تکراری نبودن شماره سریال ها و براق بودن یکی از اعداد اسکناس دلار نیز راه های دیگر تشخیص تقلبی از اصل است.

واحدهای کوچک تر از دلار

سنت واحد خرد دلار آمریکا است. هر دلار برابر ۱۰۰ سنت است.

شش نوع اسکناس دلار چاپ می شود که از کمترین یک دلاری تا بیشترین ۱۰۰ دلاری موجود است به این ترتیب که  داریم:

  • ۱ دلاری
  • ۵ دلاری
  • ۱۰ دلاری
  • ۲۰ دلاری
  • ۵۰ دلاری
  • ۱۰۰ دلاری

قیمت سکه | قیمت طلا |

 

آخرین قیمت انواع طلا و سکه در پایان معاملات امروز  به شرح زیر است:

آخرین قیمت انواع طلا و ارز در پایان معاملات روز گذشته به شرح زیر است:

۱. هر گرم طلا ۱۸ عیار با ۰.۳۳ درصد رشد به ۱۰,۷۱۷,۰۰۰ ریال رسید.

۲. انس جهانی طلا با ۰.۵۱ درصد افت به ۱,۸۵۶.۶ دلار رسید.

۳. قیمت هر عدد سکه امامی با ۰.۸۵ درصد رشد به ۱۰۶,۹۱۰,۰۰۰ ریال رسید.

۴. هر عدد سکه بهار آزادی ب به قیمت ۱۰۵,۵۱۰,۰۰۰‬ ریال رسید.

۵. هر عدد نیم سکه با ۰.۸۱ درصد رشد به قیمت ۵۸,۵۰۰,۰۰۰ ریال، هر عدد ربع سکه با ۰.۸۱ درصد رشد به قیمت ۳۷,۵۰۰,۰۰۰ ریال و هر عدد سکه یک گرمی با ۰.۴۴ درصد رشد به قیمت ۲۳,۰۰۰,۰۰۰ رسید.

۶. قیمت هر دلار آمریکا با ۰.۳۲ درصد رشد به ۲۴۰,۴۹۰ ریال رسید؛ همچنین قیمت هر یورو با ۰.۶۵ درصد افت به ۲۸۲,۹۸۰ ریال و قیمت هر پوند با ۰.۱۷ درصد افت به ۳۴۳,۳۶۰ ریال رسید.

نوعقیمت (تومان)
سکه تمام طرح جدید (۸۶)۱۰,۷۰۰,۰۰۰
سکه تمام طرح قدیم۱۰,۶۰۰,۰۰۰
نیم سکه۵,۸۵۰,۰۰۰
ربع سکه۳,۷۵۰,۰۰۰
سکه گرمی۲,۳۰۰,۰۰۰
طلای ۱۸ عیار۱,۰۷۴,۰۰۰
طلای ۱۸ عیار / دست دوم۱,۰۶۲,۰۰۰
طلای ۲۴ عیار۱,۴۳۵,۰۰۰
هر مثقال طلا۴,۶۵۳,۰۰۰
دلار آزاد (نقدی)۲۴,۲۰۰
اونس طلا ۱۸۶۴ $

 

پیش بینی قیمت دلار و طلا فردا پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

با توجه به اینکه بازار در صدد کاهش قیمت دلار است و از طرفی هم قیمت بازار جهانی طلا در حال کاهش است لذا روند نزولی قیمت دلار به آن مقدار که در حد انتظار است اتفاق نیم افتد و با شیب کمتری کاهش می یابد و لذا با توجه به نوسانات بازار تا انتخابات ۱۴۰۰ این امکان دارد که دلار هر روز نوسان افزایشی و کاهشی داشته باشد لذا تغییر نرخ ارز در بازار آزاد به کمک عوامل درونی و مکانیسم بازار این امکان را می دهد که این روند کاهشی و افزایش در میزان +۵۰۰ تومان و – ۵۰۰ تومان باشید لذا افزایش مجدد قیمت دلار تا کانال ۲۳ هزار تومان خالی از انتظار است و کاهش نا گهانی تا زیر ۲۱ هزار تومان هم کمی بعید به نظر می رسد.
در مورد بازار سکه و طلا و با توجه به روند نزولی قیمت طلای جهانی لذا این افزایش های چند ده یا چند صد هزار تومانی در بازار طلا و سکه نوسانات پیش روی بازار است و موقتی در کل این کاهش قیمت طلای جهانی نوید کاهش قیمت طلا را در بازار می دهد . لذا امکان کاهش قیمت سکه وجود دارد اما نه اینکه به این زودی بتوانیم کانال ۹ میلیونی سکه را تجربه کنیم . این تغییرات به صورت زیکزاکی بوده و کاهش شدید در قیمت ها کمی دور از انتظار است.
با توجه به بالا رفتن تورم در دو ماه انتظار افزایش قیمت ها را باید داشته باشیم.
۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن