چرا احساس تنهایی می کنم؟

مهتاب دهقانی

آیا تا به حال این سوال را از خود پرسیده اید که چرا احساس تنهایی می کنم؟ شاید شما در موقعیت بسیار خوبی باشید و باز هم احساس تنهایی کنید. لطفا این احساس را رها نکنید و به فکر از بین بردن این حس باشید. همه ما در شرایط مختلفی در حال زندگی کردن هستیم و این شرایط می تواند بر دلیل داشتن حس تنهایی تاثیرگذار باشد. شاید شما در زندگی با افرادی در ارتباط بوده اید که در حال حاضر از آنها دور هستید و این امر موجب ایجاد حس تنهایی در شما شده است. همانطور که می بینید، در ایام کرونا ما مجبور شدیم با بسیاری از عزیزانمان در ارتباط نباشیم و بیشتر افراد این حس را به خوبی تجربه کردند. برخی از افراد با برنامه ریزی در ایام قرنطینه بر این احساس غلبه و خودشان را با کارهای عقب افتاده سرگرم کردند و برخی دیگر دایره رفت و آمد کوچکی تشکیل دادند و با برخی از دوستان خود رفت و آمد کردند تا بر احساس تنهایی غلبه کنند.

چرا احساس تنهایی می کنم؟
بر اساس تحقیقات جدید، برخی افراد وقتی که حس تنهایی به سراغشان بیاید، به وسایلی که از آن استفاده می‌کنند مانند موبایل، گلدان گل و یا هر وسیله دیگری علاقه بیش از حد نشان می‌دهند. یادتان باشد، بسیاری از متخصصان اعتقاد دارند که به هیچ عنوان وسایل نمی‌توانند جایگزین ارتباطات در دنیای واقعی و با موجودات زنده شوند. تحقیقات نشان می‌دهند، افرادی که احساس تنهایی می‌کنند، مدام خود را سرزنش خواهند کرد و به همین دلیل سطح استرس و اضطراب شان بالاتر می‌رود. شاید این موضوع سبب شود تا فرد در مواقعی که نیاز به عکس‌العمل و پرخاش نباشد، احساسات شدیدی را از خود نشان دهد.
داشتن حداقل دو تا سه دوست نزدیک می‌تواند تا حد زیادی از تنهایی شما بکاهد. یادتان باشد کمیت ارتباط با دیگران، تنهایی را کم نمی‌کند و کیفیت این ارتباطات است که با این حس شما مبارزه خواهد کرد. کتاب، شما را در اعماق خود غرق خواهد کرد. هنگامی که سرگذشت کاراکترها و شخصیت‌های کتاب را می‌خوانید با آن‌ها همزاد پنداری خواهید کرد و این باعث می‌شود تا درک بهتری از افکار دیگران پیدا کنید و کمک می‌کند که بهتر بتوانید در دنیای واقعی با اطرافیانتان ارتباط بگیرید.

 

 

 

بیشتر بخوانید :

نامه‌ای انسان‌ساز از علاّمه حسن‌زاده آملی حفظه‌الله به فرزندش

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۴.۵]
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن