دانستنی ها

چگونه می توانیم اس ام اس های تبلیغاتی را در اپراتور همراه اول قطع کنیم؟

اگر اس ام اس های تبلیغاتی بیشمار از سوی اپراتورها شما را اذیت می‌کند، در این مطلب با نحوه قطع پیامک های مزاحم تبلیغاتی در اپراتور همراه اول آشنا خواهید شد.

 

چگونه می توانیم اس ام اس های تبلیغاتی را در اپراتور همراه اول قطع کنیم؟

بدون شک تاکنون حتما با پیامک های تبلیغاتی زیادی مواجه شده‌اید. اس ام اس های گاه و بیگاهی که سرویس‌ها، خدمات و یا محصول خاصی را تبلیغ می‌کنند. جالب اینجاست که بسیاری از این قبیل شرکت ها با دسترسی به اطلاعات شخصی افراد -که معمولا از اپراتورها به بیرون درز کرده است-سرویس و یا خدمات مورد نیاز شما را شناسایی کرده و اقدام به ارسال پیامک می‌کنند.

اگر از دریافت این اس ام اس های مزاحم تبلیغاتی خسته شده‌اید، پس این مطلب را تا انتها بخوانید. روش های قطع پیامک های مزاحم تبلیغاتی در اپراتور همراه اول موضوع این مقاله است.

نحوه قطع پیامک های مزاحم تبلیغاتی

مدتی است که وزارت ارتباطات قصد دارد تا با سکانداری آذری جهرمی مزاحمت پیامک های تبلیغاتی را برای کاربران کم کند. وزیر ارتباطات از چندی قبل با انتشار مطلبی در توییتر از تلاش برای قطع پیامک های مزاحم گفت. در همین خصوص او با اخطار جدی به دفاتر خدمات ارتباطی که با شیوه های غیرقانونی سیم‌کارت تلفن همراه در اختیار ارسال کنندگان اس ام اس های تبلیغاتی مزاحم قرار می‌دهند از لغو مجوز آنان بدون هیچ اغماض و توجیهی خبر داد.

وزیر ارتباطات در آخرین توییت خود از شناسایی و قطع سیم کارت های مزاحم خبر داد. او با اشاره به اینکه شکایت از اس ام اس های تبلیغاتی مزاحم کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است، آمار قطعی این سیمکارت ها را ۸۸۰۰ عدد اعلام کرد.

روش مسدود کردن اس ام اس های تبلیغاتی همراه اول

برای قطع پیامک های تبلیغاتی همراه اول از چند روش می‌توانید استفاده کنید.

۱. با ارسال عدد ۱ به سامانه ۸۹۹۹ می‌توانید از دریافت پیامک های تبلیغاتی در همراه اول جلوگیری کنید.

عد ۱ را به ۸۹۹۹ اس ام اس کنید و پس از لحظاتی برایتان پیغامی می‌آید مبنی بر اینکه “مشترک گرامی، دریافت پیام تبلیغاتی برای شما تا ۲۴ ساعت آینده غیرفعال خواهد گردید.”

۲. برای قطع پیام تبلیغاتی در همراه اول می‌توانید از کد دستوری #۸۹۹۹* استفاده کنید. با این کد دستوری، منویی برایتان باز می‌شود که درخواست شما برای دریافت یا عدم دریافت پیامک تبلیغاتی با وارد کردن یک شماره مقدور می‌گردد.

۳. با کد دستوری #۸۰۰* نیز می‌توانید جلوی پیام های تبلیغاتی همراه اول را بگیرید. با شماره گیری این کد، منویی از گزینه های مختلف برایتان باز می‌شود که “قطع تبلیغات” یکی از این گزینه هاست.

۴. از طریق تماس با مرکز اطلاع رسانی همراه اول با شماره ۹۹۹۰ نیز امکان قطع اس ام اس های تبلیغی وجود خواهد داشت.

منبع: همراه اول

وبگردی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا