کاملا هریس سناتور دموکرات و معاون جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا کیست؟

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره کاملا هریس سناتور دموکرات و معاون جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا خواهیم داشت! با ما همراه باشید. در جدیدترین خبر منتشر شده مطلع شدیم جو بایدن ، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا، سناتور کامالا هریس ، رقیب سابق خود در رقابت های درون حزبی را به عنوان معاون خود در کارزار رقابت با دونالد ترامپ برگزید!

جو بایدن ، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا روز سه شنبه ۱۱ اوت سال ۲۰۲۰ میلادی،‌ این خبر را در توییتر اعلام کرد! او نوشت: ” من این افتخار را دارم که اعلام کنم که کامالا هریس – یک مبارز بی باک برای افراد ضعیف و یکی از بهترین مسئولان کشور – را به عنوان شریک انتخاباتی خود برگزیده ام. هنگامی که کامالا دادستان کل بود با باو (پسرم) همکاری داشت. من دیدم که چطور آنها علیه بانک های بزرگ اقدام، برای بهبود وضع کارگران فعالیت و زنان و کودکان را از خشونت محافظت کردند. من در آن زمان افتخار کردم، و اکنون افتخار می کنم که او را به عنوان شریکم در این کارزار انتخاب کردم. “

در جریان اعتراضات اخیر علیه خشونت نژادی پلیس آمریکا، طیف‌ های گوناگون دموکرات مواضع کاملا هریس درباره اصلاحات پلیس را ستوده ‌اند!

سناتور کاملا هریس در اولین مناظره انتخاباتی ماه ژوئن ۲۰۱۹ میلادی با جو بایدن درباره نظرات گذشته وی در مخالفت با پایان اجباری تفکیک نژادی اتوبوس ‌های مدارس به شدت درگیر شد! کاملا هریس که در آن دوران یکی از نامزدهای مطرح محسوب می ‌شد، پس از شکست در مبارزات، در اوایل ماه مارس سال جاری حمایت خود را از جو بایدن در برابر رقیب اصلی او یعنی سناتور برنی سندرز اعلام کرد.

جو بایدن در آخرین مناظره رقابت ‌های مقدماتی حزب دموکرات در ماه مارس متعهد شده بود که در صورت پیروزی در انتخابات درون حزبی، یک زن را به عنوان معاون خود در کارزار رقابت با دونالد ترامپ ، رییس جمهوری آمریکا بر می گزیند.

اما دونالد ترامپ در واکنش به این تصمیم جو بایدن گفت: ” از انتخاب کامالا هریس شگفت زده شدم چون وی عملکرد خوبی در انتخابات مقدماتی نداشت. هریس اظهارات غیر واقعی دارد و طرفدار افزایش مالیات و کاهش غیر معقول بودجه نیروهای نظامی است. “

کامالا هریس (متولد ۲۰ اکتبر سال ۱۹۶۴ میلادی) که از سال ۲۰۱۷ میلادی یکی از سناتورهای کالیفرنیا بوده اسن، سیاستمداری از طیف میانه روی حزب دموکرات محسوب می شود. او دادستان محلی شهر سان فرانسیسکو و دادستانی کل کالیفرنیا را نیز در کارنامه خود دارد. مادر وی هندی و پدر وی نیز جامائیکایی است. وی فارغ ‌التحصیل دانشگاه هوارد و دانشگاه کالیفرنیا، کالج حقوق هیستینگز است.

وی از زمانی که به عنوان سناتور برگزیده شد، از سیستم خدمات درمانی تک-پرداخت، تغییر در طبقه‌بندی فدرال ماری جوآنا، حفاظت شهری از مهاجران بدون مدرک، لایحه رؤیا و کاهش فشار مالیاتی برای طبقه کارگر و متوسط در عین افزایش مالیات برای شرکت ‌ها و قشر ثروتمند آمریکا حمایت کرده ‌است.

در انتها لازم به بیان است انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای گزینش پنجاه و نهمین رئیس جمهوری این کشور و معاون او سوم نوامبر ۲۰۲۰ برابر با ۱۳ آبان ۹۹ برگزار خواهد شد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن