میزان اقساط وام کرونا چقدر است؟

در این مطلب، توضیحاتی درباره میزان اقساط وام کرونا خواهیم داشت! با ما همراه باشید. خانوارهای تک نفره با دریافت وام یک میلیون تومانی به مدت دو سال یارانه‌ ای دریافت نخواهند کرد. بر اساس اظهارات محمدباقر نوبخت ، رییس سازمان برنامه و بودجه جمهوری اسلامی ایران، سرپرست خانوار تمام ۲۳ میلیون خانواری که یارانه نقدی می‌ گیرند، می‌ تواند از شارژ یک میلیون تومانی کارت یارانه استفاده کنند.

میزان اقساط وام کرونا

بر همین اساس یک میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد برای خرید اقلام و تجهیزات مورد نیاز در اختیار سرپرستان خانوار قرار خواهد گرفت که احتمالا همراه با یارانه فروردین یا اردیبهشت ماه پرداخت خواهد شد. بازپرداخت این وام ۲۴ ماهه و با تنفس چهار ماهه می باشد، به این معنی که پرداخت اقساط این وام از اواخر تابستان و هم‌ زمان با واریز یارانه شهریور ماه شروع می‌شود. اما میزان قسط ماهانه این وام چقدر است؟

میزان بازپرداخت این وام یک میلیون تومانی با نرخ ۱۲ درصد، طی ۲۴ ماه معادل یک میلیون و ۱۳۱ هزار تومان می باشد، بنابراین باید ۱۳۱ هزار تومان سود همراه با اصل پول به دولت برگردانده شود. سود ناشی از این وام برای دولت در صورت پرداخت وام به هر ۲۳ میلیون خانوار بیش از سه هزار میلیارد تومان است.

کسر اقساط از حساب یارانه‌ ها خواهد بود و مبلغ هر قسط نیز ۴۷ هزار و ۱۲۸ هزار تومان خواهد بود. با این حساب می‌ توان گفت خانوارهای تک نفره به مدت دو سال یارانه‌ ای دریافت نخواهند کرد و یارانه آنها بابت وام یک میلیون تومانی از سوی دولت برداشته می‌شود. حال نکته جالب این است که یارانه یک خانوار تک نفره ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان بوده و حدود ۱۵۰۰ تومان از میزان قسط مورد نیاز برای بازپرداخت وام یک میلیون تومانی کمتر است!

 

[تعداد: ۰   میانگین:  ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها

وبگردی

ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x