کدام مشاغل آسیب دیده از کرونا مشمول تسهیلات ۷۵۰ هزار میلیارد ریالی هستند؟

در این مطلب، توضیحاتی درباره جزئیات اعطای ۷۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد به مشاغل آسیب دیده از کرونا خواهیم داشت! با ما همراه باشید. عبدالناصر همتی ، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در جمع مدیران عامل بانک ها و موسسات اعتباری بر مشارکت فعال بانک ها در اجرای طرح ارائه تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.

تسهیلات ۷۵۰ هزار میلیارد ریالی برای مشاغل آسیب دیده از کرونا

عبدالناصر همتی ، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز ۹ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ شمسی در دیدار با مدیران عامل بانک‌ ها ضمن قدردانی از زحمات کارکنان شبکه بانکی کشور و با گرامیداشت یاد جان باختگان شبکه بانکی در این مدت، به تشریح ساز و کار اجرایی مصوبه ستاد اقتصادی دولت در خصوص اعطای ۷۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد به واحدها و کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا پرداخت.

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مشاغل مشمول این مصوبه در ستاد اقتصادی دولت و با همکاری نظام بانکی مشخص و دستورالعمل مربوط به شبکه بانکی ابلاغ خواهد شد، افزود: طبق مصوبه ستاد اقتصادی دولت این تسهیلات به واحدهای آسیب دیده که اشتغال خود را حفظ کرده اند پرداخت خواهد شد.

عبدالناصر همتی گفت: بازپرداخت اقساط این تسهیلات، دو ساله است و برای شروع بازپرداخت اقساط، تنفس چند ماهه در نظر گرفته خواهد شد.  نرخ سود ۱۲ درصدی این تسهیلات منطقی و بر اساس بررسی های کارشناسی است و هر نرخی کمتر از این با توجه به بار مالی آن برای نظام بانکی امکان پذیر نیست.

عبدالناصر همتی ، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران افزود: نرخ بهره حقیقی در کشورمان حتی در حد ۱۸ درصد نرخ سود اسمی بانک ها و با توجه به نرخ تورم سالانه منفی می باشد و قطعا با نرخ ۱۲ درصد نرخ بهره حقیقی بسیار منفی تر خواهد بود و لذا کمک مناسبی به مشاغل آسیب دیده است.

 

[تعداد: ۰   میانگین:  ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها

وبگردی

ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x