یاسمن فرمانی بازیکن باشگاه رویال شارلروا کیست؟ + زندگی شخصی و اینستاگرام

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره یاسمن فرمانی بازیکن باشگاه رویال شارلروا ، زندگی شخصی و همسر وی و اینستاگرام او خواهیم داشت! با ما همراه باشید. به تازگی از اولین خانواده ی لژیونر تاریخ فوتبال ایران رونمایی شد! باشگاه رویال شارلروا بعد از مدت ها تلاش توانست با یاسمن فرمانی ، بازیکن سابق تیم فوتبال زنان ملوان قرارداد امضا کند تا او و همسر وی یعنی علی قلی زاده ، اولین زوج ایرانی باشند که در یک باشگاه خارجی بازی می کنند.

یکی از موانعی که ابتدا مانع می شد تا یاسمن فرمانی با رویال شارلروا قرارداد ببندد، قوانین سفت و سخت فوتبال بلژیک در ارتباط با پوشش بازیکن است! با این وجود این زوج فوتبالیست و لژیونر ایرانی توانستند در نهایت شروطشان در این ارتباط را عملی کنند؛ به طوری که پوشش یاسمن فرمانی در بازی های لیگ بلژیک ویژه و مطابق با آنچه در فوتبال ایران انجام می شود، خواهد بود. علی قلی زاده ، ستاره ایرانی تیم شارلروا و همسر یاسمن فرمانی در ارتباط با این قرارداد گفت: ” خیلی خوشحال هستم از این اتفاق. شارلروا البته از مدت ها قبل به دنبال این موضوع بود اما به خاطر مسایلی که وجود داشت در نهایت کمی طولانی شد و در نهایت این اتفاق افتاد.

بیشتر از همه خوشحالم که یک افتخار برای فوتبال ایران رقم خورده است. اینکه ما اولین زوج ایرانی هستیم که لژیونر شدیم و در یک باشگاه بازی می کنیم، برایم خیلی خوشحال کننده و باعث افتخار است.”

بد نیست بدانید یاسمن فرمانی یکی از بازیکنان مطرح فوتبال زنان جمهوری اسلامی ایران، متولد ۲۳ بهمن ماه سال ۱۳۷۳ شمسی در شهر اردبیل است؛ او عضو تیم فوتبال ملوان بندر انزلی و همیاری اورمیه و پارس جنوبی بوده است و در پست تخصصی دفاع وسط بازی می کند. او که پیش از این در تیم فوتبال ملوان توپ می زد، بعد از ازدواج با علی قلی زاده و حضور این بازیکن در بلژیک به همراه همسر خود به این کشور رفت.

علی قلی زاده ، ستاره ایرانی تیم فوتیال رویال شارلروا و بازیکن تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران ، همسر یاسمن فرمانی است. علی قلی زاده در ۲۱ آبان ماه سال ۱۳۹۷ شمسی با یاسمن فرمانی ازدواج کرد. وی مراسم ازدواج خود را در خرداد ماه ۱۳۹۸ شمسی و با انتشار عکسی در اینستاگرام خود، رسانه ای کرد.

حالا علی قلی زاده با وجود پیشنهاداتی هم که داشت، دست کم یک فصل دیگر در این تیم می ماند تا او و یاسمن فرمانی ، همزمان بتوانند به عنوان نماینده های ایران در فوتبال بلژیک برای رویال شالروا به میدان بروند.

یاسمن چه از نظر پست و چه از نظر سبک بازی ، کاملا با علی قلی زاده متفاوت است! در حالی که علی قلی زاده ، یک وینگر و بازیکن تهاجمی فانتزی، سرعتی و تکنیکی است همسر وی یعنی یاسمن فرمانی ، یک هافبک میانی جنگنده است!

علی قلی زاده درباره ی علاقه خود به فوتبال می گوید: “من عاشق دریبل زدن هستم و دوست دارم حرکات تکنیکی انجام دهم!”

ماجرای ممانعت از حضور یاسمن فرمانی در دیدار پلی آف لیگ بانوان بلژیک به دلیل داشتن حجاب چه بود؟

چندی پیش خبری مبنی بر ممانعت از بازی یاسمن فرمانی، بازیکن تیم زنان فوتبال شارلروا در لیگ بلژیک به دلیل داشتن حجاب در فضای مجازی منتشر شد! خبر ممانعت از حضور یاسمن در این دیدار، آن‌ هم به دلیل داشتن حجاب، در صورتی تبدیل به یکی از پربازدیدترین اخبار شد که او پیش‌ از‌ این بار‌ها با حجاب برای تیم فوتبال زنان شارلروا به میدان رفته بود و کسی به حجاب وی گیر نداده بود؛ ولی در دیدار برابر وایت‌ استار این بازیکن نتوانست به میدان برود!

بعد از ممانعت از حضور یاسمن فرمانی در این دیدار، باشگاه بلژیکی شارلروا که رئیسش ایرانی و فرد بسیار پرنفوذی در فوتبال بلژیک است، نسبت به این تصمیم اعتراض کرد و از تبعیض صورت‌گرفته شکایت کرد.

یاسمن فرمانی، همسر علی قلی‌ زاده، ملی‌ پوش ایرانی باشگاه فوتبال مردان شارلروا هم در یکی، دو روز بعد از انتشار آن خبر واکنش چندانی به این موضوع نداشت و اجازه داد تا پیگیری‌ های مدیریت باشگاه در این زمینه به انجام برسد؛ اما حالا به‌ تازگی یکی از سایت‌ های بلژیکی به این موضوع پرداخته است و زوایای بیشتری از دلیل بازی‌ نکردن یاسمن فرمانی را روشن کرده است.

سایت ست سور ست که یکی از معروف‌ ترین سایت‌ های بلژیکی است، به سراغ پی یر ایو اندریک، مدیر ورزشی شارلروا رفته است و ابتدا اصل داستان را از زبان او روایت کرده است. مدیر ورزشی شارلروا در این زمینه می‌ گوید: داور مسابقه، جانا فان لائر، اجازه نداد تا یاسمن بازی کند. او اعتقاد داشت که یاسمن نمی‌ تواند با پیراهن آستین‌ بلند و لِگ وارد زمین شود. ما هم به این موضوع اعتراض کردیم و از دپارتمان داوری فوتبال بلژیک خواستیم تحقیقات لازم در این زمینه را انجام دهد.

او در ادامه اشاره‌ ای هم به موضع باشگاه کرد و گفت: وضعیتی که یاسمن دارد، جایی مشخص برایش در قانون دیده شده است. نمی‌ شود در چنین مواردی تبعیض قائل شد؛ حالا چه این تبعیض به دلیل نا‌آگاهی از قانون باشد، چه حاصل یک سوءتفاهم. ما بی‌ صبرانه منتظر واکنش فدراسیون فوتبال بلژیک در این زمینه هستیم.

بعد از صحبت‌ های اولیه مدیر ورزشی شارلروا، اما نوبت به پی یر کورنز، مدیر روابط‌عمومی باشگاه شارلروا رسید تا با جزئیات بیشتری درباره مشکلی که برای یاسمن فرمانی به وجود آمده است، صحبت کند. او در‌این‌ باره گفت: مشکلی که در این میان، داور روی آن دست گذاشته بود، مربوط به لباس‌هایی بود که یاسمن زیر لباس ورزشی‌اش پوشیده بود: استرچ و لِگی که او پوشیده بود. داستان از این قرار است که بازیکن باید لباسی زیر لباس ورزشی‌اش بپوشد که هم‌رنگ لباس اصلی تیم باشد. یاسمن فرمانی لگ مشکی‌رنگ پوشیده بود؛ در‌ حالی‌ که شورت ورزشی تیم شارلروا سفید‌ رنگ است. خب وقتی چنین موضوعی مطرح می‌ شود، دیگر نمی‌ شود مباحثی مثل تبعیض و این نوع مسائل را مطرح کرد. این قانونی است که از طریق فیفا به فدارسیون فوتبال بلژیک دیکته شده است. اگر از این زاویه به موضوع نگاه شود، داوران کار غیرقانونی‌ ای انجام نداده‌ اند.

از قرار معلوم پیش از شروع مسابقه، داور بازی این موضوع را برای یاسمن فرمانی و کادر فنی شارلروا توضیح می دهد و از آن‌ها می‌ خواهد این مشکل را حل کنند. مشکلی که فقط با پوشیدن یک لِگ سفید‌ رنگ، حل‌ و فصل می‌شده است. با‌این‌حال و با توجه به توضیحات داور، یاسمن فرصت بازی‌ کردن را به دست نمی‌ آورد و در ترکیب اصلی که هیچ، حتی اسم وی در فهرست بازیکنان برای دیدار با وایت‌ استار هم قرار نمی‌ گیرد.

این سایت بلژیکی در ادامه اشاره‌ ای هم به بند قانونی فیفا در این زمینه می‌ کند و می‌ نویسد: قانون در این زمینه توضیح مشخصی دارد و می‌ گوید یک بازیکن نمی‌ تواند تیمش را همراهی کند اگر: یکی از اعضای تیم اصلی، تیم ذخیره یا تیم زیر ۲۳ سال، رنگ لباسی که زیر لباس ورزشی‌اش می‌پوشد، با رنگ پیراهن یا شورت ورزشی تیم مغایرت داشته باشد». در این زمینه، تینا تیتکا، یکی از داوران سطح بالا هم نظرش را اعلام کرده و در پاسخ به این سؤال که آیا پیش‌تر هم با چنین مشکلی مواجه شده‌اید یا خیر، می‌گوید: «تا دل‌تان بخواهد!

راستش اگر من هم بودم تصمیم مشابهی می‌گرفتم و به بازیکن اجازه بازی‌کردن نمی‌دادم. بازیکن باید از قانون مطلع باشد. اگر من هم بودم، از بازیکن می‌خواستم لگ یا لباسی را که زیر پیراهن اصلی پوشیده و هم‌رنگ با لباس اصلی تیم نیست، در‌بیاورد». او در ادامه از تصمیمی که جانا فان لائر درباره یاسمن فرمانی گرفته هم دفاع می‌کند و می‌گوید: «ببینید شرایط مشابه با زمانی است که یک بازیکن فراموش می‌کند کفشش را برای مسابقه بیاورد. این دیگر مسئولیتش بر عهده داور مسابقه نیست و خود بازیکن مسئول اتفاقی است که رخ داده است».

اما در این‌ بین اتفاق دیگری هم رخ داده است. در واقع بخشی که سؤال زیادی را در ذهن باقی می‌ گذارد، این است که چرا در مواجهه با یاسمن فرمانی به شیوه‌ ای متفاوت عمل شده است. او پیش‌تر، چه زمانی که تیمش لباس صورتی به تن داشته و چه زمانی که با لباس سفید به میدان رفته، همین لگ مشکی را پوشیده و از سوی داوران مشکلی برای بازی‌کردن نداشته است. پس چه شده که یک‌باره حرف قانون به میان آمده است و مانع از بازی او در دیدار برابر وایت‌ استار شده‌ اند؟

پی یر ایو، مدیر ورزشی شارلروا، در پاسخ به این تناقض می‌ گوید: این‌طور نیست که برای اولین بار باشد که به لباس یاسمن گیر داده باشند. ما پیش‌تر هم با ناظران مسابقه چنین اختلاف نظری را داشته‌ایم؛ ولی با صحبت‌کردن این موضوع را حل‌وفصل کرده‌ایم و کسی مانع از بازی‌کردن او نشده بود». این موضوعی است که خود یاسمن هم به آن اشاره و به‌نوعی تأییدش می‌ کند: قبل از این در ۸، ۹ مسابقه هم داورانی بودند که اجازه بازی نمی‌دادند؛ اما با آن‌ها صحبت می‌کردم و می‌گفتند اشکالی ندارد. چون یک نفر بودم، قبول می‌ کردند.

در بازی داور تصمیم می‌ گیرد و شما هیچ‌گاه نمی‌ توانی چیزی را که به نفع تیم است، به داور تحمیل کنی. مربی و باشگاه هم تا الان از من خیلی حمایت کرده و می‌کنند؛ اما داور تصمیم‌گیرنده نهایی است».حالا با توجه به اتفاقاتی که رخ داده، به نظر می‌ رسد در فوتبال بلژیک نه حجاب یاسمن فرمانی بلکه رنگ لباسی که او به تن کرده، مسئله‌ساز شده که این موضوع اگر واقعا همان چیزی باشد که مسئولان فدراسیون و دپارتمان داوری بلژیک به آن اشاره کرده‌ اند، می‌ تواند به‌ سادگی حل‌وفصل شود. شاید او فقط نیاز دارد رنگ لگ‌ هایی را که برای مسابقه رسمی به تن می‌ کند، تغییر دهد.

آدرس اینستاگرام علی قلی زاده

http://www.instagram.com/ali_gholizadeh11

آدرس اینستاگرام یاسمن فرمانی

https://www.instagram.com/yasamanfarmani13

۰ ۰ آرا
Article Rating
برچسب ها

محمد سیمری

از سال 91 در حوزه نویسندگی وبسایت و خبرنویسی فعالیت دارم؛ و میتونم بگم این حوزه، جزو علاقه مندی های باارزش من هست...
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن