۱۰ تا از کوتاه ترین جنگ های تاریخ جهان + جزئیات هر جنگ

در این مطلب از جدول یاب به بررسی ۱۰ تا از کوتاه ترین جنگ های تاریخ جهان می پردازیم .جنگ هایی که شاید چند دقیقه تا چند روز  طول کشیدند.

کوتاه ترین جنگ های تاریخ جهان
کوتاه ترین جنگ های تاریخ جهان

کوتاه ترین جنگ های تاریخ جهان

۱۰. حمله گرجستان به ارمنستان

این جنگ ۲۴ روز طول کشید و در سال ۱۹۱۸ اتفاق افتاد. این جنگ بعد از عقب نشینی نیروهای عثمانی از این مناطق و بروز اختلافات مرزی بین دو کشور شکل گرفت و پس از ۲۴ روز به آتش بس و مدیریت مشترک دو کشور، حل و فصل شد.

۹. حمله نورمن ها به انگلیس

نورمن ها بعد از ۱۷ روز انگلیس را اشغال کردند و پیروز شدند و دلیل آن ضعف انگلیس به دلیل جنگ با نروژ بود.

تاریخ جنگ های بشریت - طولانی ترین و خونبارترین جنگ ها کدامند؟ | WeAre.ir  مجله علمی، تاریخی، هنری و سرگرم کننده

۸. حمله بلغارستان به صربستان

این جنگ در سال ۱۸۸۵ رخ داد که منجر به یک جنگ چهارده روزه شد و طی آن صربستان شکست خورد و خاک آن ضمیمه بلغارستان گردید.

۷. جنگ بین هند و پاکستان

این جنگ در سال ۱۹۷۱ رخ داد که در آن زمان از دو قسمت شرقی و غربی تشکیل شده بود و فقط چهارده روز به طول کشید و طی آن پاکستان شرقی به یک کشور مستقل به نام بنگلادش تبدیل شد.

۶. جنگ سگ ولگرد

این جنگ در سال ۱۹۲۵ رخ داد که بین بلغارستان و یونان بود که به خاطر دویدن یک مرزبان یونانی به دنبال سگش، و شلیک مرزبان بلغاری و کشته شدن مرزبان یونانی، یونان به بلغارستان حمله کرد ولی بعد از ۱۱ روز و با وساتط جامعه ملل که نام سابق سازمان ملل متحده است، به پایان رسید.

۵. جنگ آزادی اسلوونی

این جنگ در پی استقلال اسلوونی، بین ارتش مردم یوگسلاوی و نیروهای دفاعی عرضی اسلوونی اتفاق افتاد و پس از ۱۰ روز با پیروزی اسلوونی پایان یافت.

۴. جنگ اوستیای جنوبی

این جنگ بین گرجستان و روسیه شکل گرفت که در مرکز شهر اوستیای جنوبی شکل گرفت و روسیه پس از ۶ روز به راحتی به پیروزی رسید.

طولانی‌ترین جنگ‌های تاریخ بین چه کشورهایی درگرفت؟ | اعتمادآنلاین

۳. جنگ بین مصر، سوریه، اردن با اسرائیل

در این جنگ، در طی ۶ روز اسرائیل بسیاری از مناطق اعراب از جمله صحرای سینا، نوار غزه، قدس شرقی، کرانه ی باختری و بلندی های یونان را به تصرف خود درآورد.

۲. جنگ فوتبال

این جنگ فقط ۱۰۰ ساعت طول کشید. بعد از بازی فوتبال مقدماتی جام جهانی سال ۱۹۷۰، بین السالوادور و هندوراس و شورشی که به راه افتاد، جنگی بین هر دو کشور صورت گرفت که پس از صد ساعت با کمک سازمان کشورهای آمریکایی، آتش بس برقرار شد.

۱. جنگ بین بریتانیا و زنگبار

این جنگ فقط ۳۸ دقیقه زمان برد و طی همین ۳۸ دقیقه، کلیه مدافعین آقای زنگبار که ۵۰۰ نفر بودند، کشته شدند و سلطان زنگبار، به سفارت آلمان پناهنده و از آنجا به آفریقای جنوبی رفت و البته این جنگ در سال ۱۸۹۶ رخ داد

۰ ۰ رای
Article Rating
برچسب ها

حوا ابراهیم نژاد

به نام دادار حق هم او اول و آخر است و هم او ظاهر و باطن. خبرنگاری حرفه‌اي است كه شب و روز ندارد. حرفه ای که قلم را در دست می گیرد و قسم به آن که باید از آن سخن صدق ببارد. یک نویسنده و خبرنگار موفق واقعیت ها را در غالب حقیقت شرح می دهد نه در قاب شرحیات و شایعات. این حقیر تلاش دارد که نویسنده ای صادق باشد.ارادتمند شما
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن