۱۰ تولیدکننده برتر میلگرد ایران

۱۰ تولیدکننده برتر میلگرد ایران

بهترین میلگردهای موجود در بازار را بشناسید

 

در سال‌های اخیر صنعت فولاد کشور پیشرفت چشمگیری داشته و در حال حاضر ایران جز ۱۰ تولیدکننده برتر فولاد در جهان است. در این میان میلگرد یکی از مقاطع فولادی پرکاربرد در سراسر دنیا به شمار می‌رود که در هر کشوری مطابق با استانداردهای خاصی تولید می‌شود.

در ایران استاندارد شماره ۳۱۳۲ بر اساس چندین استاندارد جهانی ازجمله استانداردهای کشورهای آلمان، ژاپن، اروپا و آمریکا برای تولید میلگرد تدوین شده است. البته کارخانه‌های مختلف، استانداردهای متفاوتی را رعایت می‌کنند. برای مثال مجتمع ذوب‌آهن اصفهان از استاندارد روسی برای تولید میلگردهای خود استفاده می‌کند.

درمجموع شما برای خرید میلگرد باید این مسئله را بدانید که اغلب وزن، کیفیت و قیمت میلگرد کارخانه‌های مختلف متفاوت هستند و باید متناسب با نیازتان انتخاب کنید.

احتمالاً این سؤال برایتان به وجود آمده که کدام کارخانه‌ها میلگرد باکیفیت‌تری تولید می‌کنند؟ برای پاسخ به این سؤال با ما همراه باشید تا ۱۰ تولیدکننده برتر میلگرد در ایران را به شما معرفی کنیم.

۱٫   ذوب‌آهن اصفهان؛ مادر فولاد کشور

بی‌شک مجتمع ذوب‌آهن اصفهان که مادر صنعت فولاد کشور نیز نامیده می‌شود، بزرگ‌ترین و معروف‌ترین تولیدکننده میلگرد ایران است. این مجتمع بزرگ‌ترین تولیدکننده مقاطع طویل فولادی در خاورمیانه محسوب می‌شود. میلگردهای تولیدی این کارخانه ازلحاظ وزنی بسیار نزدیک به جدول وزنی اشتال بوده و به همین دلیل کیفیت مطلوبی دارند.

ذوب‌آهن میلگردهای ساده و آجدار خود را به‌صورت شاخه‌ای در سایزهای ۸ تا ۳۶ میلی‌متر و به‌صورت کلافی و مفتول در سایزهای ۵٫۵ تا ۱۴ میلی‌متر تولید می‌کند. از انواع میلگردهای آجدار تولیدی این کارخانه می‌توان به میلگردهایی با آج دوکی‌شکل ۴۰۰ و ۳۴۰، آج یکنواخت ۳۴۰ و ۴۰۰ و میلگردهای آج مرکب ۵۰۰ اشاره کرد. روی میلگردهای تولیدی این کارخانه علامت اختصاری ESCO حک می‌شود.

۲٫ مجتمع فولاد خراسان؛ تولیدکننده بزرگ میلگرد

مجتمع فولاد خراسان یکی دیگر از تولیدکنندگان بزرگ میلگرد در شمال شرق ایران است که در نیشابور واقع شده و محصول تولیدی آن در بازار به میلگرد نیشابور شهرت دارد. وزن و قیمت میلگرد نیشابور با اندکی تفاوت در محدوده وزن و قیمت میلگرد ذوب‌آهن است. می‌توانید با مراجعه به سایت آسرون قیمت‌های این دو برند را با یکدیگر مقایسه نمایید.

میلگرد نیشابور به‌صورت میلگرد ساده ۲۴۰، میلگرد آجدار مارپیچ ۳۴۰ و میلگرد آجدار جناقی ۴۰۰ در سایزهای ۱۰ تا ۳۲ تولید می‌شود. در هنگام خرید میلگرد نیشابور اطمینان حاصل نمایید که علامت KSC CT بر روی آن حک‌شده باشد.

۳. کارخانه فولاد آذربایجان؛ تولیدکننده میلگرد میانه

کارخانه فولاد آذربایجان یکی از معروف‌ترین میلگردهای موجود در بازار را تولید می‌نماید که در بازار به نام میلگرد میانه شهرت دارد. این میلگرد ازلحاظ کیفی با محصول کارخانه‌های ذوب‌آهن و کارخانه نیشابور برابری می‌کند.

میلگرد میانه به شکل آجدار با آج جناقی ۴۰۰ در گرید A3 به‌صورت شاخه در سایزهای ۱۰ الی ۳۲ تولید می‌شود. برای شناسایی بهتر بر روی این میلگرد دو F روبروی یکدیگر حک‌شده است.

۴٫ کارخانه فولاد کویر کاشان؛ دارای متنوع‌ترین سبد میلگرد

میلگرد کویر کاشان یکی از باکیفیت‌ترین میلگردهای شناخته‌شده در بازار است. دو نکته مهم در مورد میلگردهای تولیدی این کارخانه جور بودن جنس و امکان بارگیری به‌روز بوده که برای اغلب خریداران اهمیت دارد.

می‌توان سبد میلگرد کویر کاشان را متنوع‌ترین سبد میلگرد در کشور دانست. انواع میلگردهای زیر در سبد محصولات این کارخانه قرار دارند:

  • میلگردهای A4 آج دوکی جناقی شکل ۵۰۰ و ۵۲۰ به‌صورت شاخه
  • میلگردهای A3 آج ۴۲۰ سایز ۱۰ تا ۳۶ میلی‌متر به‌صورت شاخه
  • میلگردهای A2 آج ۲۴۰ با سایز ۱۴ تا ۳۶ میلی‌متر به‌صورت شاخه
  • میلگرد ساده A1 با سایز ۱۲ تا ۵۰ میلی‌متر به‌صورت شاخه با طول ۶ و ۱۲ متر
  • کلاف آجدار ۸ تا ۱۶ میلی‌متر
  • کلاف ساده ۵٫۵ تا ۱۶ میلی‌متر

 

۵٫   فولاد آناهیتا گیلان؛ نامی آشنا برای خریداران میلگرد

فولاد آناهیتا یکی از برترین تولیدکنندگان میلگرد در کشور محسوب می‌شود که اگر شما از سازندگان باشید حتماً نام آن به گوشتان آشناست. توجه داشته باشید که قیمت میلگرد آناهیتا باوجود کیفیت بالا و وزن مناسب، مقرون‌به‌صرفه است.

برای مشاهده قیمت آهن آلات و مقاطع فولادی، به سایت آسرون به نشانی www.asroon.ir سر بزنید و برای خرید با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۳ تماس گرفته و با مشاوران مربوطه صحبت نمایید.

میلگرد آناهیتا طبق استاندارد ۵۷۸۱ GOST روسیه و در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلی‌متر تولید می‌شود. این میلگردها به‌صورت آجدار ساده با آج ۲۴۰، آجدار مارپیچ دوکی یا یکنواخت با آج ۳۴۰ و ۳۵۰، آجدار جناقی یکنواخت یا دوکی با آج ۴۰۰ و ۴۲۰ و آجدار مرکب دوکی‌شکل با آج ۵۰۰ و ۵۲۰ هستند. همچنین در سال‌های اخیر این کارخانه میلگردهایی با سایز کوچک به‌صورت انواع الکترود و مفتول سیاه را به سبد محصولات خود اضافه نموده است.

 

۶٫ کارخانه فایکو؛ تولیدکننده میلگردهای ساختمانی و صنعتی

شرکت فولاد البرز ایرانیان با نام تجاری فایکو در شهر ساری واقع شده و انواع میلگردهای صنعتی و ساختمانی (گرید A2 آج مارپیچی و گرید A3 آج جناقی) با سایزهای ۸ الی ۳۲ میلی‌متر را تولید می‌نماید. روی محصولات این کارخانه آرم FAICO حک می‌شود.

۷٫ مجتمع فولاد ظفر بناب؛ معروف به میلگرد مقرون به صرفه

کارخانه ظفر بناب یکی از تولیدکنندگان بزرگ مقاطع فولادی در شمال غرب کشور است. میلگرد ظفر بناب به لحاظ سبک‌بار بودن در بازار شهرت ویژه‌ای دارد.

میلگرد ظفر در عین وزن پایین، کیفیت بالایی داشته که سبب می‌شود قیمت تمام‌شده آن مقرون‌به‌صرفه باشد. همچنین اغلب سایزهای این کارخانه جور بوده و از تنوع قابل قبولی برخوردار است.

این کارخانه انواع میلگردها در گریدهای A2 و A3 با سایز ۸ تا ۲۲ را تولید می‌کند. آرم حک‌شده بر روی محصولات ظفر بناب ZNCT است.

 

۸٫ مجتمع شاهین بناب؛ تنوع بالای محصولات

مجتمع فولاد شاهین بناب در سال ۱۳۸۳ در بناب تبریز به‌منظور تولید انواع شمش، تیرآهن، نبشی، ناودانی و میلگرد آجدار آغاز به کار کرد. شاهین بناب میلگردهای خود را در گریدهای A2، A3 و A4 با سایزهای ۸ تا ۳۲ میلی‌متر تولید و در بازار عرضه می‌کند.

تنوع، جوری جنس و امکان بارگیری به‌روز ازجمله خصوصیات بارز میلگرد شاهین بناب است. در هنگام خرید این محصول به خاطر داشته باشید آرم BS CT بر روی میلگرد شاهین بناب حک می‌شود.

 

۹٫ کارخانه صبا فولاد زاگرس؛ کارخانه‌ای در شهرکرد

شرکت صبا فولاد زاگرس یکی از کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد است که در شهرکرد واقع شده است. همان‌طور که میدانید وزن، کیفیت و قیمت سه فاکتور اصلی انتخاب میلگرد به شمار می‌روند؛ بنابراین می‌توان با ثابت در نظر گرفتن وزن و کیفیت، ادعا کرد که قیمت میلگرد زاگرس مناسب‌تر از دیگر رقبا است. هنگام خرید از این کارخانه به خاطر داشته باشید که امکان بارگیری به‌روز میلگرد زاگرس وجود دارد.

میلگرد آجدار زاگرس به‌صورت یکنواخت آج ۴۰۰ و دوکی آج ۵۰۰ در سایزهای ۱۰ تا ۴۰ میلی‌متر تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند. اگر قصد خرید از این کارخانه را دارید به علامت SFZCT حک‌شده بر روی محصولات این کارخانه توجه کنید.

 

 

۱۰٫ فولاد بافق یزد؛ تولیدکننده میلگرد A3

میلگرد بافق یکی دیگر از میلگردهای معتبری است که برای پروژه‌های شهر یزد و شهرهای اطراف آن می‌توانید از آن استفاده کنید. یکی از مزایای خرید از کارخانه فولاد بافق یزد امکان بارگیری به‌روز است.

در حال حاضر این کارخانه توانایی تولید میلگردهای گرید A3 در سایز ۸ به‌صورت ۴ شاخه، سایز ۱۰ به‌صورت ۳ شاخه، سایز ۱۴ به‌صورت دوشاخه و سایزهای ۱۶ الی ۳۲ به‌صورت تک شاخه را داشته و از این لحاظ یکی از کارخانه‌های محسوب می‌شود که جوری جنس و تنوع سایزی بالایی دارد.

اگر قبلاً از این کارخانه میلگرد تهیه کرده باشید، با آرم BMISCO حک‌شده بر روی آن آشنایی دارید.

و در آخر…

علاوه بر دانستن نکات فنی مانند انواع روش‌های خم میلگرد، خرید مقاطع فولادی نیز جزو مهم‌ترین مراحل ساختمان‌سازی است که تأثیر زیادی بر هزینه تمام‌شده و کیفیت سازه نهایی خواهد داشت؛ بنابراین مهم است که بتوانید میان برندهای بسیاری که در بازار موجودند، محصولی باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه انتخاب کنید.

در این مقاله ۱۰ تولیدکننده برتر میلگرد ایران معرفی شد که شما می‌توانید با خیال راحت با توجه به موقعیت جغرافیایی پروژه خود میلگرد هر یک از این کارخانه‌ها را انتخاب نمایید.

۰ ۰ آرا
امتیازدهی به مقاله

ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
دکمه بازگشت به بالا