زندگینامه کامل لاله صدیق اولین زن اتومبیلران ایران + زندگی شخصی و اینستاگرام

در این مطلب، توضیحاتی درباره زندگینامه کامل لاله صدیق اولین زن اتومبیلران ایران و قهرمان رقابت های اتومبیل رانی خواهیم داشت! با ما همراه باشید. لاله صدیق ، قهرمان رقابت های اتومبیل رانی متولد ۲۷ بهمن ماه سال ۱۳۵۵ شمسی در شهر تهران می باشد. بد نیست بدانید او فرزند بزرگ یک خانواده ۶ نفری است؛ وی یک خواهر ساکن خارج از کشور و دو برادر دارد! یکی از برادران وی، قهرمان سوارکاری و دیگری از ورزشکاران رشته بوکس و دو و میدانی می باشد.

زندگینامه کامل لاله صدیق

جالب است بدانید لاله صدیق از کودکی به اتومبیل و اتومبیلرانی علاقه داشت! وی در سال ۱۳۶۸ شمسی و وقتی ۱۳ سال سن داشت، برای اولین بار رانندگی را از پدر خود یاد گرفت و به تماشای مسابقات رانندگی می رفت! لاله صدیق در دوره ی دبیرستان با وجود اینکه هنوز گواهینامه رانندگی نگرفته بود؛ روزهای پنجشنبه با ماشین به مدرسه می رفت!

وی در این رابطه می گوید:

” حتی سال های دبیرستان هم روزهای پنجشنبه با ماشین می رفتم مدرسه. بعدا که گواهینامه گرفتم، می رفتم پیست و مسابقات را نگاه می کردم. گاهی بعد از پایان مسابقه آقایان، از مسئولان می خواستم اجازه دهند من با ماشینم در پیست فقط دور بزنم! “

لاله صدیق و فعالیت حرفه ای در رشته اتومبیل رانی

لاله صدیق از سال ۱۳۷۶ شسمی و وقتی تنها ۲۱ سال سن داشت، فعالیت خود را به صورت جدی از کارتینگ شروع کرد؛ هنگامی که برای نخستین بار زمزمه های برگزاری مسابقات رالی در ایران به گوش می رسید. او از سال ۱۳۸۰ شمسی و با ماشینی که پدر برای رفت و آمد او به دانشگاه خریده بود، وارد رالی شد!

جالب است بدانید لاله صدیق به موازات رالی، توانست با گرفتن مجوزی از یکی از مراجع تقلید در مسابقات سرعت قهرمانی کشور همپای آقایان مسابقه دهد و لقب نخستین زن راننده در تاریخ اتومبیلرانی را به خود اختصاص دهد! لاله صدیق در اولین تجربه مسابقات سرعت توانست به عنوان نفر اول از خط پایان عبور کند!

لازم به بیان است لاله صدیق حالا در کنار عنوان اولین بانوی اتومبیلران ایرانی، به شوماخر کوچولو نیز معروف است! خود در این باره می گوید: ” ترجیح می دهم به من بگویند لاله ایران! چون این اسم اعتماد به نفسم را بیشتر می کند. “

زندگینامه کامل لاله صدیق

لاله صدیق و موفقیت های او

جالب است بدانید لاله صدیق تاکنون توانسته است بیش از ۵۲ کاپ قهرمانی کشوری و همچنین ۸ کاپ برون مرزی را کسب کند! او همچنین اولین بانویی است که توانسته در سال ۲۰۰۸ میلادی، گواهینامه حضور در فرمول ۳ را بدست بیاورد!

لازم به بیان است لاله صدیق اکنون مسئول کمیته آموزش تمام رشته های زیر مجموعه اتومبیلرانی بانوان است و در کمیته ۱۲ نفره فدراسیون جهانی این رشته نیز به عنوان نماینده آسیا نیز حضور دارد! همچنین او دانشجوی مقطع دکتری رشته ی مهندسی محصول است. همچنین لاله صدیق سابقه تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی را نیز در سابقه علمی خود دارد!

ماجرای تصادف شدید لاله صدیق

لاله صدیق در مسابقات کارتینگ تجربه های فراوانی دارد. وی یک بار حین مسابقه کارتینگ تصادف کرد و از ناحیه سر و ستون مهره دچار آسیب دیدگی شدید شد! وی در این باره می گوید: ” من از آنجا که به دنبال هیجان هستم، در مسابقات اتومبیلرانی ریسک می کنم ولی در روال عادی زندگی سعی می کنم کمتر ریسک کنم! “

زندگینامه کامل لاله صدیق

فیلم مستندی از زندگی لاله صدیق

در سال ۲۰۰۸ میلادی، داریوش بازرگان برای کارگردانی فیلمی به نام Girl racer برای برنامه This world کانال دو بی بی سی به ایران آمد! این فیلم، مستندی از زندگی لاله صدیق به عنوان یک زن اتومبیلران ایرانی بود! او در این مستند به بررسی چالش ها و موانع زنان ایرانی برای شرکت در این گونه مسابقات ورزشی پرداخت. کارگردان ضمن به تصویر کشیدن مشکلات لاله صدیق برای کسب جواز مسابقه با مردان او را با آنجلینا جولی مقایسه کرده است!

فیلم سینمایی لاله

جالب است بدانید زندگی لاله صدیق ، موضوع فیلمنامه فیلم سینمایی ” لاله ” قرار گرفته است! ساخت فیلم سینمایی ” لاله ” به کارگردانی اسدالله نیک نژاد و به تهیه کنندگی پروانه پرتو و به نویسندگی جلیل عرفان منش ، طی چند سال گذشته با حاشیه های بسیاری برای دولت محمود احمدی نژاد و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی همراه بوده است و در نهایت توسط مجلس شورای اسلامی حکم تعلیق آن صادر شد! علت این تعلیق، هزینه های میلیاردی این پروژه جنجالی عنوان شد.

زندگینامه کامل لاله صدیق

همچنین انتقادهای جدی نیز درباره ی فیلمنامه اولیه مطرح شد که نوشته یک فیلمنامه نویس آمریکایی بود. این فیلمنامه با این انتقاد روبرو بود که با ارزش های ایرانی و اسلامی مغایرت دارد! از این رو، در ادامه قرار شد یک گروه فیلمنامه نویس با هدایت مستقیم جلیل عرفان منش بازنویسی این فیلمنامه را بر عهده بگیرد. با افزایش حاشیه ها درباره ی این فیلم سینمایی، بودجه برآوردی آن هم روزبه روز بالاتر می رفت و از پنج میلیون دلار به هفت میلیون دلار و… رسید! تا این که بسیاری از اسپانسرهای خارجی از سرمایه گذاری در این فیلم سینمایی پشیمان شدند. به این ترتیب، تولید این فیلم عملا متوقف شد و تا مدتی هیچ خبری از تولید آن نبود!

این فیلم سینمایی هم اکنون مراحل تولید را پشت سر می گذراند. این فیلم سینمایی چالش ها و مشکلاتی که این راننده حرفه ای با آن مواجه بوده است را به تصویر کشیده است!

ماجرای تقلب در مسابقات GT1600

پس از پنجمین مسابقه سرعت قهرمانی کشور در سال ۱۳۸۶ شمسی در پیست استادیوم آزادی، در پایان مسابقات GT۱۶۰۰، وقتی که لاله صدیق بدون بازرسی خودروی خود محل مسابقه را ترک می کند، کارشناسان با مراجعه به پارکینگ خصوصی لاله صدیق ، با دو اتومبیل مشابه اما با موتورهای متفاوت روبه رو می شوند! لاله صدیق متهم می شود که در مسابقات تقلب کرده است و سر انجام به یک سال محرومیت از مسابقات محکوم می شود!

محمدرضا پازندمهر ، قهرمان مسابقات اتومبیلرانی قهرمانی کشور بین سال های ۱۳۸۸ شمسی تا ۱۳۹۲ شمسی، در خصوص تقلب لاله صدیق می گوید: ” نمی خواستم این گونه همه چیز را بگویم، اما وقتی می بینم حق بقیه خورده می شود و کسی را به عنوان الگو مطرح می کنند که اصلا شایستگی ندارد، واقعا ناراحت می شوم. تمام مسئولان وقت فدراسیون در سال ۱۳۸۶ شمسی، صورت جلسه محرومیت او را امضا کردند و تمام اسناد و مدارک آن در فدراسیون موجود است. اگر کسی می خواهد نسبت به این مسئله مطمئن شود همه مدارک را نشان می دهم. هر وقت می خواستیم در مورد تقلب این خانم در مسابقات صحبت کنیم می گفتند شما با حضور و فعالیت بانوان مشکل دارید! اما اصلا این‌طور نیست. ما به زحماتی که بانوان می کشند خیلی هم احترام می گذاریم، اما به شرط این که واقعا زحمت کشیده باشند! نه این که با تقلب صاحب مقامی شوند. کسی باید الگوی واقعی بانوان ایران شود که حق او باشد. وقتی خانمی مثل زهره وطن‌خواه ، زحمت می کشد و قهرمان می شود، کسی چیزی نمی تواند بگوید! “

زندگی شخصی لاله صدیق

لاله صدیق تاکنون ازدواج نکرده است؛ و وی مجرد می باشد. او در مصاحبه ای در این باره می گوید: ” تاکنون بیشتر درگیر درس و ورزش بودم و لابلای زمانی که به تمرین و آماده سازی اختصاص می دادم، فرصتی نداشتم تا روی ازدواج فکر کنم! با این وجود ترجیح می دهم اگر این اتفاق برایم رخ داد با کسی باشد که در این عرصه نقش مشوق من را بازی کند! “

لاله صدیق هم اکنون ساکن شهر تهران می باشد.

لاله صدیق در مصاحبه ای درباره زندگی شخصی و ورزشی خود می گوید: ” قبل از اتومبیلرانی، سوارکاری و پرش با اسب را انجام می دادم! به جز سوارکاری اگر پرواز را هم رشته ورزشی محسوب کنیم، پرواز با پاراگلایدار را هم دوست دارم. من دوره پرواز با هواپیماهای فوق سبک را گذرانده ام اما بخاطر اینکه پدرم رضایت نداشت، ادامه ندادم! “

لاله صدیق در اینستاگرام

https://www.instagram.com/lalehsedigh

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن