چرا باید جدول حل کنیم؟

به همان اندازه که به فکر اندام خود هستید و با رژیم های غذایی و ورزش می خواهید آن را نرمال و سرحال نگه دارید پس به همان میزان به مغز خود اهمیت دهید و برای جوان نگه داشتن مغزتان آن را ورزش دهید چرا که مغز شما به همان اندازه نیاز به ورزش دارد.

حل کردن جدول یک تفریح خانوادگی

بی دلیل نیست که حل جدول کلمات متقاطع ، چه جدول کلاسیک و چه شرح در متن و حتی سودوکو از مشورترین ، گسترده ترین و رایج ترین سرگرمی های دنیا محسوب می شوند و نه تنها هیچ پزشک یا محققی آن را مخرب و دارای آثار منفی نمی داند بلکه حل جدول را نه تنها برای مغز و حافظه بلکه فراتر از اینها مفید و موثر می دانند. دکتر فتوحی، ریاست مؤسسه سلامت حافظه و مغز در بالتیمور آمریکا ، همچنین عضو آکادمی نورولوژی آمریکا، انجمن پزشکی آمریکا، سازمان بین‌المللی تحقیقات مغزی، انجمن پزشکی ماساچوست و انجمن علوم اعصاب ، حل جدول کلمات متقاطع را ورزشی برای مغز و همچین تقویت حافظه معرفی کرده ‌است که قدرت فن بیان ، قدرت متفاوت دیدن ، دانش عمومی یا اطلاعات عمومی و قدرت حل مسئله را نیز افزایش می دهد.

جدول کلمات متقاطع حل کنید تا اعصابی راحت داشته باشید

جدول حل کردن به دلیل درگیر کردن فکر و حافظه شما به طور همزمان سبب جلوگیری از افکار منفی شده و آرامش را برای شما ارمغان می آورد. زمانی که جدول حل می کنید اگر یک سوال را یک مشکل فرض کنیم با حل کردن یک مشکل مشکل بعدی پیش روی شماست و در کنار تقویت مغز و حافظه شما به شما آرامش می دهد.

حل کردن جدول کلمات متقاطع ورزشی برای مغز شما محسوب می شود حل جدول کلمات متقاطع ورزشی برای مغز

همانطور که شما مثلاً برای قوی کردن عضلات دست خود برای انجام یک سری از کارهایی که دست شما را درگیر می کند آن را ورزش می دهید و عضلات آن را تقویت می کنید باید بدانید که مغزتان در زندگی شما هر روز ، هر ساعت و هر ثانیه درگیر است و باید به ورزش دادن آن و تقویتش اهمیت دهید.

اطلاعات عمومی خود را با حل کردن جدول افزایش دهید

حل کردن جدول سودوکو از رایج ترین سرگرمی های دنیا به خصوص در کشور ژاپن است. اما جدول اطلاعات عمومی مثل حل جدول کلاسیک و یا حل جدول شرح در متن که آنها هم شهرتی جهانی دارند علاوه بر تمام مزایای حل جدول که خواندید و در ادامه می خوانید اطلاعات عمومی شما را افزایش می دهد. ممکن است در حین حل کردن جدول با کلماتی آشنا شوید که هرگز نشنیده اید و یا شنیده اید و نمی دانستید به چه معنی است و این سبب حل معمای ذهنی و یا یادگیری معانی جدید می شود.

جدول حل کردن حافظه شما را تقویت می کند و از آلزایمر جلوگیری می کند

شاید با خود بگویید که حافظه قوی به چه درد می خورد؟ باید بدانید که بحث ما داشتن حافظه قوی نیست بلکه جلوگیری از نداشتن یک حافظه نرمال است. حل جدول ، حال چه کلاسیک ، چه سودوکو و چه جدول شرح در متن و حتی سرگرمی های فکری دیگر مانند شطرنج نه تنها حافظه شما را تقویت می کند بلکه از ضعیف شدن آن و در نهایت آلزایمر جلوگیری می کند. حافظه عضو جدا ناپذیر ما محسوب می شود و تقریباً در تمام کارهای روزمره از آن استفاده می کنیم. پس برای جلوگیری از آلزایمر بیایید جدول حل کنیم.

حل کردن جدول کلمات متقاطع شما را جوان نگه می دارد

محققان پی بردند که هر چه در سنین پایین فعالیت مغز شما بیشتر باشد از عارضه های منفی آن که آلزایمر یکی از از آنهاست در امان خواهید بود. به گفته محققان آمریکایی بسیاری از سلول های عصبی بعد از سن ۲۰ یا ۲۵ سالگی تحلیل می روند که قدرت شناختن ، حافظه ، حتی شنوایی و بینایی شما به این سلول ها مرتبط است. و می توان با ورزش مغز روند آن را به مرور کندتر و کندتر کرد. بهتر است بدانید که محققان دانشگاه آلبرت انیشتین بعد از سالها تحقیق اعلام کردند کسانی که جدول کلمات متقاطع حل می کنند ۵۰% از کسانی که یک روز در هفته جدول حل می کنند کمتر در معرض پیر شدن مغزشان یا زوال مغز هستند.همچنین دکتر فریدلند پزشک و پروفسور عصب شناسی معتقد است کسانی که در سنین بین ۲۰ تا ۶۰ سالگی مغز خود را ورزش می دهند از خطر آلزایمر و پیری مغز در امان هستند و حل کردن جدول به اندازه یک فعالیت آموزشی برای آنها موثر است.

جدول حل کنید تا مشکلات را راحت تر حل کنید

حل کردن جدول روش ها و شیوه های مخصوص به خود را دارد و قدرت حل مسئله را در شما بالا می برد و شما می توانید مسائل روزمره را نیز راحت تر حل کنید. امروزه استادان خیلی از دانشگاه های معتبر امتحانات خود را به صورت جدول برای دانشجویان طراحی می کنند تا قدرت حل مسئله را در آنها افزایش دهند. این سبب می شود تا در آینده بهتر بتوانند مسائل حتی ریاضی را حل کنند و به جواب برسند.

جدول حل کنید تا نویسنده ، گزارشگر و سخنگو و حتی بازیگر خوبی باشید

کسانی که همیشه در حال جدول حل کردن هستند علاوه بر دانش عمومی بالا نسبت به دیگران فن بیان بهتری دارند. جالب است بدانید به گفته محققان از آنجا که حل کردن جدول باعث افزایش اطلاعات عمومی ، آشنایی با معانی جدید و شکل های مختلف کلمات می شود قدرت متفاوت نگاه کردن ، متفاوت فکر کردن و بازی با کلمات و فن بیان را افزایش می دهد که این مزیت در کارهایی مانند نویسندگی ، سخنرانی و یا گزارشگری می تواند نقطه مثبتی باشد.

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن