جدولیاب ؛ اولین پایگاه اطلاع رسانی جدول ، سرگرمی و معلومات عمومی

جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - Friday 19th July 2019
شناسه نویسنده : 16 شناسه خبر : 7867 تاریخ انتشار : ۹۸/۰۱/۲۱ - ۱۶:۵۵

دکوراتورها برای چیدمان منزل چه ترفندهایی دارند؟

امروزه با داشتن اینترنت و یک سرچ ساده می توان از رمز و رازهای بیشتر شغل ها آگاه شد ، در اینجا برخی از ترفندهای دکوراتورها را در چیدمان وسایل منزل آوردیم تا با کمک آن خانه ای زیباتر داشته باشید.

دکوراتورها برای چیدن وسایل در منزل از نکات اصولی پیروی می کنند که می توانند فضای محیط را دلچسب تر و زیباتر نشان دهند که اگر آنها را لحاظ قرار دهیم می توان نتایج بهتری در چیدمان منزل داشته باشیم.

 چیدمان منزل

۱- استفاده از فرش های خیلی کوچک یکی از رایج ترین اشتباهات دکوراسیونی هستند زیرا ابعاد فرش باید به نحوی باشد تا تمامی مبلمان روی فرش قرار گیرند اما اگر این امکان به سادگی امکان پذیر نمی باشد می توانید در قطعه های بزرگتر مبلمان پایه های جلویی روی فرش قرار گرفته ولی پایه های عقبی بیرون فرش باشند.

۲- در انتخاب رنگ دکوراسیون برای تصمیم گیری درباره رنگ ها به دلیل وجود طیف زیادی از رنگ ها بهتر است ابتدا رنگ های مبلمان بزرگتر و گران تر خود را معیار قرار دهید و انتخاب کنید و سپس با توجه به آن رنگ های دیگر را انتخاب نمایید.

۳- استفاده از لوسترهای آویز در ارتفاع خیلی بالا از دیگر اشتباهات دکوراسیونی محسوب می شود زیرا هدف از لوسترها در دکوراسیون روشنایی فضاست نه سقف اتاق.

 چیدمان منزل

۴- آویختن آثار هنری در ارتفاع خیلی بالا اشتباهی است که معمولا برای آویختن تابلو ها و قاب عکس ها و اقلام دکوری روی دیوار انجام می شود و دلیل این امر این است که برای آثار هنری بهتر است در ارتفاعی نصب شوند از نظر بصری در سطح دید چشم قرار گیرد و از این طریق هم رویت آنها آسان و هم ترکیب بصری زیباتری ایجاد می نمایند.

۵- استفاده از پرده های بلندی که از نظر ارتفاع به زمین نمی رسند نیز خطایی رایج در دکوراسیون محسوب می شوند که می تواند دکوراسیون را تحت تاثیر قرار دهد در واقع بهتر است پرده ها تا روی زمین امتداد یابند زیرا کوتاهی پرده ارتفاع دیوار را کوتاهتر نشان می دهد و از نظر بصری کوتاهی آن مانند لباس کوتاه شده ای است که تناسبات را در هم می ریزد.

۶- استفاده از بالشتک ها و کوسن های زیاد و یا با ابعاد نامناسب در دکوراسیون امری اشتباه است زیرا کوسن ها برای گرمابخشی و تزئین فضا به کار می روند و اگر بیش از حد استفاده شوند راحتی و زیبایی را از بین خواهند برد.

۷- اولویت قراردادن سبک و زیبایی در دکوراسیون بر راحتی و عملکرد فضا از اشتباهاتی است که به این دلیل که راحتی و امنیت را به خطر می اندازد آرامش افراد را سلب کرده و از هدف اصلی در دکوراسیون که کسب آرامش و استفاده مناسب و آسان از فضاست دور می نماید پس بهتر است برای دکوراسیون سبک متناسب با نیازها و راحتی انتخاب شود زیرا اگر چنین نباشد مانند صندلی زیبایی است که نشستن بر روی آن احساس ناراحت کننده ای دارد و کاربردی نیست.

۸- از دیگر اشتباهات دکوراسیونی می توان چسباندن مبلمان به دیوارها و یا چیدمان آنها فقط در راستای دیوارها نام برد که برای ایجاد فاصله فضایی متناسب و ایجاد صمیمیت در دکوراسیون بهتر است در اتاق های نشیمن و اتاق های خانوادگی فاصله را حفظ نمایید و نوع چیدمان را تغییر دهید.
منبع : decoboom

۲۱ فروردین ۹۸ دسته بندی :
ارسال دیدگاه ها بدون دیدگاه
تبلیغات

تبلیغات
Digikala Amazing
Fly Free Academy
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - Friday 19th July 2019