تعبیر خواب خورشید گرفتگی | خورشید گرفتگی ( کسوف ) در خواب نشانه چیست؟

تعبیر خواب خورشید گرفتگی ازنظر معبران مختلف تعابیر گوناگونی دارد لذا در این مقاله سعی بر آن داریم تا با آوردن دیدگاه معبران شما را یاری کنیم.

تعبیر خواب خورشید گرفتگی
تعبیر خواب خورشید گرفتگی

تعبیر خواب خورشید گرفتگی (کسوف )

امام صادق (ع) می‌فرمایند:

اگر ببینی در جائی آفتاب سیاه گشته و خورشید گرفتگی شده است، یـعـنـی در آنجا فتنه بوجود می‌آید

جابر مغربی می‌گوید:

اگر ببینی ابر یا چیز دیگری آفتاب را پوشانده است، یـعـنـی حال و روز پادشاه بد و دگرگون و منقلب می‌شود، مخصوصاً اینکه ببینی آفتاب کسوف کرده و سیاه شده است.

خالد بن علی بن محد العنبری گوید:

دیدن کسوف در خواب، بر ترساندن بندگان خدا دلالت دارد.

در سرزمین رویاها آمده:

خواب کسوف ( خورشید ) : شانس با شما نخواهد بود

ابراهیم کرمانی می گوید:

دیدن خورشید گرفتگی در رویاهای ما همیشه نشان دهنده ی اخطار و یا هشدار بخاطر یک یا چند رفتار غلط و زشت است مثلا اگر کسی حقی را از دیگران ضایع کند که بواسطه ی ان باعث رنجور شدن دیگران شود ممکن است چنین رویایی را تجربه نماید خورشید گرفتگی اگر در هوای روشن باشد خوب نیست اما دیدن ان در شب و تاریکی خیر و خوب است.

حضرت امام صادق (ع) می فرمایند:

اگر با چشمان خودت دیدی که خورشید گرفتیگی ایجاد شده است دلالت بر این دارد که گناه و یا حق الناسی به گردن داری که هنوز در پی توبه و یا جبران آن عملی انجام نداده ای

اگر دیدی با دیدن خورشید گرفتگی چشمانت درد گرفته و یا آب از چشم هایت سرازیر میشود به نشانه ی این است که خطری جانی تو را تهدید میکند

حکایت/

شخصی به نزد امام صادق (ع) رسید و به ایشان گفتند خواب دیدم که در میانه ی روز خورشید گرفتگی روی میدهد و من با همسرم به خورشید نگاه کردیم و از ترس وحشت کردیم همه جا تاریک شد و دیگر قادر به دیدن اطراف خود نبودیم این رویا چه معنایی دارد؟حضرت او را پاسخ دادند سریعا به منزلت برگرد و از همسر و فرزند خود بابت ظلمی که اخیرا در حق ایشان روا داشته ای عذر خواهی کن و از ان ها حلالیت بطلب چرا که ممکن است در همین روزها بخاطر رنجور بودن بستگان نزدیک از تو اتفاقی بد و شوم برایت بیفتد

لوک اویتنهاو می گوید :

کسوف : سستی زود گذر

آنلی بیتون می گوید:

دیدن کسوف در خواب ، علامت نگرانیهای خانوادگی و شکست موقت در حرفه و امور مادی است .

دیدن خورشید در حال کسوف، نشانه روبرو شدن با ایامی جنجالی و پر خطر است. اما سرانجام این ایام به پایان می‌رسد و وضع زندگی شما بهتر از قبل خواهد شد.

شیخ طوسی می گوید:

اگر شخصی ببیند که کل خورشید میگیرد و یعنی تمام ان سیاه میشود و بواسطه ی آن هوا تاریک می شود به نشانه ی کم آبی خشکسالی و یا کم شدن نعمت و برکات اسمانی در ان شهر یا دیار می باشد.

بیشتر بخوانید:

تعبیر خواب ماه گرفتگی | دیدن ماه گرفتگی ( خسوف ) در خواب نشانه چیست ؟

تعبیر خواب آسمان| دیدن آسمان در خواب نشانه چیست ؟

تعبیر خواب برف | دیدن برف در خواب نشانه چیست ؟

 

۰ ۰ آرا
Article Rating
برچسب ها

حوا ابراهیم نژاد

به نام دادار حق هم او اول و آخر است و هم او ظاهر و باطن. خبرنگاری حرفه‌اي است كه شب و روز ندارد. حرفه ای که قلم را در دست می گیرد و قسم به آن که باید از آن سخن صدق ببارد. یک نویسنده و خبرنگار موفق واقعیت ها را در غالب حقیقت شرح می دهد نه در قاب شرحیات و شایعات. این حقیر تلاش دارد که نویسنده ای صادق باشد.ارادتمند شما
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
20 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین پرطرفدار
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
Parisa
Parisa
24 روز قبل

سلام من خواب دیدم که روز بود بعد خورشید گرفتگی شد یعنی یه ماه بزرگ اومد روی خورشید همه جا تاریک شد وبعد اون یه طوفان شدید ایجاد شد و برف شدید با دونه های درشت میومد خیلی ترسناک بود یعنی تعبیرش چی میشه؟

جدول یاب
مدیر
17 روز قبل
پاسخ به  Parisa

با سلام کاربر گرامی وضعیت آب و هوایی که در رویا مشاهده می‌کنید، استعاره‌ای از وضعیت فکری شماست. هوای سرد و برفی می‌تواند اشاره به ذهنی سرد یا اندوهگین در شما به سبب موضوعی در بیداری باشد. ذهنی که حقایق زیادی را درک نکرده و ممکن است از چیزهایی از او پنهان مانده باشد .در کل خوابتان بیانگر موانع، و احساسات ابراز نشده و احساسات سرد و منجمد است. شما نیاز دارید که این احساسات و موانع را آزاد کرده و ابراز کنید . این خواب پیامی از جانب ناخودآگاه شماست مبنی بر این که از پیدا کردن جواب سوال‌های… مطالعه بیشتر »

مبین
مبین
1 ماه قبل

من درخواب دیدم که ساعت شش صبح است ولی هوا تاریک است سمت پنجره رفتم ودیدم خورشید گرفتگی شده ولی خیلی سریع خورشید گرفتی تمام شد وهوا هم روشن شد ممنون می شم اگر تعبیر خوابم را بگویید

جدول یاب
مدیر
29 روز قبل
پاسخ به  مبین

با سلام کاربر گرامی به نظر می آید که به تازگی در زندگیتان دچار هرج و مرج و یا نوعی تردید برای تصمیم گیری شده اید و خوابتان به هرج و مرج یا سردرگمی شما در این مقطع زمانی اشاره دارد که این حالت مانع از تصمیم گیری قطعی برای زندگیتان شده است به نظر می آید این مسئله ذهن شما را بسیار درگیر کرده است و شاید در مسأله ای که ذهنتان را درگیر کرده احساس شکست خوردن دارید و به همین دلیل از پذیرش مسئولیت ها یتان دوری میکنید و خوابی که دیده اید نشان دهنده حالات روحی… مطالعه بیشتر »

یه بنده خدا
یه بنده خدا
1 ماه قبل

سلام من خواب دیدم وسط یه حیاط بزرگ بودیم با چن نفر از آشنا ها که یه دفعه همه جا نارنجی رنگ شد و همه میگفتن خورشید گرفتگی شده و نور خورشید نارنجی شده بود و رو به تیره گی میزد
و همه ایستاده بودن و نگاه میکردن منم همینطور
میشه بگین چه تعبیری میتونه داشته باشه؟

جدول یاب
مدیر
1 ماه قبل
پاسخ به  یه بنده خدا

با سلام کاربر گرامی گمان میرود به نازگی در زندگیتان هرج و مرجی بوجود آمده که هنوز نتوانسته اید با این شرایط خود را وفق بدهید و خوابی که دیده ایم به نظر می آید نشانگر شرایط روحی شما در بیداری است.

زهرا
زهرا
3 ماه قبل

سلام توی خوابم دیدم که حدودا ظهر بود و من به بام خانه رفته بودم . آفتاب کاملا مثل تابستون میتابید و خورشید بزرگ در آسمان بود . تو همین حال طوفان گرد و خاک اومد و من گفتم برم داخل خونه چون طوفان شده در همین حین که داشتم میرفتم خورشید گرفتگی شد و خورشید کم کم سیاه شد اما هوا فکر کنم تاریک نشد یا نهایتا آفتاب رفت اما مثل شب تاریک نشد . بعد فکر کنم زلزله ای هم رخ داد به طوری که خانه همسایمان خراب شد . تعبیرش چیست؟؟

جدول یاب
مدیر
3 ماه قبل
پاسخ به  زهرا

با سلام کاربر گرامی گمان میرود خوابتان بیانگر این است که ممکن است شما در این مقطع زمانی یک تکان شدیدی را تجربه می کنید که ثبات و بنیان شما را تهدید می کند(متزلزل می کند). خواب، حس نا امنی، ترس ها و حس بی یاوری شما را تاکید می کند. آیا چیزی در زندگی تان است که به خاطرش احساس تقصیر می‌کنید؟

فاطمه
فاطمه
3 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من خواب دیدم که به دنبال یک زاغ افتادم ولی برعکس همه زاغ ها زاغ خواب من کوچک و سفید بود و من همچنان تو خواب دنبالش میدویدم و صداش میزدم و میگفتم زاغ،زاغ،… تا این که بعد از کلی پیچ خمِ توی خاکی رفت یه جای سر سبز که فقط ۲ تا مرداب اونجا بود و دقیق کنار هم بودن و کناراشونو جلبک های سبز لغزنده پوشانده بود من ایستادم و اون رفت سر یکی از مرداب ها ایستاد و دیگه فرار نکرد منم رفتم تا از راه بین ۲ تا مرداب بهش برسم و بگیرمش… مطالعه بیشتر »

جدول یاب
مدیر
3 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

با سلام کاربر گرامی فضایی که در خواب مشاهده می کنید تصویرگر فضای ذهنی شماست. حیوانات زمانی که در خواب ظاهر می شوند اشاره به غرایز مختلف موجود در رفتار و شخصیت انسان دارند. کلاغ در خواب می تواند به افکاری اشاره داشته باشد که در شما احساس غم یا افسردگی و ترس از رکود را ایجاد کرده اند. این خواب از شما می خواهد تا منشا ترس درونی خود را شناخته و اجازه ندهید که این ترس موجب ایجاد احساس انفعال در درون شما شود.

شبنم
شبنم
3 ماه قبل

من خواب دیدم خانه مادر بزرگ پدریم هستیم و تعداد زیادی مهمان داریم و همه آنها را می شناسم چون فامیل بودند
ولی من در یک اتاق دیگر تنها نشسته بودم و از میوه ها و شیرینی ها میخوردم میوه شلیل رسیده بود میوه تابستانی و هلو و شعله زرد هم در سینی ها دیدم مثل نظری بعدش دیدم در حیات زده شد ک تعدادی مهمان هم در حیات بودند و من موهایم را باز کردم سالم را انداختم چون هوا سرد بود واقعا و در را باز کردم

جدول یاب
مدیر
3 ماه قبل
پاسخ به  شبنم

با سلام کاربر گرامی گمان میرود به تازگی در شرایط و موقعیت های جدیدی قرا گرفته اید که شاید کمی از این شرایط و قرار گیری در آن نگران هستید و احساس ترس و یا اضطراب می کنید احساس می کنید کسی را برای همراهی و راهنمایی در این شرایط ندارید ذهن شما با دیدن این خواب به نگرانی درونی شما از موقعیت ها و مسئولیت های جدیدی که در زندگی بیداری با آن رو به رو هستید اشاره میکند . ممکن است احساس کنید که توانایی کنترل وظایف مختلف خود را ندارید. این خواب از شما می خواهد تا… مطالعه بیشتر »

سارا حسینی
سارا حسینی
3 ماه قبل

خواب دیدم که توی خونه ای با اقوام جمع هستیم برادرم وارد خونه شد نشست روی مبل گفت امروز چندشنبست بهش گفتم جمعه بعد داداشم گفت میدونین که هنوز پنجشنبست و خورشید طلوع نکرده یعنی هنوز (پنجشنبست هنوز شبه و خورشید نیومده که وارد روز جمعه بشیم اینطور منظورمه توی خواب صبح شده بود ولی خورشید طلوع نمیکرد هوا تاریک تاریک بود)به خیابون نگاه کردم که هنوز هوا تاریک بود مردم هم تعجب کرده بودن از پنجره بیرون نگاه میکردن دیگه اینجا از خواب پریدم میشه بگید تعبیرش چیه یه خواب الکی بوده یا تعبیر داره ممنونم🌹

جدول یاب
مدیر
3 ماه قبل
پاسخ به  سارا حسینی

با سلام کاربر گرامی به نظر می اید احساس آشفتگی و سرگردانی وی را درک کرده‌اید و در کل این خواب نشان دهنده ی تردید ها و نگرانی های برادرتان در این دوره ی زمانی می باشد. شرایطی که شاید تصمیم گیری را برای او کمی دشوار کرده است . این تصمیمات می توانند زمینه های مالی یا احساسی زندگی ایشان را شامل شوند.

فاطمه
فاطمه
4 ماه قبل

سلام من ۲۰ سالمه و مجردم خواب دیدم که با یک مرد سیاه پوست با چشمان آبی به قصد ازدواج دوست شده ایم و بار اول که من به دیدن اون رفتم خبر از اومدنم نداشت و از من فرار میکرد بعد یک زن هم به اون پیوست و با هم موقع فرار افتادند کنار جوب و اون زن یک حرفی گفت که من فهمیدم زن این مرد سیاه پوست است و اون به من دروغ گفته ، بدون این که حرفی بزنم برگشتم و در مسیر دیدم خورشید به شکل حلقه نورانی درآمده اول نمیدانستم خورشید گرفتگیست چون وسط… مطالعه بیشتر »

جدول یاب
مدیر
4 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

با سلام کاربر گرامی خوابتان به هرج و مرج یا سردرگمی اشاره دارد که در زندگی‌تان وجود دارد و مانع از تصمیم گیری قطعی برای زندگیتان شده است به نظر می آید این مسئله ذهن شما را بسیار درگیر کرده است و شاید در مسأله ای که ذهنتان را درگیر کرده احساس شکست خوردن دارید و به همین دلیل از پذیرش مسئولیت ها دوری میکنید ذهن شما با دیدن این خواب از شما می خواهد تا به شکلی منطقی با مسولیت هایتان رو به رو شوید و اجازه ندهید که ترس های غیر منطقی به ایجاد چالش و تضاد در… مطالعه بیشتر »

mahdi
mahdi
4 ماه قبل

خواب دیدم که شب بود مقابل یه دریاچه وایساده بودم، بعد یدفه وسط دریاچه شروع به جوشیدن کرد و خورشید با یه ستاره کنارش از آب اومدن بیرون و روبه آسمون بالا رفتن، خورشید به رنگ سرخ بود… وقتی که کمی بالا رفتن دیگه فقط خورشید بود که یدفه خورشید هم بصورت یه ستاره رفت به بالا و آسمون شب هم پر از ستاره بود، ممنون میشم اگه تعبیرش رو بگید.

جدول یاب
مدیر
4 ماه قبل
پاسخ به  mahdi

با سلام کاربر گرامی خواب‌تان یعنی تمایل دارید دیده شوید، مورد توجه قرار گیرید. به دنبال جایگاه بالاتر و وجهه هستید. این ممکنست به این معنا باشد که پله‌های نردبان اجتماعی را یکی‌یکی بالا می‌روید.. آسمان به امید ها و چشم اندازی که برای حالات روانی خود پیش بینی می کنیم مربوط است ذهن شما با دیدن این خواب از شما می خواهد تا به توانایی های درونی خود اعتماد کرده و از اتفاقات جدید که مهارت ها و قدرت شما را گسترش می دهند به خوبی استقبال کنید.

Simsim
Simsim
7 ماه قبل

من خواب دیدیم ک دم دوای غروب ی حاله سیاه خورشید رو میگیره و رفع میشه دوباره کل خورشید سیاه میشه اما از کنارهای اون حاله نور بیرون میزد و منم شگفت زده داشتم داد میزدم ک بیان ببینم من لذت میبردم ولی خواهرم میترسید تعبیر یچه؟؟؟

جدول یاب
مدیر
7 ماه قبل
پاسخ به  Simsim

با سلام کاربر گرامی خواب‌تان نمادی از ذهن خلاق شماست. بیانگر سفر معنوی شما به ناشناخته‌هاست و نشانه‌ای از توسعه و آگاهی شخصی شماست. لازمست تا چشم‌انداز متفاوتی را در پیش بگیرید. شما کمی به خود شک دارید و می‌ترسید که به هدف‌هایتان نرسید. حس می‌کنید تحت‌الشعاع قرار می‌گیرید و توانایی‌هایتان را دستکم می‌گیرید. گمان میرود سطح خودباوری‌تان در حال محو شدن یا از دست رفتن است. بهتر است خود را دست کم نگیرید و از ذهن خلاق خود برای پیش برد اهدافتان کمک بگیرید.

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن