تعبیر خواب خورشید گرفتگی | خورشید گرفتگی ( کسوف ) در خواب نشانه چیست؟

تعبیر خواب خورشید گرفتگی ازنظر معبران مختلف تعابیر گوناگونی دارد لذا در این مقاله سعی بر آن داریم تا با آوردن دیدگاه معبران شما را یاری کنیم.

تعبیر خواب خورشید گرفتگی
تعبیر خواب خورشید گرفتگی

تعبیر خواب خورشید گرفتگی (کسوف )

امام صادق (ع) می‌فرمایند:

اگر ببینی در جائی آفتاب سیاه گشته و خورشید گرفتگی شده است، یـعـنـی در آنجا فتنه بوجود می‌آید

جابر مغربی می‌گوید:

اگر ببینی ابر یا چیز دیگری آفتاب را پوشانده است، یـعـنـی حال و روز پادشاه بد و دگرگون و منقلب می‌شود، مخصوصاً اینکه ببینی آفتاب کسوف کرده و سیاه شده است.

خالد بن علی بن محد العنبری گوید:

دیدن کسوف در خواب، بر ترساندن بندگان خدا دلالت دارد.

در سرزمین رویاها آمده:

خواب کسوف ( خورشید ) : شانس با شما نخواهد بود

ابراهیم کرمانی می گوید:

دیدن خورشید گرفتگی در رویاهای ما همیشه نشان دهنده ی اخطار و یا هشدار بخاطر یک یا چند رفتار غلط و زشت است مثلا اگر کسی حقی را از دیگران ضایع کند که بواسطه ی ان باعث رنجور شدن دیگران شود ممکن است چنین رویایی را تجربه نماید خورشید گرفتگی اگر در هوای روشن باشد خوب نیست اما دیدن ان در شب و تاریکی خیر و خوب است.

حضرت امام صادق (ع) می فرمایند:

اگر با چشمان خودت دیدی که خورشید گرفتیگی ایجاد شده است دلالت بر این دارد که گناه و یا حق الناسی به گردن داری که هنوز در پی توبه و یا جبران آن عملی انجام نداده ای

اگر دیدی با دیدن خورشید گرفتگی چشمانت درد گرفته و یا آب از چشم هایت سرازیر میشود به نشانه ی این است که خطری جانی تو را تهدید میکند

حکایت/

شخصی به نزد امام صادق (ع) رسید و به ایشان گفتند خواب دیدم که در میانه ی روز خورشید گرفتگی روی میدهد و من با همسرم به خورشید نگاه کردیم و از ترس وحشت کردیم همه جا تاریک شد و دیگر قادر به دیدن اطراف خود نبودیم این رویا چه معنایی دارد؟حضرت او را پاسخ دادند سریعا به منزلت برگرد و از همسر و فرزند خود بابت ظلمی که اخیرا در حق ایشان روا داشته ای عذر خواهی کن و از ان ها حلالیت بطلب چرا که ممکن است در همین روزها بخاطر رنجور بودن بستگان نزدیک از تو اتفاقی بد و شوم برایت بیفتد

لوک اویتنهاو می گوید :

کسوف : سستی زود گذر

آنلی بیتون می گوید:

دیدن کسوف در خواب ، علامت نگرانیهای خانوادگی و شکست موقت در حرفه و امور مادی است .

دیدن خورشید در حال کسوف، نشانه روبرو شدن با ایامی جنجالی و پر خطر است. اما سرانجام این ایام به پایان می‌رسد و وضع زندگی شما بهتر از قبل خواهد شد.

شیخ طوسی می گوید:

اگر شخصی ببیند که کل خورشید میگیرد و یعنی تمام ان سیاه میشود و بواسطه ی آن هوا تاریک می شود به نشانه ی کم آبی خشکسالی و یا کم شدن نعمت و برکات اسمانی در ان شهر یا دیار می باشد.

بیشتر بخوانید:

تعبیر خواب ماه گرفتگی | دیدن ماه گرفتگی ( خسوف ) در خواب نشانه چیست ؟

تعبیر خواب آسمان| دیدن آسمان در خواب نشانه چیست ؟

تعبیر خواب برف | دیدن برف در خواب نشانه چیست ؟

 

۰ ۰ رای
Article Rating
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
14 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین پرطرفدار
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
زهرا
زهرا
24 روز قبل

سلام توی خوابم دیدم که حدودا ظهر بود و من به بام خانه رفته بودم . آفتاب کاملا مثل تابستون میتابید و خورشید بزرگ در آسمان بود . تو همین حال طوفان گرد و خاک اومد و من گفتم برم داخل خونه چون طوفان شده در همین حین که داشتم میرفتم خورشید گرفتگی شد و خورشید کم کم سیاه شد اما هوا فکر کنم تاریک نشد یا نهایتا آفتاب رفت اما مثل شب تاریک نشد . بعد فکر کنم زلزله ای هم رخ داد به طوری که خانه همسایمان خراب شد . تعبیرش چیست؟؟

فاطمه
فاطمه
1 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من خواب دیدم که به دنبال یک زاغ افتادم ولی برعکس همه زاغ ها زاغ خواب من کوچک و سفید بود و من همچنان تو خواب دنبالش میدویدم و صداش میزدم و میگفتم زاغ،زاغ،… تا این که بعد از کلی پیچ خمِ توی خاکی رفت یه جای سر سبز که فقط ۲ تا مرداب اونجا بود و دقیق کنار هم بودن و کناراشونو جلبک های سبز لغزنده پوشانده بود من ایستادم و اون رفت سر یکی از مرداب ها ایستاد و دیگه فرار نکرد منم رفتم تا از راه بین ۲ تا مرداب بهش برسم و بگیرمش… مطالعه بیشتر »

شبنم
شبنم
1 ماه قبل

من خواب دیدم خانه مادر بزرگ پدریم هستیم و تعداد زیادی مهمان داریم و همه آنها را می شناسم چون فامیل بودند
ولی من در یک اتاق دیگر تنها نشسته بودم و از میوه ها و شیرینی ها میخوردم میوه شلیل رسیده بود میوه تابستانی و هلو و شعله زرد هم در سینی ها دیدم مثل نظری بعدش دیدم در حیات زده شد ک تعدادی مهمان هم در حیات بودند و من موهایم را باز کردم سالم را انداختم چون هوا سرد بود واقعا و در را باز کردم

سارا حسینی
سارا حسینی
1 ماه قبل

خواب دیدم که توی خونه ای با اقوام جمع هستیم برادرم وارد خونه شد نشست روی مبل گفت امروز چندشنبست بهش گفتم جمعه بعد داداشم گفت میدونین که هنوز پنجشنبست و خورشید طلوع نکرده یعنی هنوز (پنجشنبست هنوز شبه و خورشید نیومده که وارد روز جمعه بشیم اینطور منظورمه توی خواب صبح شده بود ولی خورشید طلوع نمیکرد هوا تاریک تاریک بود)به خیابون نگاه کردم که هنوز هوا تاریک بود مردم هم تعجب کرده بودن از پنجره بیرون نگاه میکردن دیگه اینجا از خواب پریدم میشه بگید تعبیرش چیه یه خواب الکی بوده یا تعبیر داره ممنونم🌹

فاطمه
فاطمه
1 ماه قبل

سلام من ۲۰ سالمه و مجردم خواب دیدم که با یک مرد سیاه پوست با چشمان آبی به قصد ازدواج دوست شده ایم و بار اول که من به دیدن اون رفتم خبر از اومدنم نداشت و از من فرار میکرد بعد یک زن هم به اون پیوست و با هم موقع فرار افتادند کنار جوب و اون زن یک حرفی گفت که من فهمیدم زن این مرد سیاه پوست است و اون به من دروغ گفته ، بدون این که حرفی بزنم برگشتم و در مسیر دیدم خورشید به شکل حلقه نورانی درآمده اول نمیدانستم خورشید گرفتگیست چون وسط… مطالعه بیشتر »

mahdi
mahdi
2 ماه قبل

خواب دیدم که شب بود مقابل یه دریاچه وایساده بودم، بعد یدفه وسط دریاچه شروع به جوشیدن کرد و خورشید با یه ستاره کنارش از آب اومدن بیرون و روبه آسمون بالا رفتن، خورشید به رنگ سرخ بود… وقتی که کمی بالا رفتن دیگه فقط خورشید بود که یدفه خورشید هم بصورت یه ستاره رفت به بالا و آسمون شب هم پر از ستاره بود، ممنون میشم اگه تعبیرش رو بگید.

Simsim
Simsim
4 ماه قبل

من خواب دیدیم ک دم دوای غروب ی حاله سیاه خورشید رو میگیره و رفع میشه دوباره کل خورشید سیاه میشه اما از کنارهای اون حاله نور بیرون میزد و منم شگفت زده داشتم داد میزدم ک بیان ببینم من لذت میبردم ولی خواهرم میترسید تعبیر یچه؟؟؟

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن