تعبیر خواب سوره انفال | خواندن سوره انفال در خواب نشانه چیست؟

تعبیر خواب سوره انفال ازنظر معبران مختلف تعابیر گوناگونی دارد لذا در این مطلب سعی بر آن داریم تا با آوردن دیدگاه معبران شما را یاری کنیم.

تعبیر خواب سوره انفال

تعبیر خواب سوره انفال

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی سوره انفال را می‌خوانی، بر دشمنان پیروز می‌شوی و غنیمت بی اندازه و مال و اموال زیادی بدست می‌آوری.
کرمانی می‌گوید: قدر و جاه و بلندی و بلندپایگی و والایی به دست می‌آوری و کار تو رو به راه می‌شود.
امام صادق (ع) می‌فرمایند: کامیاب و خوشبخت می‌شوی

جابر مغربی تعبیر دیدن هر آیه در قرآن را تفسیر آن آیه در زندگی بیداری می‌داند. پس می‌توان با توجه به دیدن آیه به تفاسیر مربوط به آن رجوع کرده و از فضای کالی خواب آگاه شد.

سوره انفال هشتمین سوره قرآن کریم و دارای ۷۵ آیه است. این سوره از زمان پیامبر صلى الله علیه و آله و صحابه به انفال شهرت داشته است، زیرا در نخستین آیه آن این واژه دو بار تکرار و درباره آن سخن گفته شده است. این سوره «بدر» نیز نامیده شده، چون درباره جنگ بدر نازل شده است.

مفهوم و محتوای سوره انفال
آیات نخست سوره انفال (۱ ـ ۴) به بیان حکم خداوند درباره «انفال» و وظایف مؤمنان و ویژگی‌هاى آنان اختصاص دارد و به آنان یادآور مى‌شود که (با این پیروزى) از مسیر تقوا و توحید و اطاعت پیامبر صلى الله علیه و آله خارج نشوند و با یکدیگر سازش کنند.

آنگاه براى مؤمنان صفاتى همچون هراس از عظمت الهى، افزایش ایمان بر اثر استماع آیات خدا، توکل، برپا داشتن نماز و انفاق از مال را ذکر مى‌کند؛ صفاتى که همگى در آماده کردن نفس براى تقوا، اصلاح ذات البین و اطاعت از خدا و رسولش مؤثر است.

نظم آیات سوره از آیه ۵ تا انتهاى آن چنین است که ابتدا در هر فرازى برخى از امدادهاى غیبى الهى را بیان مى‌کند و سپس بر بخشى از وظایف مؤمنان که لازمه استمرار نصرت و یارى الهى است تأکید مى‌کند یا به فرجام شوم کافران و منافقان و خصلت‌هایى که موجب عذاب و دورى آنان از رحمت و نصرت الهى شده است، اشاره مى‌کند.

*از شما خواننده عزیز می خواهیم تا نظرات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید:

تعبیر خواب قرآن خواندن | قرآن خواندن در خواب نشانه چیست؟

تعبیر خواب نماز خواندن| نماز خواندن در خواب نشانه چیست ؟

تعبیر خواب معصومین | معصومین در خواب نشانه چیست ؟

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x