تعبیر خواب قرض | قرض دادن و قرض گرفتن در خواب نشانه چیست؟

تعبیر خواب قرض ازنظر معبران مختلف تعابیر گوناگونی دارد لذا در این مطلب سعی بر آن داریم تا با آوردن دیدگاه معبران شما را یاری کنیم.

تعبیر خواب قرض

تعبیر خواب قرض از نظر امام صادق علیه السلام

تعبیر خواب قرض دادن به فرد مرده را غم اندوه و مصیبت می بیند اگر او را بشناسی دلیل بر گریستن باشد و اگر غریبه باشد و بدانی که فوت شده است به نشانه ی سخن چینی و یا دشمنی به راه انداختن است شیخ مفید بطور کلی قرض دادن اسکناس در خواب را به نشانه ی های سخن دروغ ریاکاری بحث و جدل بیهوده با زنان و بدبیاری و بدشانسی میبیند چنان چه به رفتگان ثروت و یا مالی را بطور امانت دادی دلالت بر اشک چشم و افسردگی ست اگر ببینی به دوستت قرض میدهی به نشانه ی جدایی از زن و یا معشوق باشد اگر ببینی به بچه های خردسال و یا کودکان پول قرض میدهی به نشانه ی تلف کردن و یا اصراف در مال است برخی معبران نیز این موضوع را فرزند کوچک و غلام میدانند

تعبیر خواب قرض از نظر ابن سیرین

قرض دادن پول به پدر مادر در خواب را به نشانه ی سرازیر شدن رحمت الهی پربرکت شدن مال رزق و روزی حلال میدانند و این رویا را در هر شرایط و زمانی بسیار نیک و خوش معنا تفسیر کرده اند چنان چه ببینی به زنان و یا دختران بدکاره (هرزه ) قرض میدهی دلیل بر نزدیک شدن اجل و یا بیماری های صعب العلاج باشد قرض دادن به پدربزرگ و مادربزرگ به نشانه ی حکمرانی کردن فرمانروایی کردن و رسیدن به جاه و جلال است

 من خواب دیدم یکی از دوستان نزدیکم خیلی لنگ هست و قرار بود شهریه دانشگاهش را پرداخت کنه که به من تلفن زد و ازم همون مقدار وجه را قرض میخاست بعد من پول داشتم ولی از عمد بهش ندادم تعبیرش چیه؟

پاسخ: کسی از شما یاری و کمک خواسته است ،اگر می توانید کوتاهی نکرده و به او کمک کنید ،که نیکی کردن بهترین کارهاست. دلت را پاک کن و بدون ریا و تزویر باش تا خدا هم پشت و پناه تو باشد.

تعبیر خواب قرض از نظر آنلی بیتون 

۱ـ اگر خواب ببینید به کسی پول قرض می دهید ، نشانه آن است که در پرداخت بدهی خود با مشکل مواجه خواهید شد .

۲ـ اگر خواب ببینید اشیاء یا اجناسی به دیگران قرض می دهید ، علامت آن است که در اثر بخشش به تهیدستی دچار خواهید شد .

۳ـ اگر خواب ببینید که از قرض دادن امتناع می کنید ، علامت آن است که نسبت به منافع خود آگاهانه برخورد می کنید و به دوستان خود احترام می گذارید .

۴ـ اگر خواب ببینید دیگران به شما پول یا جنسی قرض می دهند ، نشانه آن است که دوستانی صمیمی خواهید یافت و در زندگی سعادتمند خواهید شد .

۵ـ اگر خواب ببینید به کسی مقروض هستید ، علامت آن است که برای امرار معاش تلاش بسیار می کند.

تعبیر خواب قرض از نظر خالد بن علی بنمحد العنبری

قرض گرفتن در خواب، نشانه نیاز به آن پول و قرض دادن، نشانه خیر و صدقه است. اگر کسی در خواب بببیند که چیز بسیار گرانبهایی را به عنوان قرض
به دیگران داد، نشانه ی معامله ی خوب او با خداوند است. همچنین قرض دادن، نشانه ایثار و بخشش به مردم است، در حالی که خود به آن نیاز دارد. اگر کسی در خواب ببیند که در راه خدا به دیگران قرض میدهد و آن را طلب نمی کند، پول و مالی بسیار برای جهاد در راه خدا صرف میکند و هر کس در خواب ببیند آنکه به او قرض داده از دنیا رفته است، ناراحتی و غم و غصهاش برطرف می شود. اگر کسی در خواب ببیند که حقی یا قرضی را ادا مینماید، صله رحم میکند و به دیدار خویشان میرود، یا به فقیری طعام میدهد یا کاری که قبلاً برایش سخت بود، آسان می شود.

تعبیر خواب قرض در سر زمین رویاها 

  • شما پول قرض می دهید : فوراً احتیاج به پول پیدا می کنید .
  • به شما پول قرض می دهند : ناکامی در کار
  • اشیائیرا به عنوان قرض می دهید : یکنفر به فکر نابودی شماست .
  • لباس قرض می دهید : دردسر در آینده گریبانگیر شما می شود .
  • وسائل منزل قرض می دهید : بطرف ناکامی کشانده می شوید .
  • قرضهایتان را پرداخت می کنید : یک رویداد مهم و سودمند
  • شما خیال پس دادن قرضتان را ندارید : دردسر و گرفتاری پشت سرهم

بیشتر بخوانید:

تعبیر خواب ترسیدن | ترسیدن در خواب نشانه چیست؟

تعبیر خواب ماشین | دیدن ماشین در خواب نشانه چیست؟

تعبیر خواب کیف | دیدن کیف در خواب نشانه چیست؟

تعبیر خواب من چیه؟

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
برای امتیاز به این نوشته جدولیاب کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۴]
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
25 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین پرطرفدار
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
محمد
محمد
23 روز قبل

سلام علیکم

من خواب دیدم یه مقدار جنس خوراکی از مغازه قرض کردم.. ولی فقط بینه آنها نان بودم که یادم هست میتوانید تعبیر کنبد ممنون میشم

میثم
میثم
2 ماه قبل

سلام و عرض ادب.
دوستم خواب دیده یکی از فامیل هاشون که سید طباطبایی هم هست ازش هدفونش رو (که من برای تولدش خریدم رو) با خوشحالی قرض میکنه
میتونم خواهش کنم تعبیرش کنید

جدول یاب
مدیر
1 ماه قبل
پاسخ به  میثم

با سلام کاربر گرامی این خواب به رفتارهایی در شما اشاره دارد که در راستای خواسته های تان انجام میدهید. این رفتارها موجب افزایش اعتماد به نفس تان می گردد.

رحمان
رحمان
3 ماه قبل

سلام من خواب دیدم که یکی از خاله هایم در خانواده در به در دنبال قرض گرفتن پول از بقیه هست و ما نداریم که بتونیم بهش کمک کنیم و به پدربزرگم پدر من و بقیه افراد خانواده درخواست خودش را میگوید و اگر کسی نتواند پول را تهیه کند نمیتواند به شهر خودش برگردد تعبیرش چیست؟

جدول یاب
مدیر
2 ماه قبل
پاسخ به  رحمان

با سلام کاربر گرامی به نظر می آید طبق خوابی که دیده اید هم اکنون در زندگی خاله تان مشکلاتی پیش امده که ایشان در بین خانواده به دنبال حمایت های عاطفی و احساسی و کمک به قوی کردن اعتماد به نفسشان هستند و گمان میرود اینگونه که شما خواب دیده اید کسی در بین شما و یا اطرافیانتان این مساله را جدی نگرفته و کسی تا به حال ایشان را به طور جدی حمایت نکرده اند اما در این میان شاید شما این موضوع را فهمیده و متوجه درخواست کمک احساسی و روحی ایشان شده اید…. بهتر است اگر… مطالعه بیشتر »

محمد محسن
محمد محسن
3 ماه قبل

سلام من در خواب خواب دیدم که از عمویم شلوار قرض کردم و پس از طی مسافتی با عمویم شلوار را به وی پس داده و شلوار خودم را پوشیدم میشه تعبیرش را بگید

Last edited 3 ماه قبل by محمد محسن
جدول یاب
مدیر
3 ماه قبل
پاسخ به  محمد محسن

با سلام کاربر گرامی خواب دیدن عمویتان، در خواب بیانگر جنبه‌ی خانوادگی شخصیت شماست. عمو در خواب راهنمایی و پشتیبانی های خانوادگی را پیشنهاد می‌کند. شلوار هم ، یعنی نقش‌تان در برخی موقعیت‌ها برایتان روشن نیست و درباره‌اش پرسش دارید. لذا گمان میرود خوابتان به این معناست که در برخی موقعیت‌ها که برایتان نامشخص است، از عمو یتان کمک می‌گیریدو از پیشنهادها و اعتبار خانوادگی او استفاده می کنید.

علیرضا
علیرضا
3 ماه قبل

سلام پسرخاله من خواب پدرم که یکسال ونیم پیش فوت شده رادیده که بهش گفته بریم فلان خیابون من ۲۰ هزارتومان بدهکارم بریم بهش بدم وباهم رفتن میخواستم بدونم تعبیرش چیه

جدول یاب
مدیر
3 ماه قبل
پاسخ به  علیرضا

با سلام کاربر گرامی خداوند ایشان را رحمت کند در ابتدا باید بگویم بهتر است خیراتی برای ایشان بفرستید و سپس چک کنید و ببینید آیا این بدهکاری صحت دارد و اگر هست درصدد رفع آن برآیید و اما اگر بدهکاری نیست بهتر است برای ایشان مقداری پول به عنوان رد مظالم به نیت ایشان رد کنید.

علیرضا
علیرضا
3 ماه قبل
پاسخ به  جدول یاب

ممنون از پاسختون

مهدی
مهدی
4 ماه قبل

سلام من خواب دیدم یک موتور از یکی از دوستانم گرفتم که برم جایی پست چراغ قرمز یه چند نفر از این بچه های کار با من بحثشون شد موتور رو دزدیدن منم با یکی از افراد حاظر در اونجا قرار شد که بریم سراغشون بعد از خواب پریدم

ناشناس
ناشناس
4 ماه قبل

سلام من یه بار بخواب دیدم که با داداش کوچیکم در خونه مون بودیم ومن دستش رو گرفته بودم داشتم میبردم خونه از بعد یه ماه کامل شب ۱۴دقیقا جلومون وتوی آسمون بود بعد من به داداشم نشونش دادم و گفتم ببین چقدر خوشگل وپرنوره بعد در همین حین نگاه پشت سرم کردم که در واقعیت سمت غرب خونمون هست و دیدم یه ماه بهمون شکل کند او بزرگی ماه جلومون از پشت کوهها اومد تو آسمون و روبروی اون یکی ماه قرار گرفت و من تعجب کردم که چرا دوتا ماه هست که دیدم ۱ماه هلال که برای ۱یا۲روز… مطالعه بیشتر »

جدول یاب
مدیر
4 ماه قبل
پاسخ به  ناشناس

با سلام کاربر گرامی تعبیر خواب ماه می‌تواند نمادی از تغییر روحیه شما باشد. به طوری که اگر شما سه ماه در خواب ببینید به این معنی است افکارتان احتمالا به سه جهت و جهات مختلف کشیده میشود و ممن است در این مقطع زمانی قادر به تصمیم گیری نیستید.

فاطمه
فاطمه
4 ماه قبل

سلام من خوابم دیدم با چندتا از دوستام رفتیم تو یه کفش فروشی بعد یه جفت کفش اسپرت پولکی زرد رنگ من دیدم بعد فکر کردم خوب نیستن و برای خریدشان اقدام نکردم و دوستم اونا رو دید واز اون یکی دوستم پول قرض کرد تا اونا رو بخره وگفت بریم؟ خونه پول رو بهت میدم و من نظرم عوض شد و کفش هارو دوست داشتم و فروشنده میخواست بدشون به من ولی وقتی نگاه کرد گفت اینا۳۱هستن به درد تو نمیخرن بده سایز ۴۰ش رو برات از همین نوع سفارش میدم.خواهش میکنم بگید تعبیرش چیه

جدول یاب
مدیر
4 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

با سلام کاربر گرامی گمان میرود خواب‌تان بیانگر حالت ذهنی تازه یا تغییری در هویت شخصیتان است. نوعی تحول را در دست دارید و لازمست از عادت‌های قدیمی‌تان جدا شوید و طرز فکر قدیمی‌تان را رها کنید. لازمست به طور موقت از زندگی روزمره‌تان کمی فاصله بگیرید.

ناشناس
ناشناس
3 ماه قبل
پاسخ به  جدول یاب

ممنون

ناشناس
ناشناس
11 ماه قبل

سلام برای تعبیر خوابم هرکجا میگردم تعبیر دقیق پیدا نمیکنم. دیشب خواب دیدم ماشین خاله ام فرض گرفتم فقط برای یه دور تو شهر و کوچه ها زدم اما تو کوچه ها به احتیاط و ترس رانندگی میکنم با کل ترس که نه تو کوچه خط خراش برداره رسیدم و ماشین پارک کردم جلو خونه و میخواستم ماشین تحویل پسر خاله ام بدم یه نکته اینکه خاله ام در واقعیت ماشین نداره بعد اینکه خانه ای که ماشین جلوش پارک بود با خانه که ماشین پارک کردم تفاوت داشت دوتاش خونه خودمان بود ولی اولیه یه شکل و اون که… مطالعه بیشتر »

جدول یاب
مدیر
11 ماه قبل
پاسخ به  ناشناس

با سلام کاربر گرامی به نظر می آید طبق خوابی که دیده اید شما احساس می کنید به خاطر حرفی که آن شب به خاله تان زده اید پیش خود احساس کرده اید که ممکن است دیگر از حمایت‌های ایشان برخوردار نشوید وکنترل اوضاع از دستتان خارج شده و وضعیت تآن در بیداری با ایشان تغییر کند شما با حرف زدن با خاله خود سعی کرده‌اید که کدورت را برطرف نماید اما در ذهن خود فکر کرده اید که این عذرخواهی جامع و کافی نبوده است و ذهنتان با دیدن این خواب شرایطی را که در آن قرار گرفته اید… مطالعه بیشتر »

ناشناس
ناشناس
11 ماه قبل
پاسخ به  جدول یاب

مرسی تقریبا همین طوره واقعا فکر کردم دیگه از چشم خاله ام افتادم همون شب تا صبح منتظر بودم معذرت خواهی کنم دلیل حرفم درست به منظورش برسونم متشکرم از شما

جدول یاب
مدیر
11 ماه قبل
پاسخ به  ناشناس

ممنون از لطف شما ..موفق باشید.

علی
علی
1 سال قبل

سلام . در خواب دیدم که تمام اقوام حضور دارن . و یکی از دایی هام از من پولی میخواست که میگفت بهت قرض دادم ولی من اصلا یادم نمیومد که پولی قرض گرفته باشم . در تمام مدت خواب در حال گریه بودم و کسی منو جدی نمیگرفت و همه منو تمسخر میکردن . در خواب بدنبال پیدا کردن گنج بودم . تک به تک اقوام باهام حرف زدن ولی کسی نتونست لحظه ای ناراحتیه منو کم کنه . وقتی داشتم اونجارو ترک میکردم یکی از اقوام اومد جلومو گرفت و نذاشت برم و منم در حالی که بشدت… مطالعه بیشتر »

جدول یاب
مدیر
1 سال قبل
پاسخ به  علی

با سلام کاربر گرامی خواب‌تان بیانگر مسأله‌ها و احساسات خانوادگی است. نمادی از جنبه‌ای از خودتان می‌باشند. این خواب بیانگر خشم سرکوب‌شده است که نیاز به ابراز شدن دارد. به احساسات منفی نهفته‌تان اشاره دارد که درباره‌ی شخصی در زندگی‌تان دارید. در ابراز احساسات تان مشکل دارید؛ لازمست آنها را بخاطر حل کشمکش درونی، ابراز کنید. به نظر می آید تلاطمی از دورن، آزارتان می‌دهد. تحت تنش و استرس شدیدی هستید. گمان میرود به تازگی مسأله ای غیر منتظره وناشناخته‌ برایتان بوجود آمده است که. نمی‌خواهید با آن روبرو شوید.

جاوید سعیدی
جاوید سعیدی
1 سال قبل

سلام عرض میکنم،
من خواب دیدم برای برادر دوست صمیمی ام در مقابل دوستم پول قرض دادم و بعد از چند وقت پول ام را طلب کردم اما برادر دوستم و دوستم از گرفتن پول مِکنر شدند اصلاً پول ازم نگرفتند. آیا خوابم تعبیر دارد؟
وسلام روز تان بخیر

جدول یاب
مدیر
1 سال قبل
پاسخ به  جاوید سعیدی

با سلام دوست عزیز طبق خوابتان به نظر می آید شما دربیداری فردی ایثارگر وبخشنده هستید و برای دوستانتان ارزش عاطفی زیادی می گذارید اما دیگران در برابر شما اینگونه نیستند.

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن