تعبیر خواب لباس مرده | دیدن لباس مرده در خواب نشانه چیست؟

تعبیر خواب لباس مرده ازنظر معبران مختلف تعابیر گوناگونی دارد لذا در این مطلب سعی بر آن داریم تا با آوردن دیدگاه معبران شما را یاری کنیم.

تعبیر خواب لباس مرده
تعبیر خواب لباس مرده

تعبیر خواب لباس مرده

تعبیر خواب به روایت امام جعفر صادق
دیدن کفن مرده در خواب بر سه وجه است.
اول: مال. دوم: ظاهرشدن مشکل. سوم: فساد دین. اگر دید مرده زنده شد و معروف بود، دلیل مال است. اگر پادشاهی این خواب بیند، دلیل که علم و حکمت آموزد و از شغلی که طمع بریده بود باز یابد.

تعبیر خواب به روایت محمد بن سیرین
اگر کسی مرده را دید و از او پرسید که تو مرده بود او گوید که من زنده ام، دلیل که احوال مرده در آن جهان مرده در آن نیکو بود و حق از وی خشنود بود.اگر دید جامه خود به مرده داد، دلیل غم و اندوه است.
اگر دید مرده ای قران به وی داد یا کتاب فقه، دلیل بر توفیق یافتن طاعت بود.
اگر بیند مرده ای جامه می فروخت دلیل که از آن نوع جامه گران شود. اگر در خواب مرده را نالان دید، دلیل که آن مرده بدکردار بوده در دنیا.
اگر دید مرده از درد سر می نالید، دلیل که در دنیا با مردم تکبر کرده باشد.
اگر دید مرده از درد چشم می نالید، دلیل که غیبت مردم باشد.
اگر دید از درد دندان می نالید، دلیل که فحش بسیار به مردم داده باشد اگر از پهلو می نالید، دلیل که با زنانِ بدکردار بوده باشد. اگر از درد شکم می نالید، دلیل که حرام خورده باشد.
اگر بیند مرده جامه های نیک پوشیده بود، دلیل که با ایمان از دنیا رفته باشد.
اگر مرده را با جامه های سفید بیند، دلیل که در آخرت حال او نیکو بود.
اگر مرده را جامه های سیاه بیند به خلاف این است و جامه زرد و کبود، دلیل معصیت است. اگر مرده را جامه پوشانید، دلیل که اجلش نزدیک است.

تعبیر خواب به روایت ابراهیم کرمانی
اگر دید مرده زنده شد. دلیل که حالش نیکو بود. خاصه مرده را گشاده روی بیند.
اگر زنده را مرده یند به خلاف این است. اگر پدر مرده خود را با جامه های نیکو دید و خرم، دلیل که کارش ساخته و دولتش زیاد شود.
اگر زن مرده خود را بیند، دلیل که درویش شود. اگر پسر مرده خود را دید، دلیل که از غم برهد.
اگر زنی بیند پسر مرده او زنده شد، دلیل که غایبش از سفر بازآید.
اگر دید مرده را زنده کرد، دلیل که زنده رامسلمان کند.
اگر دید از پس مرده شد، اگر آن مرده مصلح بود، دلیل که راه او گزیند، اگر مفسد بود، دلیل که بیمار شود و شفا یابد.

تعبیر خواب به روایت منوچهر مطیعی تهرانی
مرده دوست و مهمان است و یدنش علتی برای ترس و وحشت در خواب نیست .
اگر در خواب مرده ای را ببینید دوستی را ملاقات می کنید یا مهمانی برای شما می رسد.
اگر مرده را در لباس خوب و چهره بشاش ببینید هم برای بیننده خواب خوب است و هم نشان آن است که روح مرده در آرامش به سر می برد.
اگر مرده در لباس ژنده و پاره و چهره اش عبوس و گرفته باشد خواب ما می گوید غم و ناراحتی برایمان پیش خواهد آمد و گرفتار سختی و تنگی می شویم. اگر مرده در این حالت چیزی به شما بدهد خوب است ولی اگر چیزی از شما بگیرد و ببرد خوب نیست.
اگر مرده شما را دعوت کند و شما همراه او بروید خوب نیست. وقتی که یک زنده را مرده ببینیم و آن زنده آشنا باشد نشان طول عمر و سلامت او است.
اگر در خواب ببینید کسی که مرده آمد و کنار شما نشست خوب است ولی اگر مرده شما را دعوت کرد و نزد خود نشاند خوب نیست و اگر دست بر گردن شما افکند بدتر است.
اگر کسی در خواب ببیند لباس خود را به مرده می دهد خوب نیست و نشان آن است که سلامتش به خطر می افتد و زیان می بینید و به آبرویش لطمه وارد می آید.
اگر بر عکس ببینید از مرده لباس می گیرید خوب است چرا که حرمت و عزت و احترام و آبرو به دست می آورید.

بیشتر بخوانید :

تعبیر خواب مرده | دیدن مرده در خواب نشانه چیست ؟

تعبیر خواب زخم | دیدن زخم در خواب نشانه چیست ؟

تعبیر خواب خون | دیدن خون در خواب نشانه چیست ؟

۰ ۰ آرا
Article Rating
برچسب ها

حوا ابراهیم نژاد

به نام دادار حق هم او اول و آخر است و هم او ظاهر و باطن. خبرنگاری حرفه‌اي است كه شب و روز ندارد. حرفه ای که قلم را در دست می گیرد و قسم به آن که باید از آن سخن صدق ببارد. یک نویسنده و خبرنگار موفق واقعیت ها را در غالب حقیقت شرح می دهد نه در قاب شرحیات و شایعات. این حقیر تلاش دارد که نویسنده ای صادق باشد.ارادتمند شما
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
29 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین پرطرفدار
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
رادین
رادین
1 ماه قبل

با سلام
اگه ممکنه زود پاسخ بدید واقعا دچار تردیدم
بنده دیروز میونه ی پدرم و ی زن فاسد رو بهم زدم
و بعد از دعوا های بسیار تموم شد
حال پدرم زنگ زدند و گفتند ک با بنده بودند در خواب در حالی که شلوار عده ای مرده را در می اوردیم
تعبیرش چیست؟؟؟؟؟؟؟

جدول یاب
مدیر
29 روز قبل
پاسخ به  رادین

با سلام کاربر گرامی خواب پدرتان می‌تواند به احساس ایشان در زندگی بیداری، به خاطر تمام شدن این دوره‌ خاص از زندگی شان اشاره داشته باشد. و چون تمام شدن این دوره به شکلی نگران کننده و اضطراب آور ظاهر شده است نشان دهنده‌ی این معناست که هم اکنون، آمادگی مواجهه با این تغییرات جدید را در خود مشاهده نمی‌کنند. ایشان احساس می کنند که شخصیت و آبرویشان تحت الشعاع این اتفاق قرار گرفته است و استرس و اضطراب فراوانی به ایشان وارد شده و هنوز هم ادامه دارد و خوابی هم که دیده اند بیشتر به خاطر قرار گرفتن… مطالعه بیشتر »

سما
سما
2 ماه قبل

سلام پدر شوهرم رو دیروز به خاک سپردیم و قرار بود امروز صبح زود بریم سر مزارش قبل از بیدار شدن توی خواب دیدم رفتیم سر مزارش و همه دارن گریه میکنن ولی خودم دارم یک لباس تنش میکنم اون هم خیلی خوشحال بود و صورتش نورانی و براق بود و داشت به حرفهای من می‌خندید همون موقع بیدار شدیم برای رفتن سر مزارش لطفا تعبیرش و به من بگید.

جدول یاب
مدیر
2 ماه قبل
پاسخ به  سما

با سلام کاربر گرامی خداوند ایشان را رحمت کند به نظر می آید طبق خوابی که دیده اید خوابتان بیانگر حال نیکوی ایشان در دنیای آخرت می باشد.

Afsan
Afsan
3 ماه قبل

با سلام‌دیدن آقایی که ۷ روزه فوت شده توو خواب نشونه چیه؟تو خواب دیده شده ۲سبد لباس کثیف این اقا که فوت شده اورده گذاشته پشت در منزل خودشون و رفته.خودش رو توو خواب ندیدن ولی حس شده توو خواب که خودشون لباسهارو اوردن و رفتن.(با توجه به اینکه ایشون ۲تا فرزند دارن که هم بچه ها و هم همسرشون فوت ایشون رو نمیتونن باور کنن و خیلی ناراحت هستن)ممنون میشم تعبیرشو بفرمایید

Last edited 3 ماه قبل by Afsan
جدول یاب
مدیر
3 ماه قبل
پاسخ به  Afsan

با سلام خداوند ایشان را رحمت کند بهتر است خیراتی برایشان بفرستید گمان میرود انشاالله خوابی که برای این فرد دیده شده نشان از راحت شدن از این دنیای مادی و ازاد شدنشان از لباس چرک دنیا است و شاید پیغام این خواب برای اطرافیانشان هم نشان از حالات ایشان بوده و اینکه کمتر خود را ناراحت کرده و رفتن ایشان را بپذیرند.

مهرشاد
مهرشاد
3 ماه قبل

سلام من خواب دیدم پدرم که حدود شش ماه پیش فوت کرده اند،خیلی کوتاه شده اند به او گفتم لطفا من را بغل کند ولی او امتناع کرد.وقتی به او نزدیک تر شدم او کوتاه تر هم شد به حدی برای حرف زدن با او نشستم.او به من گفت که از او بپرسم آیا او کت و شلوار تنش است؟ وقتی از او پرسیدم گفت:نه من دامن پایم است و چادر هم سرم.(در حالی که من او را با کت وشلوار می دیدم)سپس خواستم او را ببوسم ولی او دوباره امتناع کرد ولی من سر او را بوسیدم و او… مطالعه بیشتر »

جدول یاب
مدیر
3 ماه قبل
پاسخ به  مهرشاد

با سلام کاربر گرامی خداوند ایشان را رحمت کند در ابتدا باید بگویم بهتر است خیراتی برای پدرتان بفرستید افرادی که در خواب مشاهده می کنید سمبل بخشی از شخصیت و افکار شماست…. از دست دادن و یا ریزش موها در خواب بیشتر فقدان توانایی و قدرت را در زندگی واقعی شما نشان می‌دهد . شما بر احساسات خود مسلط نیستید و دیگر این که کچلی سمبلی از فروتنی، خلوص و فداکاری شخصی شما است کاربر گرامی خداوند پدر شما را رحمت کند به نظر می آید طبق خوابی که شما دیده اید اندوه شما در این قضیه بسیار زیاد… مطالعه بیشتر »

حسینی
حسینی
3 ماه قبل

سلام من خواب دیدم که عمم با خانوادش اومده و شوهرشم که مرده اومده اما فقط من میتونستم ببینم شوهر عممو و هی بهش خیره میشدم همه میگفتن چرا به ی گوشه خیره شدی و من تو سکوت زیاددددد باز این کار رو میکردم تا اینکه رفتن نشستن و من تو فرش خونه مورچه های بزرگی رو میدیدم و رفتم ب خواهرم گفتم اا ابجی بازم مورچه هر وقت این مورچه ها میان میتونم روح این بنده خدارو ببینم . در ضمن لباس مرده خیلی تمیز بود

جدول یاب
مدیر
3 ماه قبل
پاسخ به  حسینی

با سلام کاربر گرامی انسان هایی که در خواب مشاهده می‌کنیم سمبل ابعاد مختلف افکار و انگیزه‌های خودمان هستند دیدن مورچه در خواب بیان کننده نارضایتی و ناراحتی شما از زندگی روزانه‌تان است. تصورید می‌کنید که توسط دیگران فراموش شده و در اصل برای آن‌ها دیگر اهمیتی ندارید. اذیت شدن با مشکلات ریز و پیش پا افتاده می‌توانند خود را به صورت مورچه در خواب نشان دهند. این گونه رویا‌ها استعاره‌ای از حس بی قراری و کم صبری شماست.

حیدری
حیدری
4 ماه قبل

سلام خسته نباشید .من خواب دیدم که خواهرشوهرم دلدرد داره و استین لباسش پاره ست .بنده خدا حدودا چهل روز پیش فوت کرده

جدول یاب
مدیر
4 ماه قبل
پاسخ به  حیدری

با سلام کاربر گرامی خداوند ایشان را رحمت کند در ابتدا بهتر است برای ایشان خیرات و صدقات بیشتری بفرستید و اما گمان میرود طبق خوابی که دیده اید شاید ایشان در حال حاضر و در دنیای برزخ از موضوعی رنج می برند بهتر است بررسی نمایید که اگر از ایشان نماز و روزهء قضا وجود دارد یا دینی از دیگران به گردن ایشان است ادا نمایید.

قویدل
قویدل
4 ماه قبل

باسلام من مادرم تازه فوت شده خواب دیدم برادرم به من میگه لباسهای مادرم مونده بوی بدی میده،ولی من رفتم لباسهارو برداشتم بشورم دیدم همه تمیزند ،

جدول یاب
مدیر
4 ماه قبل
پاسخ به  قویدل

با سلام کاربر گرامی خداوند مادرتان را رحمت کند در ابتدا بهتر است خیرات و صدقات ببشتری برای ایشان بفرستید و اما در مورد خوابتان به نظر می آید طبق خوابی که دیده اید به تازگی حرفی و یا صحبتی از مادر شما مطرح شده است و یا عملکردی از ایشان گفته شده است که شاید به نظرتان این صحبت و یا عملکرد گفته شده در مورد ایشان درست نبوده و شما به صحت اینکه این صحبت در مورد مادرتان درست نبوده پی برده اید.

نسترن
نسترن
4 ماه قبل

سلام. خواب دیدم مادربزرگم که مرده بدون اینکه با من حرفی در خواب بزنه من و به سمت کمد لباس پدربزرگم برد. درش رو که قفل بود باز کرد. یک دست کامل لباس خیلی مرتب کت و سلوار و پیراهم آویزان بود. من یادم افتاد که پدر بزرگم فوت کرده. به نشیمن خونشون رفتم. برادم هم اونجا بود و روی زمین نشسته بود. با هم به شدت برای فوت پدربزرگم گریه کردیم. با وجودیکه سالهاست فوت شده ولی انگار تازه فهمده بودیم و خیلی گریه کردیم. ممنون میشم بهم بگین این خواب چه تعیبیری داره. با تشکر

جدول یاب
مدیر
4 ماه قبل
پاسخ به  نسترن

با سلام کاربر گرامی خواب‌تان یعنی مرگ‌شان هنوز در ذهن‌تان تازه است. هنوز می‌کوشید با واقعیتی که او رفته است، خو بگیرید. دلتان برای هردو نفرشان تنگ شده است و نتوانسته اید با این فقدان کنار بیایید شاید شما به تازگی در حال کنار آمدن با مرگ پدربزرگتان بوده اید اما دوباره با فوت مادربزرگتان تمام این فقدان و ناراحتی در ذهن شما تازه شده است و خوابی که دیده اید نشان دهنده حالات روحی شما در بیداری است.

نسترن
نسترن
4 ماه قبل
پاسخ به  جدول یاب

ممنون از پاسختون. ولی هر دو این عزیزان سالهاست فوت کردن. کادربزرگم حدود ۲۰ سال و پدربزرگم ۱۹ سال.

جدول یاب
مدیر
4 ماه قبل
پاسخ به  نسترن

با سلام کاربر گرامی خواهش میکنم …واما در مورد تعبیر خوابتان :خوابی که برایتان تعبیر شد طبق صحبت های خودتان تعبیر شده اگر شما گفته بودید هر دو نفر مدت زمان زیادی است از دنیا رفته اند تعبیر کامل تری برایتان ارائه میشد و اما حال بر طبق صحبتتان دیدن پدربزرگ/مادربزرگ‌تان اشاره به طول عمر، امنیت و ارزش‌های خوب قدیمی در شما دارد و نیاز دارید بخاطر اینکه رشد کنید، به رگ و ریشه‌ی سفت و محکم خانواده تان تکیه کنید. اینکه گریه می‌کنید، یعنی از احساسات منفی رها شده‌اید و یا بزودی رها میشوید و این بخاطر موقعیتی در… مطالعه بیشتر »

راحله
راحله
4 ماه قبل

خواب دیدم در حیاط خانه مادربزرگم که تازه فوت شده هستم و دارم دستشویی بزرگ میکنم مادربزرگم آمد و به چشم من نگاه میکرد و بعدش میگفت که ناراحت هست و میگوید مرده و نمیتواند لباس گرم بپوشد.در خواب از لباسی که من پوشیده بودم و بافتنی قهوه ای رنگی بود میخواست و میگفت که حالا که مرده چطور میتواند لباس گرم بپوشد،آن هم از مدل لباس من و خیلی ناراحت بود من بقلش کردم و دلداریش دادم و بُردمش داخل و گریه میکردم او مثل بچه در بقلم بود و هر دو میدانستیم که او مرده۱۰ نشانه و تعبیر… مطالعه بیشتر »

جدول یاب
مدیر
4 ماه قبل
پاسخ به  راحله

با سلام کاربر گرامی خداوند ایشان را رحمت کند به نظر می آید طبق خوابی که دیده ایشان به شدت نیازمند اعمال و خیرات از طرف نزدیکان خود می باشند گمان میرود شما و اطرافیانتان آنگونه که باید ایشان را یاد نمی کنید بهتر است اگر امکان دارد بر سر مزارشان رفته و فاتحه و خیرات بیشتری برایشان هدیه بفرستید.

......
......
6 ماه قبل

سلام من خواب دیدم که پدرم که به تازگی فوت شده، تو خواب زنده هستن و لباس های نو و خوبی تنشونه و قراره بریم گردش با خانواده عموم از سمتی هم دیدم یک پیراهن و شلوارشونو دیدم که زیر خاک نرم و قرمز رنگی دفن شده و بعد من درشون اوردم..تعبیرش چیه ینی

جدول یاب
مدیر
6 ماه قبل
پاسخ به  ......

با سلام کاربر گرامی خداوند ایشان را رحمت کند اینکه خواب دیده اید ایشان زنده هستند نشان از احوال نیکوی ایشان در برزخ و آن دنیا است انشاءالله واما در قسمت دوم خوابتان به نظر می آید که پدر شما رفتار و یا تفکر نیکو و صلاحی داشته اند که گمان میرود شما هم قصد ادامه این تفکر ویا رفتار نیکوی پدرتان را دارید.

فاطمه
فاطمه
7 ماه قبل

عالی تعبیر شده👌من در خواب پدرم و دیدم که فوت کردند دیدم که زنده شدن ولی تو خواب من فکر نمیکنم که مرده اند.دیدم از موسسه دیباگران که من قبلا اونجا میرفتم صدام کردند و شلوار سرمه ای که مال پدرم بود بهم دادن.کسی میدونه تعبیرش چی میشه؟

جدول یاب
مدیر
7 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

با سلام کاربر گرامی در ابتدا باید بگویم بهتر است خیراتی برای پدر خود بفرستید و اما اگر در خواب ببینید که مرده زنده شده است تعبیرش این است که وضع و حال آن مرده در آن دنیا و برزخش نیکو است در ضمن اکثر رویاهایی که در آن مردگانزنده می شوند حاصل تلاش ما برای کنار آمدن با خاطرات ، احساس گناه ، خشم و سایر احساساتی است که در ارتباط با آنها داشته ایم. اینکه در خواب شلوار پدرتان را به شما داده اند نمادی از این است که گمان می رود افکار و اهدافی از پدر شما… مطالعه بیشتر »

ابوالفضل سهرابی
ابوالفضل سهرابی
4 ماه قبل
پاسخ به  جدول یاب

من خواب دیدم که مادر بزرگم با لباس های سبز و جانماز سبز وتسبیحی سبز در خانه خودش نماز می خواند و بعد تسبیح او خراب شد و از من خواست آن را درست کنم

جدول یاب
مدیر
4 ماه قبل

با سلام کاربر گرامی به نظر می آید طبق خوابتان مادربزرگ شما فردی با اخلاص و با معنویت بوده و در راه اطاعت خدا تلاش میکند اما شاید گمان میرود شما به تازگی راههای ارتباطی تان با خداوند کمتر شده و از نظر معنوی فعالیت کمی داشته اید و گمان میرود شما به تازگی برای مادربزرگتان کاری و یا مشکلی را برطرف خواهید کرد که همین امر باعث برگشت شما به سوی معنویت خواهد شد انشاالله.

Eli
Eli
4 ماه قبل
پاسخ به  جدول یاب

مادر بزرگم ۱سال فوت کرده تقریبا بیشتر شبا خوابشو میبینم و توی خوابم نمیدونم که فوت کرده خودشم بهم میگه کی گفته من مردم من زنده هستم … ولی دیشب خواب دیدم ….خونش توی خوابم مثل یک عمارت بود ولی وقتی زنده بودن خونشون کوچیک بود .. خواب دیدم تو اون خونه ی بزرگ در حیاط خلوتش لباس های مادربزرگم اویزون هست و باد میخوره به لباس ها …منم لباس سفیدشو بغل کردم میدونستم مرده رفتم سمت لباساش لباس سفیدشو بغل کردم و در حد زار زدن گریه میکردم صدام همه جارو برداشته بود دختری اونجا بود جوون بود نمیشناختمش… مطالعه بیشتر »

جدول یاب
مدیر
4 ماه قبل
پاسخ به  Eli

با سلام کاربر گرامی خوابتان انشاالله خیر است و جای نگرانی نیست. خداوند ایشان را رحمت کند خوابتان از نظر سنتی انشاالله نشان از احوال نیکوی ایشان در آن دنیا است و اما تعبیر خوابتان از نظر روانشناسی بیانگر این است که شما دلتان برای ایشان تنگ شده است و هنوز فقدان رفتن ایشان در شما کم نشده و دیدن خوابتان راهی است که شما برگزیدید تا با این فقدان کنار آیید. شما از خواب به عنوان شانس آخری استفاده می کنید تا برای آخرین بار با ایشان خداحافظی کنید.

Eli
Eli
4 ماه قبل
پاسخ به  جدول یاب

چقدر درست گفتی دمتگرم واقعا

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن