هوروسکوپ یا طالع بینی چیست؟ + تاریخچه کامل هوروسکوپ

به معنی طالع بینی است. هوروسکوپ یا طالع بینی در هزاران سال گذشته توسط ابزارهای مختلفی و بر اساس مشاهده حرکات خورشید، ماه، سیارات و ستارگان انجام میشد. اما امروزه هوروسکوپ به آسترولوژی تبدیل شده.. از خرافات و موهومات قدیمی دور شده و به نوعی تحلیل و پیش بینی بر اساس حرکت ستارگان و سیارات در جهت اگاهی تبدیل شده.

هوروسکوپ

تاریخچه هوروسکوپ

هروسکوپ یا طالع بینی در دربار پادشاهان پیش بینی کننده وقایع آینده و هشدار بود، مثل هشدار بدنیا آمدن موسی و یا هشدار هفت سال قحطی در مصر. بنابراین وقتی به تاریخ تمدنهای بزرگ نگاه می کنیم متوجه منجمینی می شویم که بطور مرتب فرایندهای آسمانی را تحت نظر داشته تا بتوانند تنها سرنوشت و آینده را پیشگویی کنند اما امروزه این بررسی ها در علم جداگانه ای تحت عنوان آسترولوژی بررسی میشود که توسط کلادیوس بطلیموس پایه گذاری شد. در حقیقت نمودارهای طالع بینی یا نمودار هوروسکوپ یا زایچه، امروزه تحت عنوان نمدارهای آسترولوژیک شناخته شده اند.

از هوروسکوپ تا آسترولوژی

استرولوژی به علم مطالعه انرزی سیارات و تاثیر آنها در زندگی انسانها تبدیل شده.. این انرژی سیارات نه تنها بر شخصیت افراد که بر کل انرژی های سیاره نیز تاثیر میگذارد و باعث جریان آگاهی میگردد. پی می بینیم که طالع بینی یا هوروسکوپ از یک علم صرف پیشگویی تبدیل به علمی هدایت کننده می شود. هیچ تعهد یکپارچه ای در مورد هوروسکوپ وجود ندارد. فرهنگهای باشتانی هر کدام روشها و اموزه های خود را اعمال می کردند، فرهنگ شرقی، چینی، اسلامی، ایرانی، تبتی، سومری و غیره که آسترولوژی غربی تکامل یافته تمام آنها می باشد.

علمی برای همه

بنابراین هورورسکوپ یا طالع بینی از یک علم پیشگویی که فقط در اختیار پادشاهان و بزرگان بوده تبدیل به علمی عمیق تر و برای کل توده بشریت میشود. مفهوم آسترولوژی به کلمه غربی پیوند خورده چراکه ورود نظریات و ارکتایپ های روانشناسان غرب در کنار علایم ستاره ای تکمیل کنده مفهوم هدف انسان و درک معانی عمیق تر ابعادی وجود انسان شد.

هدف نهایی

امروزه از نمودار تولد بعنوان نقشه راهنمای زندگی و مسیر تکامل روح نام برده میشه. نظریه پردازان غربی تلاش کردند تا نیروهای ستاره ای را بعنوان منابعی معرفی کنند که ما را هدایت میکند تا به معنای بزرگتر و عمیق تر زندگی خود دست پیدا کنیم.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن