ویژگی و خصوصیات کامل متولدین فروردین ماه + نکات مثبت و منفی

همه تقریبا به این نکته پی برده اند که همه جا خوب و بد دارد و نمی توان فقط به ماه تولد آن فرد اکتفا کرد و ذات آن شخص را پیش بینی کرد اما بعضی از خصوصیات وجود دارد که در افراد متولدین یک ماه مشترک است. ما در این مطلب از بخش فال و طالع بینی سایت جدولیاب خصوصیات متولدین فروردین ماه را جمع آوری کرده ایم و برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته ایم پس با ما همراه باشید.

ویژگی‌ها و خصوصیات‌ کلی

ماجرا‌جو و پرجنب‌ و جوش،‌ پیشگام‌ و متهور، پر‌شور و شوق‌ و اطمینان‌‌بخش،‌ پویا و حاضر‌جواب‌.

جنبه‌ منفی شخصیت

خودخواه‌ و جوشی‌‌(عصبی‌)، شتاب‌ زده‌، تابع‌ امیالی‌ آنی‌ و کم‌‌صبر و طاقت‌، بی‌احتیاط، بی‌باک‌ و نترس‌.

توضیحات عمومی

ماه‌ فروردین‌ که‌ اولین‌ ماه‌ از شروع‌ سال‌ محسوب‌ می‌شود، در حقیقت‌ زمان‌ پیدایش‌هر شروع‌ تازه‌ است‌. قوچ‌ جوان‌، ماجراجو، بلند پرواز، تابع‌ امیال‌ آنی‌، پرحرارت‌ وسرشار از انرژیست‌. او هم‌ از نظر فکری‌ و هم‌ از نظر عملی‌ پیشگام‌ است‌ و نقطه‌نظراتی‌ عاقلانه‌ دارد و شخصی‌ خردمند محسوب‌ می‌شود. متولدین‌ فروردین‌ ماه‌ ازهر گونه‌ مجادله‌ای‌ استقبال‌ می‌کند و تحت‌ هیچ‌ شرایطی‌ تغییر عقیده‌ نمی‌دهند و تا به‌اهدافشان‌ نرسند، دست‌ از تلاش‌ و کوشش‌ بر نمی‌دارند. متأسفانه‌ اگر به‌ نتیجه ‌مطلوب‌ و دلخواهشان‌ نرسند، خیلی‌ سریع‌ کاسه‌ صبرشان‌ لبریز می‌شود.

متولدین‌ فروردین‌ ماه‌ ذاتاً افرادی‌ بی‌باک‌ و پر دل‌ و جرأت‌ زاده‌ شده‌اند و به‌ افرادی‌ که‌مطیع‌ آنها هستند علاقه‌ زیادی‌ دارند و به‌ منظور رسیدن‌ به‌ اهداف‌ و مقاصدشان‌ از آنها نهایت‌ استفاده‌ را می‌برند. از آنجائی‌ که‌ آنها به‌ سرعت‌ در عمل‌ و در احساسات‌ از حد اعتدال‌ خارج‌ می‌شوند، ممکن‌ است‌ برای‌ افراد تابع‌ و خود تولید دردسر و مشکل ‌نمایند. آنها از انجام‌ کارهائی‌ که‌ دلیل‌ موجهی‌ برای‌ آن‌ نمی‌یابند و یا با آن‌ مخالفند،شدیداً سرباز می‌زنند و هرگز تسلیم‌ نمی‌شوند. به‌ گونه‌ای‌ مثبت‌ و گاهی‌ منفی‌ نگران‌خود هستند و در ارتباط با پیشبرد کارها و موفقیت‌‌هایشان‌ تا سر حد جنون‌ و آزمندی‌ متکی‌ به‌ خود و تا حدی‌ خود‌محور محسوب‌ می‌شوند. انرژی‌ سرشار آنها باعث‌ می‌شود که‌ پرخاشگر، بی‌پروا، جسور، ستیزه‌‌خو، خستگی‌ناپذیر، جنجالی‌،اهل‌ جر و بحث‌، سرسخت‌، عصبی‌، جوشی‌، زودرنج‌ و کینه‌ توز باشند، به‌ خصوص ‌اگر احساس‌ کنند که‌ به‌ شخصیت‌ آنها توهین‌ و بی‌احترامی‌ شده‌ است‌.

شعارشان‌ در زندگی‌ (دست‌ به‌ کار شو و پیش‌ برو) است‌. آنها برای‌ نشان‌‌دادن‌خودشان‌ آزادی‌ عمل‌ می‌خواهند و بی‌اختیار می‌شوند. آنها می‌خواهند در هر جمعی‌افکار و توجهات‌ دیگران‌ را به‌ خود جلب‌ کنند. به‌ همین‌ دلیل‌ گاهی‌ اوقات‌ ناخواسته‌ ارتباط‌گیری‌ دیگران‌ را با خودشان‌ کاری‌ دشوار می‌سازند.
متولدین‌ فروردین‌ ماه‌ در روابطشان‌ با دیگران‌ بی‌رو دربایستی‌، رک‌، بی‌پرده‌، مستقیم‌ و واقع‌ بین‌ هستند و دوستانی‌ مطمئن‌، سخاوتمند، بلندنظر، بزرگوار، باگذشت‌ و دست‌و دلباز به‌ شمار می‌روند. آنها در عشق‌، عاطفی‌ و در عین‌ حال‌ مشکل‌ پسند و وسواسی‌محسوب‌ می‌شوند. اگرچه‌ در نحوه‌ ارتباطگیریشان‌ با دیگران‌ یک‌ جنبه‌ منفی‌ دارند. آنها به‌ راحتی‌ و به‌ سرعت‌ از کم‌‌تحرکی‌ و میانه‌‌روی‌ دوستان‌ خود به‌ خشم‌ می‌آیند، ولی‌ خودشان‌ اصلاً حساسیت‌ دیگران‌ را در نظر نمی‌گیرند. حتی‌ امکان‌ دارد که‌ به ‌بیراهه‌ بروند و دست‌ به‌ ازدواجی‌ نسنجیده‌ و زود هنگام‌ بزنند که‌ احتمالاً عواقب‌ و پیامدهائی‌ بد به‌ بار می‌آورد.

بهتر است‌ آنها به‌ روحیه‌ و شخصیت‌ خلاق‌ آگاهی‌ کامل‌ داشته‌ باشند و آن‌ را دست‌ کم‌نگیرند. چون‌ با توجه‌ به‌ آن‌ نه‌ تنها بیشتر می‌توانند از زندگی‌‌شان‌ لذت‌ ببرند، بلکه ‌دیگر هرگز توسط دیگران‌ تحت‌ فشار قرار نمی‌گیرند و همیشه‌ در دل‌ افراد جائی ‌دارند. متأسفانه‌ آنها در هیچ‌ زمینه‌ای‌ سعی‌ نمی‌کنند که‌ اعتدال‌ را رعایت‌ کنند یعنی‌ یا خودشان‌ از دیگران‌ کناره‌گیری‌ می‌کنند و یا توسط دیگران‌ کنار زده‌ می‌شوند.آنهاخواهان‌ اختیار کامل‌ هستند که‌ این‌ حالت‌ گاهی‌ اوقات‌ برای‌ دیگران‌ ناخوشایند و قابل‌ اعتراض‌ است‌.
پس‌ بهتر است‌ که‌ احساسات‌ و عواطف‌ فرو خورده‌شان‌ را به‌جریان‌ بیندازند و آن‌ را فراموش‌ کنند. لازم‌ است‌ که‌ در امر پول‌ خرج‌ کردن‌ نیز اعتدال‌را رعایت‌ نمایند، از عواطف‌ و احساسات‌ منفی‌ مثل‌ رنجش‌‌خاطر، عصبانیت‌، بیزاری‌، حسرت‌‌خوردن‌ و ترحم‌‌جوئی‌ اجتناب‌ ورزند. فقط آنچه‌ که‌ برای‌ سرشت‌ وطبیعت‌شان‌ لازم‌ و ضروری‌ است‌ یعنی‌ صداقت‌ و صراحت‌ را در نظر داشته‌ باشند.

متولدین‌ فروردین‌ ماه‌ از نظر ذهنی‌ واقع‌ نگر هستند. آنها به‌ شدت‌ طرفدار تلاش‌های ‌بی‌حاصل‌ و عبث‌ هستند. با این‌ که‌ حاضر‌جواب‌ و تیز هستند ولی‌ در عین‌ حال‌ گاهی‌ اوقات‌ بیش‌ از حد نترس‌، خوش‌‌بین‌، فاقد دقت‌ لازم‌ و توانائی‌ برای‌ ارزشیابی‌ وسنجش‌ مشکلاتی‌ در زمینه‌ کار و وظیفه‌ می‌شوند. آنها باید خویشتن‌‌داری‌ وخودداری‌ را تمرین‌ کنند تا بتوانند ویژگی‌ها و گرایشات‌ شخصیت‌شان‌ را نسبت‌ به‌تفوق‌ و برتری‌ در جامعه‌ای‌ که‌ در آن‌ زندگی‌ می‌کنند، نظم‌ و ترتیب‌ دهند و از ضرر وزیان‌ جلوگیری‌ به‌ عمل‌ آورند.

لازم‌ است‌ که‌ آنها ابتدا در نظر بگیرند که‌ به‌ خاطر چه‌ چیز و چه‌ کسی‌ در حال‌ مجادله ‌هستند و اگر مسیرشان‌ در زندگی‌ مشخص‌ نباشد، از خودشان‌ سؤال‌ کنند و به‌ ندای‌درونی‌ خویش‌ گوش‌ فرا دهند. مطمئناً پاسخ‌ صحیح‌ را دریافت‌ خواهند کرد. اگرمتولدین‌ فروردین‌ ماه‌ هدف‌ مشخصی‌ نداشته‌ باشند و یا فاقد انگیزه‌ و دلیل‌ خاصی‌ به ‌پیشروی‌ و مجادله‌ ادامه‌ دهند، بیشتر شبیه‌ گوسفند می‌شوند تا قوچ‌ و این‌ اصلاً با طبیعت‌ و سرشتشان‌ سازگاری‌ ندارد.
آنها باید به‌ نحو مؤثری‌ استوار باشند و اصلاً ترس‌ به‌ دل‌ راه‌ ندهند، چون‌ قدرت‌ هسته‌ اصلی‌ طبیعت‌‌شان‌ است‌. اگر آنها از درون‌ ترس‌ و وحشتی‌ احساس‌ می‌کنند، باید درتاریخچه‌ شخصیت‌ خویش‌ به‌ دنبال‌ یک‌ سابقه‌ از حوادث‌ منفی‌ بگردند، مثل‌خشونت‌ و یا مورد بد‌رفتاری‌ قرار گرفتن‌ توسط دیگران‌ و یا شاید هم‌ در بچگی‌توسط خانواده‌شان‌ از چیزی‌ ترسانده‌ شده‌اند که‌ درنتیجه‌ اکنون‌ قدرت‌ استقلال‌ و قوه‌ ابتکارشان‌ خنثی‌ شده‌ است‌. این‌ حالت‌ باز دارنده‌ اشتیاق‌ و میل‌ طبیعی‌ آنها نسبت‌ به ‌پیشبرد زندگی‌شان‌ به‌ عنوان‌ یک‌ قهرمان‌ است‌ که‌ ذاتاً به‌ آن‌ شکل‌ متولد شده‌اند.

این‌ حالت‌ بر عکس‌ هم‌ می‌تواند باشد، به‌ این‌ شکل‌ که‌ چنین‌ تأثیرات‌ منفی‌ و نامطلوبی‌ ممکن‌ است‌ قدرت‌ بیش‌ از حدی‌ به‌ آنها دهند که‌ این‌ با نیازها و حساسیت‌های‌ ذاتی‌‌شان‌ در تضاد است‌.آنها در مشاغلی‌ مثل‌ ورزشکار، کوهنورد، پزشک‌، کاشف‌ (نظریات‌ جدید و کشف‌سرزمین‌های‌ ناشناخته‌ و نامکشوف‌)، و کارهای‌ پر‌مخاطره‌ مثل‌ فضانورد، سرباز، دریانورد، خلبان‌ موفق‌ خواهند بود. اگرچه‌ در سیاست‌ و صنعت‌ نیز می‌توانند حالت ‌مرئوس‌ و فرمانبردار را ایفاء کنند.
اگرچه‌ قوچ‌ علامت‌ برج‌ حمل‌ است‌، ولی‌ همچنان‌ یک‌ بره‌ کوچک‌ و معصوم‌ در وجودشان‌ هست‌ که‌ گاهی‌ اوقات‌ بدون‌ هیچ‌‌گونه‌ مقاومتی‌ در برابر خواسته‌ها ونیازهای‌ یک‌ موقعیت‌ اجتماعی‌ و با کمی‌ نشان‌‌دادن‌ ملایمت‌ و بدون‌ درگیری‌ می‌توانند به‌ اهداف‌ خود رسیده‌ و موفق‌ شوند. آنها باید تفاوت‌ بین‌ آنچه‌ که‌ می‌تواند باعث‌ تغییرشان‌ شود و آنچه‌ که‌ نمی‌تواند را در نظر بگیرند واز استعداد سرشار خود در این‌ زمینه‌ بی‌بهره‌ نمانند. البته‌ این‌ مستلزم‌ صبر و شکیبائی‌ است‌ که‌ در این‌ صورت‌ قطعاً به‌ کمک‌ نرمی‌ و ملایمت‌ ذاتی‌ و احساسات‌ سرشارشان‌ می‌توانند به‌ بزرگترین‌موفقیت‌ها نایل‌ شوند.آنها شدیداً اهل‌ تفریط و افراط هستند، چه‌ از نظر جسمانی‌، و چه‌ از نظر ذهنی‌ واحساس‌ می‌کنند که‌ تجربه‌‌کردن‌ آنها فوق‌‌العاده‌ به‌ حالشان‌ مفید است‌. ولی‌ اگر افراطگرائی‌ آنها آنقدر شدید شود که‌ از حد و مرز پذیرش‌ اجتماعی‌ فراتر رود، باید منتظر تجربه‌ تنهائی‌ و بی‌کسی‌ شوند.

بیماری‌ها و مشکلات‌ احتمالی

خستینن‌ برج‌ منطقه‌ البروج‌ یعنی‌ صورت‌ فلکی‌ حمل‌ بر روی‌ سر و مغز حکومت‌می‌کند. گفته‌ می‌شود که‌ آنها مستعد ابتلا به‌ انواع‌ سردرد به‌ خصوص‌ میگرن‌، آفتاب‌زدگی‌، دردهای‌ عصبی‌ و افسردگی‌ هستند. سوء هاضمه‌ و اختلالات‌ گوارشی‌ و عصبی‌نیز آنها را تهدید می‌کنند و شتاب‌‌زدگی‌ و بی‌احتیاطی‌ و کم‌‌صبر و طاقتی‌ آنها در مشغله‌های‌ کاری‌ که‌ در مقیاس‌ وسیع‌ جسم‌ آنها را درگیر می‌کنند باعث‌ می‌شود که‌ درخطر مواجهه‌ با انواع‌ تصادفات‌، حوادث‌ و آسیب‌های‌ جسمانی‌ باشند.

علاقمندی‌های متولدین‌ فروردین‌ ماه‌

فعالیت‌ و حمله‌، اولین‌ نفر و پیشگام‌ بودن‌ در همه‌ امور، تلاش‌ جدی‌ و رسیدن‌ به‌ قهرمانی‌ و اهداف‌ دفاعی.

بیزاری‌ها

انتظار کشیدن‌ و سرگردانی‌، پذیرفتن‌ شکست‌، تحمل‌ مخالفت‌ و تضاد و گوش‌ فرا‌دادن‌ به‌ پند و اندرز دیگران‌.

مشکلات احتمالی

هر کسی ویژگی‌ها و خصوصیات‌ منحصر به‌ فردی دارد و زمانی که‌ این‌ خصلت‌ها سرکوب‌ و یا فرو‌خورده‌ شوند، یا برآورده‌ نشوند، باعث‌ بروز مشکلاتی می‌شوند. توصیه‌ ما این‌ است‌ که‌ این‌ پیشنهادات‌ را به‌ کار ببندید و از مواجهه‌‌شدن با نتایج‌ عالی آن شگفت‌زده‌ شوید:
ـ مشکل‌: پروژه‌هائی‌ که‌ بی‌نتیجه‌ و بی‌‌حاصل‌ می‌مانند و شراکت‌هائی‌ مملو ازدرگیری‌، اصطکاک‌، مشاجره‌ و بگومگو.
ـ راه‌ حل‌: خودتان‌ را به‌ عنوان‌ شخصی‌ صاحب‌ رای‌ و عقیده‌ در نظر بگیرید، سپس‌روی‌ ترغیب‌ و تشویق‌ دیگران‌ کار کنید، تا موفق‌ شوید. حتی‌‌الامکان‌ سعی‌ نمائید تاتوانائی‌ و قدرت‌ (گوش‌ دادن‌) و (حرف‌ نزدن‌) را در خود گسترش‌ دهید.
ـ مشکل‌: فقدان‌ انسجام‌ حقیقی‌ و شناسائی‌ مسیر صحیح‌ و مناسب‌. تظاهر به ‌مصمم‌ بودن‌ و عدم‌ موفقیت‌ در انتظار.
ـ راه‌ حل‌: آنچه‌ ماحصل‌ عملکرد شماست‌، تنها انعکاس‌ و بازتابی‌ از قلب‌شماست‌، بهتر است‌ بیشتر مورد بررسی‌ نمائید و برخی‌ از مشکلات‌ شخصی‌‌تان‌ راکه‌ پنهان‌ ساخته‌اید، تجزیه‌ کرده‌ و آنها را رفع‌ نمائید.
ـ مشکل‌: دیگران‌ تنهایتان‌ می‌گذارند و در جمع‌ آنها جائی‌ ندارید چون‌ آنها نمی‌توانند توجه‌ شما را به‌ خودشان‌ جلب‌ کنند و به‌ هیچ‌ طریق‌ قادر نیستند ابراز احساسات‌ کنند.
ـ راه‌ حل‌: حقیقتاً لازم‌ است‌ که‌ مفید فایده‌ باشید، در غیر این‌ صورت‌ هیچ‌‌کس ‌پذیرای‌ شما نخواهد بود. بهتر است‌ شیوه‌ رفتاری‌‌تان‌ را مرور نمائید و خودتان‌ راجای‌ دیگران‌ بگذارید.
ـ مشکل‌: بیشتر اوقات‌ اشتباه‌ می‌کنید و مچتان‌ باز می‌شود، دیگران‌ را به‌ مجادله‌دعوت‌ می‌کنید و رفتار و برخوردی‌ خشن‌ در پیش‌ می‌گیرید، نتیجتاً سرخورده‌ و کنف ‌می‌شوید و به‌ غرورتان‌ لطمه‌ وارد می‌شود.
ـ راه‌ حل‌: لازم‌ است‌ که‌ هنر تفکر و تعمق‌ را قبل‌ از انجام‌ هر کاری‌ فرا بگیرید. یعنی‌ابتدا خوب‌ بیندیشید که‌ دلتان‌ می‌خواهد چه‌ اتفاقی‌ بیفتد، سپس‌ دست‌ به‌ کار شده‌ واقدام‌ کنید.

سیاره‌ حاکم‌ بر شما (مریخ‌) است

۱. فاصله‌ متوسط مریخ‌ از خورشید: ۵۲۴۱
۲. دور و گردش‌ نجومی‌ از کانون‌ (برحسب‌ سال‌): ‌۸۸۱
۳. شعاع‌ استوائی‌ (برحسب‌ کیلومتر): ۳۹۷۳
۴. شعاع‌ قطبی‌ (برحسب‌ کیلومتر): ۳۸۰۳
۵. دور گردش‌ و دوران‌ جرم‌ (برحسب‌ ساعت‌): ۶۲:۲۴ a
۶. انحناء خط استوا نسبت‌ به‌ کانون‌ (برحسب‌ درجه‌): ۲۳/۹۸
۷. تعداد ماهواره‌های‌ مشاهده‌ شده: ۲

حقایق‌ جالب‌ و شگفت‌انگیز دیگری راجع‌ به‌ ماه‌ تولد

حیوانی‌ که‌ با برج‌ حمل‌ در ارتباط ست‌، قوچ‌ می‌باشد که‌ حیوانی‌ با عظمت‌ و تحسین‌آمیز است‌. قوچ‌ اولین‌ مرتبه‌ در مصر ظاهر شد که‌ کله‌ یک‌ گوسفند به‌ جای‌ سرآن‌ قرار گرفته‌ و سمبول‌ برج‌ حمل‌ است‌. منشاء پیدایش‌ آن‌ هنوز در پرده‌ ابهام‌ است‌.

رنگ محبوب و سنگ خوش یمن

۱. رنگ‌ محبوب‌ و خوش‌‌یمن‌ متولدین‌ فروردین ماه‌ (قرمز) است‌. .

نام‌ افراد مشهوری که‌ در ماه‌ فروردین متولد شده‌اند

۱. چارلی‌ چارپلین‌ (تاریخ‌ تولد: ۲۸ فروردین‌ ۱۸۸۹)
۲. آدولف‌ هیتلر (تاریخ‌ تولد ۳۱ فروردین‌ ۱۸۸۹)

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x