وبلاگ جدول یاب jadvalyab.ir/blog

جدولیاب ؛ راهنمای جامع حل جدول و جدول آنلاین

دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - Monday 17th June 2019
شما اینجا هستید :
خانه » اطلاعات عمومی » آشنایی با ۱۰ مکانی که جزء پایین ترین نقاط کره زمین هستند
شناسه نویسنده : 23 شناسه خبر : 8532 تاریخ انتشار : ۹۸/۰۱/۲۷ - ۲:۳۲

آشنایی با ۱۰ مکانی که جزء پایین ترین نقاط کره زمین هستند

آیا می دانید پایین ترین و پست ترین نقطه زمین کجاست؟ در ادامه 10 مکان که در رتبه اول تا دهم پایین ترین نقطه روی زمین هستند را مشاهده می نمایید.

پایین ترین نقطه زمین کجاست؟

سطح زمین اغلب در سطح دریا و یا زیر سطح دریا قرار دارد ؛ ۷۱ درصد سطح زمین با آب پوشیده شده است.بیشتر حفره های موجود در عمق هستند، که به طور مداوم با توجه به تغییر الگوهای بارندگی, تبخیر آب, مصرف آب انسان, سیل و روان آب از رودخانه های نزدیک در حال تغییر هستند. فرورفتگی های روی دریاچه ها یا رودخانه ها, بسته به تغییرات تامین آب فصلی از منابع طبیعی, گاهی ناپدید یا آشکار می شوند. نقاطی که در این بخش از سرگرمی فهرست نشده اند، نقاط موجود در کف اقیانوس یا درون غارها هستند, زیرا ما فقط سطح زمین را فهرست کرده ایم. حتی برخی از بزرگ ترین شهرهای دنیا زیر سطح دریا قرار دارند, از جمله بانکوک, آمستردام, و نیواورلئان. با این حال, اینها نمی توانند خود را از نظر عمقی که مناطقی که در زیر فهرست شده اند مقایسه کنند.پایین ترین نقطه زمین

دانستنی

پایین ترین نقطه زمین

۱۰ پست ترین و پایین ترین نقطه ی جهان

در اینجا لیستی از دیگر مکان های کم ارتفاع آورده شده است که در رتبه ی اول دریای مرده پایین ترین نقطه روی زمین است.

۱۰٫ دریای سالتون، آمریکا، -۷۰ متر:

نقطه دهم متعلق به آبشخور سالتون است که بین ایالات متحده و مکزیک قرار دارد.

۶۹ متر پایین تر از سطح دریاست که فقط دو متر بالاتر از دره مرگ است.

دانستنی

۹٫ وپادینا آکچانایا، ترکمنستان، -۸۱ متر:

مکان نهم متعلق به آکچانایا است. این منطقه در ترکمنستان قرار دارد و ۸۱ متر پایین تر از سطح دریا است. محل آن در بیابان کارکوم است که یکی از مناطق خشک کشور میباشد.

۸٫ دره مرگ، آمریکا، -۸۶ متر:

رتبه هشتم دره مرگ است که یکی از گرم ترین بیابان های ایالت متحده میباشد. ارتفاع آن ۸۶ زیر سطح دریاست. گاهی اوقات باران های شدید باعث ایجاد سیلاب های ناگهانی می شوند که به نوبه خود باعث ایجاد دریاچه ای در پایین دره بیابانی می شوند.

دانستنی

۷٫ لاگونا دل کربن, آرژانتین, -۱۰۴ متر:

مکان هفتم متعلق به آرژانتین است که در سان جولیان قرار دارد.

این شهر ۱۰۴ متر زیر سطح دریا واقع شده و در لاگونا دل کربن واقع شده است. مورد اخیر باتلاق های نمکی و همچنین به عنوان پایین ترین مکان در دو نیم کره جنوبی و غربی شناخته می شود.

۶٫ دناکیل، اتیوپی، -۱۲۶ متر:

نقطه ششم ما به دناکیل واقع در اتیوپی می رود. این پدیده در اقیانوس هند, عربستان و آفریقا از دور ناشی از حرکات سه صفحه تکتونیک است.

این شهر در ارتفاعات پایین تر از سطح دریا قرار دارد.

۵٫ وپادینا کاراگیه , قزاقستان، -۱۳۲ متر:

نقطه پنجم مربوط به قزاقستان است. محل آن در جنوب غربی قزاقستان قرار دارد. این شهر در یک کشور محصور در خشکی واقع شده است، که ماهواره پیشین اتحاد جماهیر شوروی بوده است.

دانستنی

۴٫ گودی قتارا، مصر، -۱۳۴ متر:

مکان چهارم گودی قتار در مصر می رود. این مکان ۱۳۴ متر زیر دریا قرار دارد. این شهر در بیابان لیبی واقع شده است. این منطقه عشایر کوچ نشین است که از آن به عنوان توده واری استفاده می کنند.

۳٫ تورپان پندی، چین، -۱۵۵ متر:

رتبه سوم یک مکان منحصر به فرد در چین است به نام تورپان پندی. این مکان در منطقه خودمختار سین کیانگ چین واقع شده است. به عنوان خشک ترین و گرم ترین مکانئذ چین شناخته شده است.

۲٫ دریاچه اسل, جیبوتی, ۱۵۸ متر:

مکان دوم ما به دریاچه ” اسل در جیبوتی تعلق دارد که هم چنین بر روی کره زمین نیز مشخص هست. این دریاچه در فاصله دوری از سطح دریا واقع شده و خشک ترین و گرم ترین روزه ای زمین است.

۱٫ دریای مرده، اسرائیل / جردن، -۴۱۴ متر:

عنوان پایین ترین مکان روی زمین به سمت دریای مرده می رسد. دریای مرده در بین سه کشور یعنی جردن، اسراییل و سوریه قرار دارد که شامل رود جردن و دریای جلیله نیز می شود.

این کشور همچنین بخشی از جوامع چندین کشور و برخی از مهم ترین زمین های کشاورزی را تشکیل می دهد. اگرچه باران و تبخیر به طور مداوم سطح آن را تغییر می دهند، اما برخی از خط ساحلی آن هنوز ۴۱۳ متر پایین تر از سطح آب هستند.

۲۷ فروردین ۹۸ دسته بندی :
ارسال دیدگاه ها بدون دیدگاه
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - Monday 17th June 2019