ثروتمندان مشهور تاریخ که شهرتشان به خاطر پولشان نبود

شاید به نظر یرسد که ثروت می تواند شهرت را نیز همراه بیاورد اما در ظاهر که اینطور نبوده ، این متن را بخوانید تا کامل متوجه شوید ؛

بعضی اوقات، به نظر می رسد میلیاردرهای امروز مانند بیل گیتس یا وارن بافت ثروتمندترین مردمی هستند که تاکنون زندگی کرده اند. اما حتی اگر شخصیت ثروتمندان مشهور تاریخ مانند الکساندر کبیر ، چنگیز خان ، پادشاه سلیمان ، بسیاری از امپراتورهای رومی و فرعون های مصر را در نظر نگیریم (زیرا اطلاعات دقیقی در مورد ثروت های آنها وجود ندارد) ، پولی که ثروتمندان مدرن در اختیار دارند ، هنوز چیزی در مقایسه با آنچه ثروتمندان گذشته داشته اند ، نیست.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط Business Insider و سایرین که بایگانی را بررسی کرده و تورم را اصلاح کرده اند ، ما شما را به سفر به گذشته دعوت می کند. بیایید نگاهی بیاندازیم به ۱۰ ثروتمندترین مردم هزاره گذشته و دریابیم که چگونه آنها اینقدر ثروتمند شدند و از پول خود برای چه استفاده کردند.

۱۰- کرنلیوس وندربیلت ، ۱۸۵ میلیارد دلار

میلیاردرهای مدرن, فرعون های مصرمیزان ثروت کرنلیوس وندربیلت

کرنلیوس وندربیلت ، یکی از مشهورترین بازرگانان تاریخ ایالات متحده ، ثروتمند شد زیرا او راه آهن و خطوط حمل و نقل را در دهه ۱۸۰۰ ساخته است . طی موفق ترین سالها ، ثروت کورنلیوس وندربیلت تقریباً ۱۸۵ میلیارد دلار بود. بیشتر پول وی در زمان گسترش امپراتوری راه آهن پس از جنگ داخلی به دست آمد.

میلیاردرهای مدرن, فرعون های مصر
ثروتمندان مشهور تاریخ

۹- هنری فورد ، ۱۹۹ میلیارد دلار

میزان ثروت هنری فورد

هنری فورد یکی از برجسته ترین افراد در تجارت آمریکا است. ثروت شخصی او  در کوتاه مدت  به ۲۰۰ میلیارد دلار رسید. فورد نه تنها شرکت خود را آغاز کرد و همچنین به دلیل رویکرد انقلابی خود در تولید خودرو مشهور بود، بلکه او همچنین در زمره تجارت و صنعت پیشگام بود. او حقوق بیشتری برای کارگران خود تعیین کرد نسبت به آنچه در آن زمان به عنوان متوسط دستمزد ​​در نظر گرفته می شد. او مفهوم خط مونتاژ را توسعه داد این امکان را به او می داد تا اتومبیل های ارزان قیمت ایجاد کند و آنها را برای افراد عادی مقرون به صرفه کند.

۸- معمر قذافی ، ۲۰۰ میلیارد دلارمیلیاردرهای مدرن, فرعون های مصرمیزان ثروت معمر قذافی

بعید است شخصی در دنیا وجود داشته باشد که نام او را نشنیده باشد. اعتقاد بر این است که قذافی ثروتی داشت که حدود ۲۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می شد که وی در مدت ۴۲ سال در زمان سلطنت خود در لیبی به دست آورد.

قذافی کاملاً سیاستمدار و حاکم جنجالی بود ، اما او کارهای زیادی برای کشورش انجام داد. به عنوان مثال ، او رودخانه بزرگ دستازی را ساخت که هم اکنون مناطق متروک لیبی را تأمین می کند. به گفته برخی کارشناسان ، این بزرگترین پروژه آبیاری در کل تاریخ بشریت بود. هم اکنون روزانه ۶٫۵ متر مکعب آب آشامیدنی تأمین می شود.

قذافی در سال ۲۰۱۱ و در جریان جنگ داخلی سرنگون شد.

میلیاردرهای مدرن, فرعون های مصر
ثروتمندان مشهور تاریخ

۷- ویلیام اول ، ۲۰۹ تا ۲۲۹ میلیارد دلار

میزان ثروت ویلیام اول

طبق برآوردهای مختلف ، ویلیام اول فاتح حدود ۲۰۹ تا ۲۲۹ میلیارد دلار داشت. ویلیام اول اولین پادشاه انگلیس پس از حمله نورمن ها در سال ۱۰۶۶ بود. سلطنت ویلیام پروژه های عظیمی را برای این کشور به همراه داشت: او پادشاهی متحد انگلیسی را برپا کرد ، ارتش و ناوگان را ایجاد کرد ، او به اصطلاح کتاب Domesday را ساخت. ، و او ساخت قلعه های سنگی را آغاز کرد ، که اولین مورد از آن برج است که در سال ۱۰۷۸ ساخته شده است.

۶- جیکوب فوگر ۲۲۱ میلیارد دلارمیلیاردرهای مدرن, فرعون های مصرمیزان ثروت جیکوب فوگر

Jakob Fugger احتمالاً به اندازه سایر افراد موجود در این لیست مشهور نیست اما دقیقاً مثل آنها ، پول زیادی داشت. وی به لطف مهارتهای بانکی و بازرگانی اش ، حدود ۲۲۱ میلیارد دلار داشت. Jakob Fugger در سال ۱۴۵۹ به دنیا آمد و در سال ۱۵۲۵ در آگسبورگ آلمان درگذشت. وی ثروت خود را عمدتا با فروش منسوجات در ایتالیا ساخت و همچنین در مجارستان و بوهمیا نقره و طلا را استخراج کرد.

۵- میر عثمان علی خان ، ۲۳۰ میلیارد دلار

میلیاردرهای مدرن, فرعون های مصرمیزان ثروت میرعثمان علی خان

این احتمال وجود دارد که شما هرگز از میر عثمان علی خان نشنیده اید اما او قطعاً یکی از ثروتمندترین مردانی است که تاکنون دیده است. هنگامی که او حاکم ایالت حیدرآباد در هند بود ، ثروت خود را به ۲۳۰ میلیارد دلار بدست آورد. پس از درگذشت پدرش در سال ۱۹۱۱ ، وی به نظام حیدرآباد درآمد و ۳۷ سال حکومت کرد. وی به توسعه آموزش ، برق و راه آهن در منطقه کمک کرد.

میلیاردرهای مدرن, فرعون های مصر
ثروتمندان مشهور تاریخ

۴- نیکلاس الکساندرویچ ،تزار روسیه ، ۳۰۰ میلیارد دلار

میزان ثروت نیکلاس الکساندرویچ

ثروت نیکلاس الکساندرویچ ،تزار روسیه ۳۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود. درآمد شخصی وی شامل زمینهایی بود که وی در اختیار داشت و همچنین دارایی های بخش صنعت و تجارت. از آنجا که کلیسای ارتدکس روسی نیکلاس دوم را تأیید کرد ، او را نیز می توان “ثروتمندترین مقدسین تاریخ” نامید.

۳- اندرو کارنگی ، ۳۱۰ میلیارد دلارمیلیاردرهای مدرن, فرعون های مصرمیزان ثروت اندرو کارنگی

اندرو کارنگی یک تاجر بی نظیر ثروتمند و قدرتمند بود. وی در اواسط قرن نوزدهم مشهور شد. کارنگی در اسکاتلند متولد شد و از خانواده ای بسیار فقیر بود که در اواخر دهه ۱۸۴۰ به ایالات متحده نقل مکان کرد. پس از برخی از سرمایه گذاری های موفق در یک سری از شرکت ها ، کارنگی شرکت خود را ، “US Steel” را تأسیس کرد ، که او را به بزرگترین بخش ثروت خود یعنی ۳۱۰ میلیارد دلار تبدیل کرد. او همچنین به عنوان مردی شناخته می شود که بیشتر این پول را برای کمک های مختلف خرج می کند ، بنابراین به عنوان یکی از برجسته ترین نیکوکاران جهان به یاد می آید.

۲- جان راکفلر ، ۳۴۰ میلیارد دلارمیلیاردرهای مدرن, فرعون های مصرمیزان ثروت جان راکفلر

نام جان راکفلر به معنای زیادی برای تاریخ ایالات متحده است و ثروت وی ۳۴۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود. حتی امروز ، این تقریباً بزرگترین ثروت تا به امروز است. وی در سال ۱۸۳۹ در نیویورک متولد شد و یکی از بنیانگذاران Standard Oil شد. راکفلر همچنین به عنوان یک خیرخواه شناخته می شود: وقتی او زنده بود ، ۲ کالج ، دانشگاه شیکاگو و دانشگاه راکفلر تأسیس کرد. وی در سال ۱۹۳۷ در سن ۹۷ سالگی درگذشت.

۱- مانسا موسی ، ۴۰۰ میلیارد دلارمیلیاردرهای مدرن, فرعون های مصرمیزان ثروت مانسا موسی

ثروتمندترین شخصی که تاکنون روی این سیاره قدم گذاشته است ، مانسا موسی، موسی اول از مالی بود. وقتی او امپراطور سلطنتی مالی بود ، ثروتی داشت که امروز حدود ۴۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد. موسی در سال ۱۲۸۰ به دنیا آمد و قبل از سال ۱۳۳۷ ، او مانند یک مسلمان معمولی مذهبی زندگی می کرد. وی مراکز آموزشی و مساجد زیادی را در سراسر آفریقا ایجاد کرد.

فقط برای مقایسه:

ثروتمندترین فرد زنده در حال حاضر ، جف بزوس ، بنیانگذار آمازون ، حدود ۱۳۱ میلیارد دلار و بیل گیتس با ارزش ۹۶٫۵ میلیارد دلار با دومین نفر در لیست ثروتمندترین افراد ارزش دارد.میلیاردرهای مدرن, فرعون های مصرثروت بیل گیتس و  مانسا موسی

بیشتر ما تصور مقادیر زیادی پول به اندازه چندین میلیارد دلار بسیار سخت است. برای دیدن اینکه چقدر این افراد ثروتمند بودند ، بیایید ثروت آنها را با افراد آشنا و چیزها مقایسه کنیم.

به عنوان مثال ، مالک مایکروسافت که مدتهاست یکی از ثروتمندترین افراد جهان بوده است ، ۴ برابر فقیرتر از مانسا موسی ، پادشاه افسانه ای کشور آفریقایی مالی است که بسیاری از مردم حتی از آن چیزی نشنیده اند.میلیاردرهای مدرن, فرعون های مصر

اگر امروز هنری فورد زنده بود ، می توانست حدود ۷۹ ساختمان امپراتوری ایالتی ، پنجمین آسمان خراش بلند پرواز در ایالات متحده را خریداری کند.میلیاردرهای مدرن, فرعون های مصرو نیکلاس دوم روسیه می تواند حدود ۲۵ منطقه مانند شهر مسکو ایجاد کند.

 

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن