شرایط دریافت وام ۱۵۰ میلیون تومانی طرح ملی مسکن چیست؟

در این مطلب، توضیحاتی درباره شرایط دریافت وام ۱۵۰ میلیون تومانی طرح ملی مسکن در سال ۱۴۰۰ شمسی خواهیم داشت! با ما همراه باشید. محمود شایان ، مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت قسط اول وام ۱۰ هزار واحد طرح ملی مسکن خبر داد و گفت: به محض ابلاغ بانک ‌مرکزی، وام ۱۵۰ میلیون تومانی برای این طرح پرداخت می شود. در طرح اقدام ملی دستگاه هایی با وزارت راه و شهرسازی همکاری می ‌کنند، از جمله ستاد اجرایی فرمان امام. در فاز اول برای ساخت ۲۵ هزار واحد مسکونی با ستاد اجرایی فرمان امام همکاری می کنیم. بر این اساس برای این تعداد واحد مسکونی بانک مسکن تامین مالی انجام می دهد.

وام مسکن

ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان یکی از کارگزاران سازمان ملی زمین و مسکن شناخته می‌ شود و از طرف این سازمان زمین را تحویل می‌گیرد و پیمانکاران ذیصلاح معرفی می کند. در ادامه نیز پس از طی مراحل مختلف از جمله اخذ پروانه و پیشرفت فیزیکی حداقل ۱۰ درصدی برای دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی می شوند.

محمود شایان ، مدیرعامل بانک مسکن بیان کرد: در زمان حاضر به هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان وام پرداخت می شود ، قرار است بانک مرکزی سقف وام را به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش دهد که به محض ابلاغ از سوی بانک مرکزی این کار اجرایی می شود.

وی با یادآوری اینکه در صورت تصویب بانک مرکزی سقف وام طرح ملی مسکن به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش می یابد، گفت: همچنین شرکت عمران شهرهای جدید، بنیاد مسکن و سازمان ملی زمین و مسکن سه دستگاه و ارگان دولتی هستند که در طرح ملی مسکن با وزارت راه و شهرسازی همکاری می کنند. در مجموع بانک مسکن تامین مالی حدود ۱۴۰ هزار واحد طرح ملی مسکن را پذیرفته است. تاکنون نیز قسط اول ۱۰ هزار واحد این طرح پرداخت شده است.

حدود ۴۷ هزار واحد نیز معرفی شده که در مراحل مختلف تشکیل پرونده تا امضای قرارداد قرار دارند.

۰ ۰ آرا
Article Rating
برچسب ها

محمد سیمری

از سال 91 در حوزه نویسندگی وبسایت و خبرنویسی فعالیت دارم؛ و میتونم بگم این حوزه، جزو علاقه مندی های باارزش من هست...
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن