مناطق ممنوعه در دنیا که هیچ کس اجازه ورود به آن را ندارد!

شاید باورتان نشود که در دنیا مکان هایی است که حتی ورود افراد خاص نیز به آنجا ممنوع می باشد چه برسد به افراد عام و معمولی ، در این مطلب می توانید اسامی مناطق ممنوعه در دنیا را بدانید و درباره آنها بدانید.

مناطق ممنوعه در دنیا که ورود تمامی افراد به آن ممنوع است:

 


۱- مرکز عملیات اضطراری “آب‌و هوا” در ویرجینیا ( ورود برای مقامات بلندمرتبه با مجوز رسمی امکان‌پذیر است)

مناطق ممنوعه در دنیا که هیچ کس اجازه ورود به آن را ندارد!

کوه “آب‌وهوا” در منطقه ویرجینیای آمریکا پناهگاهی بسیار حساس برای دولت آمریکاست. این مرکز امنیتی در منطقه‌ای کوهستانی پنهان شده‌ است و تقریبا هیچ راهی به جای دیگری ندارد. از این مرکز برای انجام عملیات اضطراری در سطح آمریکا استفاده می‌شود. بسیاری از بخش‌های امنیتی این مرکز زیر زمین ساخته‌شده‌ است. این مرکز توسط قوانینی بسیار سختگیرانه اداره می‌شود و ورود به این مرکز کاملا ممنوع است.


۲- مرکز جهانی ذخیره غلات در نروژ ( منبعی برای ذخیره غلات در جهان برای موارد فاجعه‌آمیز)

مناطق ممنوعه در دنیا که هیچ کس اجازه ورود به آن را ندارد!

داخل کوهستانی در جزیره‌ی اسپیتسبرگن در نروژ، تونلی به عمل ۱۲۰ متر حفر شده است که همیشه در دمای -۱۸ درجه نگهداری می‌شود. رطوبت این مکان در حداقل ممکن نگهداشته می‌شود و سیستمی اتوماتیک مسئول نگهداری دما و رطوبت این منطقه‌ است. در این منطقه تمامی گونه‌های غلات از تمامی کشورهای جهان نگهداری می‌شود تا زمانی که جهان در شرایط اضطرای مانند یخبندان‌های سراسری با مشکل کشاورزی و از بین رفتن تمام گونه‌های غلات مواجه شد، این مرکز وارد عمل شود. برای حفاظت از غلات موجود در این منطقه، هیچ انسانی تحت هیچ شرایطی اجازه‌ی ورود به این مرکز را ندارد.


۳- منطقه تحت حفاظت “واله دوجاواری” در برزیل ( منطقه حفاظتی از قبایل بومی)

قبایل بومی برای قرن‌هاست در جنگل‌های آمازون زندگی کرده‌اند.
عکاسی‌های هوایی ثابت کرده‌ است که هنوز مردمانی در جنگل‌های آمازون زندگی‌ می‌کنند که از دسترس جهان دورمانده‌اند. ثابت شده‌است که در این منطقه در حدود ۱۴ قبیله‌ی بومی زندگی می‌کنند که هیچ دانش و اگاهی از دنیای بیرون ندارند. مطالعات روی این قبیله‌ها نشان داده است امکان دارد تا ۸ قیبله‌ی دیگر نیز در این منطقه وجود داشته باشد و درکل در حدود ۲۰۰۰ نفر سکنه دارند. برای حمایت از این قبایل و جلوگیری از برهم خوردن شیوه‌ی سنتی زندگیشان، حفاظت گسترده‌ای از این منطقه به عمل می‌آید و هیچ انسانی اجازه‌ی ورود به این منطقه را ندارد.


۴- کلوپ ۳۳ در نیواورلئان ( اجتماع پنهانی که برای عموم ممنوع است)

در سال ۱۹۶۷ والت دیزنی کلوپی را پایه‌گذاری کرد که تمامی سیاستمداران، چهره‌های برجسته و سرمایه‌داران بزرگ را زیر یک سقف جمع کرد. شما هیچ‌وقت به این کلوپ دعوت نخواهید شد و هیچ‌کس خارج از این چهارچوب هیچ‌گاه امکان بازدید از این مکان را نخواهد داشت. با این حال شایعه شده‌ است که می‌توانید با هزینه‌ی ۱۱ هزار دلار(برای هر نفر) ثبت نام کنید، ۱۴ سال صبر کنید تا به این مرکز دعوت شوید. علاوه بر این اعضای سابق این کلوپ نیز باید سالانه در حدود ۴ هزار دلار بپردازند تا عضویت خود را پابرجا نگه دارند.


۵- جزیره‌ی مغناطیسی “اس ودرا” ( منطقه‌ی حفاظت‌شده‌ای برای جلوگیری از انرژی غیرقابل کنترل این منطقه)

جزیره‌ی صخره‌ای “اس ودرا” در مجمع‌الجزایر بالئارس در سواحل اسپانیاست و گفته می‌شود که از انرژی زمین سومین منطقه در جهان است. گفته می‌شود که کل این منطقه از سنگ‌های آتشفشانی تشکیل شده‌ است. در این منطقه قطب‌نمای شما کار نخواهد کرد و بر این اساس  داستان‌های دلخراش و افسانه‌گونه‌ای بسیاری در مورد آن وجود دارد.

بیشتر بخوانید :

اسامی مناطق گردشگری و جاذبه های دیدنی مصر در حل جدول

۰ ۰ آرا
رأی دهی به مقاله
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن