علت سرو آب در کنار قهوه ترک چیست؟

نوشیدن آب در کنار قهوه دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که با هم مرور می خوانیم؛

دلایل خوردن آب بعد از قهوه

 

دلایل خوردن آب بعد از قهوه :

۱- معمولا قهوه ترک را با آب می نوشند زیرا که در آنوتومی نادرست می دانند که از مهمان بپرسند گرسنه است یا سیر و برای میهمان همراه قهوه یک لیوان آب و راحت الحلقوم می آورند اگر میهمان اول آب خورد نشان می دهد که گرسنه است ولی اگر اول قهوه خورد نشان می دهد سیر است مانند چایی که ادم سیر معمولا تشنه می شود و مجبور به خوردن چای برای هضم غذایش است .

۲ – برخی می گویند که قهوه باعث سیاه شدن دندان می شود و باید قبل از آن آب سرد نوشید تا قهوه به دندان نچسبد و همچنین بعد از آن برای تمیز شدن دندان ها هم بهتر از آب بنوشید تا دندان هایتان تمیز شوند .

۳ – بعضی می گویند که برای اینکه طعم قهوه را به درستی متوجه شویم دهان را با آب شست و شو می دهیم تا طعم مواد غذایی قبلی که در دهان است بر طرف شود و طعم قهوه را درست متوجه شویم .

۴ – بعضی می گویند که قهوه ترک دارای غلظت زیادی است و به سقف دهان می چسبد و برای اینکه آن را از دهان پاک کنند بعد از آن آب می خورند تا دهان با این غلظت زننده نماند .

۵ -مورد دیگر شاید برای شما در کافه اتفاق بیافتد که زمانی که قهوه ترک سفارش داده اید قهوه ترک همراه آب برای شما بر سر میز گذاشتند. دستپاچه نشوید و تعجب نکنید این ها همه سلیقه و عادت اند . برخی دوست دارند برای آنکه طعم قهوه ای غلیظ مثل قهوه ترک را به درستی درک کنند قبل از آن یک لیوان آب سرد بنوشند.

نهایتا تمام این موارد یک عادت یا سلیقه افراد است که می تواند به روشهای مختلف برداشت شود.

منبع: دلگرم

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x