دانلود نسخه جدید اپلیکیشن شاد برای کامپیوتر و لپ تاپ + آموزش نصب برنامه شاد

در این مطلب، امکان دانلود اپلیکیشن شاد برای کامپیوتر و لپ تاپ و همچنین آموزش نصب نسخه جدید برنامه شاد برای شما دوستان عزیز فراهم شده است! با ما همراه باشید. با توجه به شیوع ویروس کرونا و توصیه وزارت بهداشت مبنی بر قرنطینه خانگی و به حداقل رساندن رفت‌ و آمدها جهت حفظ سلامتی افراد، وزارت آموزش‌ و پرورش اقدام به راه‌ اندازی سامانه آموزش مجازی شاد کرد تا مربیان پیش‌ دبستانی، آموزگاران، دبیران و هنرآموزان بتوانند از طریق کلاس‌ های مجازی، نوآموزان، دانش‌ آموزان و هنرآموزان را در سراسر کشور آموزش دهند.

شبکه شاد در سال تحصیلی جدید به یک پلتفرم آموزشی تبدیل شده است که امکانات خوبی را در اختیار دانش آموز و معلم قرار می ‌دهد. تاکنون بیش از ١٠ میلیون کاربر بدون هیچ مشکلی شبکه شاد جدید را نصب کرده اند و طی چند روز آتی سایر دانش ‌آموزان و معلمان نیز می‌توانند نسخه جدید که قابلیت‌ های آموزشی – تعاملی فراوانی دارد را نصب نمایند.

امکانات و تغییرات نسخه جدید شاد

✅زیباسازی و بازطراحی رابط کاربری

با توجه به اینکه بازه سنی کاربران شاد گستردگی دارد و بر اساس مطالعه روانشناسی و استفاده از نظرات کارشناسان، گرافیک و فناوری اطلاعات رابط کاربری و تجربه کاربری در نسخه جدید شاد تغییرات قابل توجهی داشته است، از جمله جذابیت‌ های بصری رنگی و کاراکتر استفاده شده است.

✅احراز هویت و اعطای نقش به کاربران

در شاد سه گروه کاربری مدیر، معلم و دانش ‌آموز بر اساس شماره همراه ثبت شده است که احراز هویت می‌شوند. بر اساس یکی از این سه نقش می ‌توان فیچرهای مناسب همان نقش را ارائه داد؛ برای مثال به‌محض ورود و احراز هویت مدیر مدرسه کلاس‌های مدرسه به‌صورت خودکار تعریف می‌شوند و نیازی به ساخت گروه ‌های کلاسی نیست.

✅حضور و غیاب هوشمند

معلم می ‌تواند با تعیین برنامه هفتگی کلاسی و با مراجعه به لیست کلاس ها از وضعیت حضور هر یک از دانش‌آموزان اطلاع حاصل کند؛ در کلاس آنلاین به‌صورت خودکار هر هفت دقیقه حضور دانش ‌آموزان ثبت شده و به معلم اطلاع داده می‌شود.

✅ارتباط زنده یک طرفه

سرویس ارتباط زنده یکطرفه تعریف می ‌شود که در حال حاضر هر فردی که عضو گروه است می‌تواند با انتخاب گزینه پخش زنده برای افراد آن گروه ارتباط لایو یک طرف ایجاد کند و پخش زنده تا ٢۴ ساعت قابل دانلود است.

✅پخش زنده کلاسی ارتباط زنده دوطرفه

بعد از ارائه سرویس یکطرفه، توسعه سرویس ارتباط زنده دوطرفه با هدف برگزاری جلسات آنلاین مدیران، برگزاری جلسات اولیا و مربیان و کلاس ‌های تعاملی ایجاد شده است. معلم در کلاس آنلاین می‌تواند با انتخاب پخش زنده دوطرفه کلاس ‌های آنلاین تعاملی با هدف پرسش و پاسخ دانش ‌آموزان برگزار کند.

✅تماس دوسویه

به ‌صورت رایگان است و برای برگزاری آزمون‌ های شفاهی و پرسش و پاسخ قابل استفاده است.

✅تماس تصویری

به ‌منظور آزمون شفاهی که نیاز به دیدن تصویر دانش ‌آموز است یا ارتباط مدیر و معلمان قابل استفاده است.

✅تکالیف دانش آموزان

در راستای پیشرفت دانش‌آموز به معلم کمک می‌کند تا از وضعیت یادگیری دانش ‌آموز و نقاط ضعف و قوت او در دروس مطلع شود. سرویس تکلیف برای معلم شامل سه بخش تکالیف در جریان، تکالیف به اتمام رسیده و ثبت تکلیف جدید ارائه شده است.

✅آزمون ساز 

سامانه آنلاین آزمون ساز با رویکرد ارائه سرویس‌های جامع تعریف آزمون برای معلمان و دریافت آن برای دانش‌آموزان توسعه یافته است. آزمون‌ساز قابلیت برگزاری آزمون‌های تشریحی و تستی را دارد؛ هدف برگزاری آزمون به‌صورت آنلاین برای سنجش دانش و یادگیری دانش‌آموز است. معلم امکان ایجاد سوالات به‌صورت نگارش متن یا آپلود فایل را دارد؛ معلم با درج مشخصات آزمون شامل نام درس، نام یا شماره آزمون، تاریخ، ساعت شروع و پایان، مدت زمان آزمون، تعداد سوالات، بارم کلی و بارم هر سوال می‌تواند آزمون مخصوص به خود را تعریف کند. دانش‌آموز پس از تکمیل آزمون با کلیک روی دکمه پایان یک اعلان برای معلم می‌فرستد.

✅پروفایل دانش ‌آموز کارپوشه

مجموعه فعالیت‌هایی است که یک فرد در طول مدت مشخص انجام می‌ دهد. کارپوشه ابزار کلیدی برای ارزشیابی و معیاری برای شناسایی میزان تلاش، پیشرفت و موفقیت دانش‌آموزان است؛ آنها با کسب امتیاز از خدمت ارائه شده یک امتیاز کلی کارپوشه کسب می‌کنند…

کاربرانی که می خواهند از طریق کامپیوتر و لپ تاپ و یا حتی گوشی های آیفون به برنامه شاد آموزش و پرورشدسترسی داشته باشند، می توانند به روشی که در ادامه توضیح خواهیم داد، عمل کنند. برای ورود به نسخه تحت وب به آدرس shadweb.iranlms.ir بروید. و مانند پیام رسان های دیگر شماره موبایل خود را وارد کرده و کلید “ مرحله بعد ” را بزنید.

در مرحله بعد کد فعال سازی به گوشی تان ارسال خواهد شد، کد ۵ رقمی را وارد فیلد مخصوص کرده و به مرحله بعد بروید. حالا شما وارد برنامه شاد شدید. همان مراحلی که در مقاله نحوه دانلود و نصب نرم افزار شاد برای دانش آموزان گوشی اندروید و کامپیوتر توضیح دادیم را می توانید الان انجام دهید. از بالا روی منوی سه خط افقی کلیک کنید تا گزینه های بیشتر را ملاحظه کنید.

دقت داشته باشید هنگام ورود اگر فیلترشکن و VPN تان روشن است حتما خاموش کنید. اگر با پیام خطا در برقراری ارتباط با سرور مواجه شدید، بایستی دوباره سعی کنید تا چندین بار تا بالاخره کد برایتان اس ام اس شود.

و اما مراحل ورود و ثبت نام در برنامه شاد باید با دقت انجام شود و قبل از آن به نکاتی توجه داشته باشید.

  • حتما با شماره موبایلی که در مدرسه ثبت شده، وارد اپلیکیشن شوید.
  • اگر روی هر شماره ای غیر از شماره ای که هنگام ثبت نام در مدرسه داده اید، برنامه را نصب کردید، حتما آن شماره را برای معلم کلاس خود و یا فرزند خود بفرستید.
  • شماره تماس ۴۳۰۸۱-۰۲۱ جهت پاسخگویی به مدیران و معلمان و دانش آموزان از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۱۴ در روزهای کاری.
  • اگر احراز هویت با مشکل روبرو شد، دوباره امتحان کنید،کیبورد گوشی را انگلیسی کنید، تاریخ تولید را حتما از تقویمی که نمایش داده می شود انتخاب کنید.
  • حتما هنگام ثبت نام در برنامه شاد، وی پی ان را خاموش کنید.
دانلود اپلیکیشن شاد برای لپ تاپ

تاکنون ۱۰ میلیون کاربر اپلیکیشن شاد را نصب کرده اند و ۸ میلیون دانش آموز در حال فعالیت هستند که به تدریج دانش آموزان دیگری هم اضافه می شوند.

علت خطای ۴۰۶ برای ثبت نام در شبکه شاد

هر دانش آموز برای ثبت مشخصات شناسنامه ای خود، ۵ دقیقه زمان دارد؛ چنانچه در ۵ دقیقه نتواند اطلاعات خود را ثبت کند با خطای ۴۰۶ مواجه می شود. در این صورت مجددا اقدام به ثبت مشخصات کنید.

علت خطای ۴۰۲ و ۴۰۱ برای ثبت نام در شبکه شاد

اگر بعد از ثبت مشخصات دانش آموز با خطای ۴۰۱ یا ۴۰۲ مواجه شدید، باید به یک مرحله عقب برگردید و مراحل را مجددا ادامه دهید. در صورتی که بعد از مرحله احراز هویت به خطای ۴۰۱ یا ۴۰۲ موجه شدید، باید به قسمت دانش آموز و سپس قسمت لیست دانش آموزان بروید و نام دانش آموز را انتخاب کنید.

جزئیات عرضه سیم ‌کارت شاد

مهدی اخوان ، مدیرعامل همراه اول در مراسم رونمایی از اپلیکیشن شاد ۲ اظهار کرد: ” با شیوع ویروس کرونا در کشور در همراه اول سعی کردیم در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی گام برداریم. براساس توافق نامه‌ای که با وزارت آموزش و پرورش داشتیم، مقرر شد تا ۱۵ سال همراه اول  از اپلیکیشن شاد حمایت و سرویس های لازم را عرضه کند.

در راه اندازی اولیه با توجه به کوتاهی زمانی در حد معمول زیرساخت های اولیه را فراهم کردیم، در همان فاصله زمانی قریب به ۱۰ میلیون نفر در این شبکه فعالیت داشتند، شاد یک اپلیکیشن داخلی است که کاربر آن به ۱۰ میلیون نفر رسید و مدت زمان ماندگاری در آن هم بالا بود. حجم پهنای باند این اپلیکیشن با یکی از پیام رسان های خارجی که استفاده از آن در کشور متداول است، برابری کرد.

اپلیکیشنی که امروز رونمایی می شود، قابلیت های متنوعی دارد و خدمات آموزشی، پیام رسانی و حتی برخی خدمات شبکه های اجتماعی را در آن در نظر گرفتیم. “

مهدی اخوان ، مدیرعامل همراه اول درباره ترافیک اپلیکیشن شاد گفت: ” این ترافیک برای کاربران رایگان است! همچنین سیم کارت از هفته آینده توزیع خواهد شد و نیازی به خرید سیم کارت جدید نیست. “

وی با اشاره برخی دغدغه ها درباره کیفیت سرویس دهی اظهار کرد: ” صحبت هایی که با اپراتورهای دیگر داشتیم و هماهنگی های لازم انجام شد تا به بهترین وجه ممکن سرویس دهی برای اینترنت خانگی و موبایل ارائه شود، در شبکه همراه اول هم اطمینان خاطر می دهم که به هیچ وجه مشکل سرویس دهی نخواهیم داشت. “

اعلام ساعات حضور در شبکه شاد

سید حسن الحسینی ، مشاور وزیر و مسئول شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) زمانبندی ساعات آموزش در شبکه شاد را اعلام کرد و گفت: ساعت حضور در شبکه شاد در هر روز حدود ۲ تا ۲.۵ ساعت است.

سید حسن الحسینی در پاسخ به اینکه آیا ساعت های استفاده از شبکه شاد شناور است یا معلمان باید در ساعت هایی که شما تعیین می کنید در کلاس حضور داشته باشند؟ اظهار کرد: به لحاظ مدیریت ترافیک شبکه چهار، بازه زمانی تعریف شده که طبق آن عمل می شود. بازه زمانی یک که صبح اجرا می شود برنامه آموزش مجازی متوسطه اولی هاست. بازه زمانی دوم صبح نیز برنامه آموزش مجازی متوسطه دوم است.

سید حسن الحسینی ، مشاور وزیر و مسئول شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) ادامه داد: بازه زمانی سوم که ابتدای بعدازظهر اجرا می شود، برنامه آموزش مجازی ابتدایی دوره دوم و بازه زمانی چهارم که عصر اجرا می شود برنامه آموزش مجازی ابتدایی دوره اول است. در مقابل آموزش تلویزیونی متوسطه بعدازظهرها و آموزش تلویزیونی ابتدایی ها صبح پخش می شود.

وی درباره ساعات کلاس ها نیز گفت: عمدتا کلاس های ما ۲۵ دقیقه برای ابتدایی، ۳۰ دقیقه برای متوسطه اول و ۳۵ دقیقه برای متوسطه دوم است. استانداردهایی که فضای مجازی در دنیا دارد و همچنین ظرفیت یادگیری افراد در شبکه محاسبه شده است و باید طبق این ضابطه کار کنیم.

سید حسن الحسینی با اشاره به اینکه کلاس ۹۰ دقیقه ای به ۳۰ دقیقه کاهش یافته است گفت: تایم زمانی آموزش در هر روز برای هر مقطع تحصیلی بین دو تا دو و نیم ساعت خواهد بود.

سرویس تکلیف برنامه شاد چیست؟ + نحوه فعالیت در آن

قسمت تکلیف برنامه شاد راه اندازی شد! با افزایش ظرفیت‌ ها در نسخه جدید شبکه آموزشی دانش ‌آموز، امکان انجام تکالیف دانش ‌آموزان در شبکه شاد فراهم شد.

از آنجا که تکلیف یکی از مهم ترین روش‌های کمک به یادگیری و تثبیت آموخت ‌های دانش‌ آموز است؛ این سرویس در راستای پیشرفت دانش ‌آموز به معلم کمک می ‌کند تا از وضعیت یادگیری دانش ‌آموز و نقاط ضعف و قوت وی در دروس مطلع شود؛ سرویس تکلیف برای معلم شامل ۳ بخش تکالیف در جریان، تکالیف به اتمام رسیده و ثبت تکلیف جدید ارائه‌ شده است.

معلم می ‌تواند با انتخاب کلاس و درس خود پس از تعیین عنوان و مشخصات، تکلیف را ثبت کند؛ تکلیف ایجاد شده در قسمت تکالیف در جریان قرار گرفته و پس از اتمام زمان و تاریخ فعال بودن، به قسمت تکالیف به اتمام رسیده اضافه می ‌شود تا معلم ضمن مشاهده پاسخ‌ های ارسال‌ شده دانش ‌آموزان، تصحیح و نمره دهی به آن بتواند پاسخ صحیح تکلیف را بارگذاری کرده و با ارسال مجدد آن به کلاس‌ها و مدارس دیگر تعامل خود را با سرویس ارائه‌ شده افزایش دهد.

ایجاد و تعریف تکالیف توسط معلمان، امکان دسترسی هر معلم به دانش‌آموزان کلاس‌های خود و پیگیری تکالیف آن‌ها، امکان ارسال سوال به‌صورت فایل، امکان ضمیمه کردن پاسخ به‌صورت فایل توسط دانش‌آموز، امکان ضمیمه کردن فایل پیوست به سوالات به‌صورت تصویر، صدا و یا فایل توسط معلم، امکان تصحیح تکلیف توسط معلم و ثبت نمره، امکان مشاهده نمره تکلیف، از ویژگی ‌های سرویس تکلیف الکترونیکی شاد به‌منظور تسهیل فرایند ارائه، دریافت و ارزیابی تکالیف است.

 

[تعداد: ۱۵   میانگین: ۲.۵/۵]
۱ ۱ vote
Article Rating
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین پرطرفدار
Inline Feedbacks
View all comments
بامری
بامری
1 ماه قبل

خیلی جالب میشه

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن