دانلود اپلیکیشن شاد ویژه دانش آموزان، معلمان و مدیران دوره متوسطه

در این مطلب، امکان دانلود و همچنین نصب اپلیکیشن شاد ویژه دانش آموزان، معلمان و مدیران دوره متوسطه فراهم شده است! با ما همراه باشید. روز پنجشنبه ۲۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ شمسی و مقارن با ولادت با سعادت حضرت ولی عصر (عج) ، اپلیکیشن شاد با بهره گیری از توان متخصصان جوان و نخبه توسط وزارت آموزش و پرورش راه اندازی شد!

اپلیکیشن شاد ویژه دوره متوسطه

ثبت نام دانش آموزان، معلمان و مدیران دوره های متوسطه اول و دوم از امروز ۲۶ فرودین ماه سال ۱۳۹۹ شمسی در شبکه اجتماعی شاد آغاز شد. وزارت آموزش و پرورش ، روز ۲۵ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ شمسی اعلام کرده بود که شبکه آموزشی دانش آموز یا اپلیکیشن شاد برای مقطع ابتدایی فعال شده است و مدارس منتخب توانسته اند آموزش خود را در فضای ایمن مجازی آغاز کنند.

از ویژگی های پیام رسان شبکه شاد ، ذخیره برنامه ها و فعالیت ها است، لذا اگر دانش آموزی به موقع در کلاس حضور نیابد، می تواند محتوای کلاس و همچنین تکالیف را مشاهده نماید، سوالات خود را با معلم مطرح کند و پاسخ خود را دریافت نماید.

اپلیکیشن شاد ویژه دوره متوسطه

نحوه استفاده از برنامه و شبکه اجتماعی شاد

  • ابتدا وارد سایت shad.medu.ir شوید.
  • ابتدا در فیلد کد ملی٬ کد ملی خود را وارد کنید.
  • سپس اطلاعاتی شامل سری شناسنامه و سریال شناسنامه را وارد فیلد مربوطه کنید.
  • تاریخ تولد خود را در فیلد مربوطه وارد کنید.
  • بر روی ورود به گروه کلاس من کلیک کنید.
  • بعد از انجام این کار وارد گروهی در پیام رسان سروش می شوید.
  • دانلود یکی از ۵ برنامه زیر برای امکان استفاده از برنامه شاد الزامی می باشد.
  • متاسفانه تا زمان نهایی شدن نرم افزار شاد اطلاعات تکمیل تر وجود نخواهد داشت.

پشتیبانی رسمی نرم افزار شاد آموزش و پرورش

  • تماس تنها از تلفن ثابت بدون نیاز به شماره گیری کد شهر ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ (سراسر کشور)
  • تماس تنها از تلفن ثابت بدون نیاز به شماره گیری کد شهر ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ ( فقط تهران)

پاسخگویی همه روزه ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

توجه داشته باشید تاکنون حدود ۲۷۰ هزار کلاس در شبکه آموزشی شاد تشکیل شده است؛ همچنین حدود ۷۸ هزار مدیر مدرسه، یعنی بیش از ۸۰ درصد مدیران مدارس ابتدایی به این شبکه متصل شده اند و بیش از سه میلیون از دانش آموزان ابتدایی به این شبکه وارد شده اند!

برای دانلود اپلیکیشن شاد ویژه دوره متوسطه روی لینک زیر کلیک کنید

shaddl.medu.ir

علت خطای ۴۰۳ برای ثبت نام در شبکه شاد

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری و اطلاعات وزارت آموزش و پرورش به چند پرسش والدین و معلمان پیرامون ثبت نام در شبکه شاد که در قالب کامنت هایی از ایسنا مطرح شده بود پاسخ داد.

مهدی شرفی در پاسخ به پرسشی مبنی بر عدم احراز هویت دانش آموزانی که از سیمکارت‌هایی به جز همراه اول استفاده می کنند اظهار کرد: مشکلی در این زمینه برای دانش آموزان وجود ندارد و وورد آنها ارتباطی به سیمکارت ندارد. شماره همراه دانش آموزان چک نمی شود و با هر شماره‌ای امکان ورود دارند، ولی  شماره مدیران و معلمان چک می‌شود.

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری و اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه حتی ما مواردی را داشته‌ایم که یک معلم با شماره همراه خودش توانسته دانش آموزان خود را عضو کلاس کند گفت: شماره همراه برای عضو گروه شدن مهم نیست اما برای استفاده باید ابزارشان جدا شود.

شرفی در پاسخ به پرسش برخی معلمان مبنی بر عدم امکان حذف اسامی در لیست کلاس نیز گفت: قبلا این امکان وجود نداشت ولی امکان حذف را برای معلمان و مدیران اضافه کرده‌ایم که بتوانند این کار را در صورت لزوم انجام دهند.

وی همچنین درباره ورود اطلاعات کسانی که شناسنامه المثنی دارند نیز گفت: برای آنها قسمت سریال چک نمی‌شود و بخش عددی را وارد کنند، می توانند ثبت نام کنند.

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری و اطلاعات وزارت آموزش و پرورش درباره خطای ۴۰۳ نیز توضیح داد و گفت که این خطا مربوط به افرادی است که از فیلترشکن و وی پی ان استفاده می کنند. چون هنگام فعال بودن وی پی ان، آی پی خارج از کشور استفاده می شود ولی دیتاسنتر شبکه شاد داخل ایران است لذا هنگام احراز هویت با خطا مواجه می‌شوند.

شرفی افزود: یک علت هم به اشتراکات دیتا برمی گردد. بیشتر ۱۲ هزار مورد خطای ۴۰۳ داشتیم که مربوط به وی پی ان بود و با خاموش کردن وی پی ان مشکل حل می شود.

وی همچنین درباره حضور دانش‌آموزان عشایری در شبکه شاد که امکان دسترسی به اینترنت ندارند نیز گفت: طرحی را با سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات در دست پیگیری داریم که مدارس عشایری هم به شبکه متصل شوند و از سامانه تحت وب استفاده کنند. در تلاشیم تا امکاناتی برای آنها فراهم کنیم.

لازم به بیان است براساس گزارش مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات تا امروز شنبه ۳۰ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ شمسی، ۹ میلیون و ۱۲۸ هزار بار شبکه آموزش دانش آموزی نصب‌ شده است که از این تعداد ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز، ۴۶۰ هزار معلم و ۹۳ هزار مدیر، وارد شبکه شاد شده اند و بیش از ۱ میلیون ۷۳۶ هزار کلاس درس در شبکه آموزشی دانش آموزان تاسیس‌ شده است!

علت خطای ۴۰۶ برای ثبت نام در شبکه شاد

هر دانش آموز برای ثبت مشخصات شناسنامه ای خود، ۵ دقیقه زمان دارد؛ چنانچه در ۵ دقیقه نتواند اطلاعات خود را ثبت کند با خطای ۴۰۶ مواجه می شود. در این صورت مجددا اقدام به ثبت مشخصات کنید.

علت خطای ۴۰۲ و ۴۰۱ برای ثبت نام در شبکه شاد

اگر بعد از ثبت مشخصات دانش آموز با خطای ۴۰۱ یا ۴۰۲ مواجه شدید، باید به یک مرحله عقب برگردید و مراحل را مجددا ادامه دهید. در صورتی که بعد از مرحله احراز هویت به خطای ۴۰۱ یا ۴۰۲ موجه شدید، باید به قسمت دانش آموز و سپس قسمت لیست دانش آموزان بروید و نام دانش آموز را انتخاب کنید.

مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات طی اطلاعیه ای تلفن ۴۳۰۸۱ را تنها شماره مرکز پاسخگویی تلفنی راهنمای شبکه شاد اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است اخیرا شماره تلفن های دیگری از طرف برخی افراد سودجو در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی با هدف سو استفاده از خانواده ها و با ترفند راهنمایی تلفنی در مورد سوالات مربوط به شبکه آموزشی دانش آموزان شاد معرفی شده است که این مرکز ضمن تکذیب ارتباط همه تلفن های پخش شده با وزارت آموزش و پرورش هشدار می دهد، تماس با این شماره ها می تواند هزینه های مالی برای آن ها در پی داشته باشد و یا اطلاعات طرح شده از سوی خانواده ها مورد سو استفاده قرار گیرد. بنابراین تنها شماره مرکز پاسخگویی تلفنی راهنمای شاد، صرفا تلفن شماره ۴۳۰۸۱ است.

نسخه جدید نرم افزار شبکه آموزش مجازی دانش آموزی شاد

مهدی شرفی ، سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش درباره نسخه جدید نرم افزار شبکه آموزش مجازی دانش آموزی شاد درباره مشکلات پیش آمده برای دانش آموزان و معلمان در اپلیکیشن شاد گفت: ” بر این موضوع واقف هستیم که بالا بودن حجم فایل ها باعث اشغال فضای زیادی در تبلت یا گوشی معلمان می ‌شود و برای رفع این مشکل، گزینه ‌ای را در روی اپلیکیشن شاد قرار دادیم که امکان فشرده‌ سازی فایل ‌ها را فراهم می ‌کند.

معلمان و دانش آموزان باید ابتدا فایل را فشرده و سپس ارسال کنند. علاوه بر این باید به معلمان ‌آموزش داده شود که فیلم ‌های تولیدی را با حجم کم ضبط و ارسال کنند. با به روز رسانی‌ نرم افزار شاد هم زمان با آپلود کردن، ‌فایل ‌ها فشرده‌ سازی هم می ‌شوند، از این رو سرعت ارسال فایل افزایش می‌ یابد و همچنین امکان برگزاری زنده کلاس‌ ها مهیا می ‌شود. معلمان با گوشی همراه خود فیلم گرفته و از ابزارهای فشرده‌ سازی استفاده نمی ‌کنند، به همین دلیل چنین مشکلی به وجود می‌ آید. ما برای حل این مشکلات روی آپدیت جدید این ویژگی را گذاشته ‌ایم که هم زمان با آپلود کردن، ‌فایل‌ ها فشرده‌ سازی هم می ‌شوند. “

مهدی شرفی ، سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش درباره رایگان شدن اینترنت گفت: ” ۲ میلیون معلم و دانش آموز اپلیکیشن شاد را نصب کردند و حدود ۷۰۰ میلیون فایل با حجم‌ های مختلف در آن جا به جا به شده است. تولید این برنامه از نظر شبکه‌ ای محدودیت‌ نداشته است و تنها در زمینه سرورها برای ذخیره‌ سازی و پردازش مشکل ایجاد می ‌شده است که آن را برای این نرم افزار به شکل اختصاصی تهیه کردیم. همچنان پیگیر رایگان شدن اینترنت هستیم، وزیر آموزش و پرورش برای این کار به رییس جمهوری و به وزیر ارتباطات نامه ارسال کرد و امیدواریم این کار هم انجام شود. ما با جدیت پیگیر رایگان شدن اینترنت دانش آموزی هستیم تا سریع تر کار انجام شود.

رایگان شدن هزینه اینترنت جهت استفاده از نرم افزار شاد هم مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا را دارد و باید انجام شود. “

مهدی شرفی ، سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در واکنش به مقایسه سادگی کار در نرم افزار شاد با نرم ‌افزارهای خارجی مانند واتس آپ تصریح کرد: ” طی روزهای آینده دو ابزار در اپلیکشین شاد ایجاد خواهد شد، یکی از این ابزارها مربوط به حضور و غیاب است و یک ابزار دیگر هم پخش آنلاین یا لایو است. از بازخوردهای دریافت شده از دانش آموزان به جرات پیش بینی می ‌کنیم که در صورت اضافه شدن این دو ابزار دانش‌ آموزان و معلمان اپلیکیشن شاد را به همسان‌های خارجی خود ترجیح خواهند داد. “

سامانه شاد برای دانش ‌آموزان و معلمان رایگان شد

دقایقی پیش محمد جواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار توییتی از رایگان شدن اینترنت سامانه دانش‌ آموزی شاد از فردا ۲۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ شمسی تا پایان خرداد ماه برای دانش آموزان و معلمان خبر داد. محمد جواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در توییت خود اعلام کرد که برای رایگان شدن دائمی این سامانه به پیگیری های خود ادامه خواهد داد. دمتن و توییت منتشر شده به شرح زیر است:

” با موافقت و دستور رییس‌جمهور و مساعدت جناب آقای دکتر نوبخت، استفاده‌ ی دانش آموزان و معلمان عزیز کشور از شبکه‌ شاد از فردا تا پایان خرداد ماه، رایگان خواهد بود. تلاش می ‌کنیم مصوبات لازم برای رایگان شدن همیشگی این شبکه نیز اخذ شود. “

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x