قیمت زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۰

در این مطلب، توضیحاتی درباره قیمت زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۰خواهیم داشت! با ما همراه باشید. زولبیا و بامیه از جمله از شیرینی های ویژه ماه مبارک رمضان به شمار می آید که با نشاسته، ماست و شهد شکر درست می شود و تولید و مصرف این شیرینی در گستره وسیعی از جهان شامل شرق آسیا، خاورمیانه و شمال آفریقا رواج دارد. قیمت زولبیا و بامیه ویژه ماه رمضان در واحدهای صنفی درجه یک برابر با کیلویی ۴۸ هزار تومان و قیمت این محصول در واحدهای درجه ۲ کیلویی ۳۸ هزار تومان تعیین شده است.

علی بهره ‌مند ، رئیس اتحادیه قنادی، شیرینی و کافه قنادی تهران اظهار کرد: خوشبختانه کمبودی در زمینه تامین مواد اولیه به ویژه روغن و شکر در بازار وجود ندارد و دولت نیز اقدام به توزیع سهمیه به قنادان کرده است. خوشبختانه کمبودی در زمینه تهیه روغن وجود ندارد اما شاهد فاصله قیمتی بین نرخ دولتی و بازار آزاد هستیم به طوری که قیمت دولتی هر حلب روغن ۱۶ کیلویی حدود ۱۸۰ هزار تومان است و همین محصول در بازار آزاد حدود ۴۰۰ هزار تومان فروخته می شود.

سهمیه ای که دولت برای در نظر گرفته، کفاف میزان تولیدات اعضای صنف را نمی دهد بنابراین مجبوریم روغن را از بازار آزاد تهیه کنیم.

اعضای صنف می توانند شکر را از درب کارخانه به قیمت ۱۱هزار و ۵۰۰ تومان تهیه کنند که با توجه به هزینه حمل و نقل بیش از ۱۲ هزار تومان باید برای هر کیلو شکر در نظر گرفت و گفتنی است شکر در بازار آزاد هزار تومان بیش از این میزان به فروش می رسد.

علی بهره ‌مند ، رئیس اتحادیه قنادی، شیرینی و کافه قنادی تهران درباره وضعیت کاری صنف قنادان با توجه به تعطیلات اجباری کرونایی توضیح داد: خوشبختانه روز گذشته و بر اساس آخرین نامه ای که از سوی اتاق اصناف تهران منتشر شد قنادان همانند سال قبل، جزو مشاغل گروه یک در نظر گرفته شدند بنابراین بر اساس نامه اتاق اصناف تهران و همچنین ستاد کرونا ،همکاران ما می توانند در تعطیلات کرونایی به فعالیت خود ادامه دهند.

با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و استقبال از شیرینی خاص این ماه، میزان فروش و فعالیت قنادان بیشتر از سایر ایام سال می شود بنابراین انتظار داریم در روزهای آینده شاهد رونق بازار همکاران خود باشیم. متاسفانه سال های قبل شاهد بوده ایم که واحدهای صنفی بی نام و نشان در ماه رمضان نسبت به فروش زولبیا و بامیه اقدام می کنند که هیچ نظارتی بر نحوه تهیه این محصولات و فعالیت فروشندگان آن وجود ندارد و ممکن است سلامت شهروندان به خطر بیافتد.

علی بهره ‌مند ، رئیس اتحادیه قنادی، شیرینی و کافه قنادی تهران خطاب به مردم و شهروندان توصیه کرد: با توجه به تجارب سال های قبل شهروندان عزیز دقت کرده تا زولبیا و بامیه را از واحدهای صنفی مجاز و دارای پروانه کسب تهیه کنند .

۰ ۰ آرا
Article Rating
برچسب ها

حوا ابراهیم نژاد

به نام دادار حق هم او اول و آخر است و هم او ظاهر و باطن. خبرنگاری حرفه‌اي است كه شب و روز ندارد. حرفه ای که قلم را در دست می گیرد و قسم به آن که باید از آن سخن صدق ببارد. یک نویسنده و خبرنگار موفق واقعیت ها را در غالب حقیقت شرح می دهد نه در قاب شرحیات و شایعات. این حقیر تلاش دارد که نویسنده ای صادق باشد.ارادتمند شما
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن