ارزش ۳۰ درصد سهام عدالت چقدر است؟ + قیمت روز ۳۰ درصد قابل فروش سهام عدالت

در این مطلب از جدولیاب، توضیحاتی درباره ارزش ۳۰ درصد سهام عدالت خواهیم داشت! با ما همراه باشید. تاکنون ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مدیریت سهام عدالت خود را به روش مستقیم انتخاب کرده اند! این افراد در حال حاضر قادر به فروش ۳۰ درصد سهام عدالت خود خواهند بود.

قیمت روز ۳۰ درصد سهام عدالت

دقت داشته باشید این سهام از دو روش قابلیت فروش دارد؛ بانک ‌ها و سازمان بورس زمینه فروش این ۳۰ درصد را برای سهامداران فراهم کرده اند، تاکنون هم تنها یک درصد یعنی ۵۰۰ هزار نفر اقدام به فروش این ۳۰ درصد از سهام عدالت خود کرده اند.

اما این سوال مطرح می‌ شود که ۳۰ درصد سهام عدالت دقیقا چه مبلغی می ‌شود؟  

لازم به بیان است درگاه اینترنتی www.sahamedalat.ir به منظور مشاهده اطلاعات صورت وضعیت دارایی سهام عدالت برای سهامدارانی که قبلا روش سهامداری مستقیم را انتخاب کرده ‌اند، توسط شرکت سپرده‌ گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه طراحی شده است.

براساس آنچه که این سامانه برای دارندگان سهام عدالت محاسبه کرده است، دارندگانی که سهام آن‌ ها دارای ارزش ۵۰۰ هزار تومانی در سال ۸۵ بوده اند هم اکنون دارای سهامی با ارزش ۸ میلیون تومان هستند که ۳۰ درصد این سهام رقمی ما بین ۲ تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است! البته لازم به ذکر است که این اعداد نسبت به ارزش روز سهام‌ ها متغیر است.

همچنین ارزش سهام عدالت افرادی که ارزش سهام آن ها، در سال ۸۵ ، یک میلیون تومان بوده است، هم اکنون بالغ بر ۱۶ میلیون تومان برآورد شده است که ۳۰ درصد آن بالغ بر ۴ میلیون تومان خواهد بود!

در انتها بد نیست بدانید مسئولان  و کارشناسان دولتی، مردم را به سهامداری در بورس تشویق کرده اند و معتقدند بهتر است سهام عدالت خود را به فروش نگذارند.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x