پیش بینی بورس چهارشنبه ۸ مرداد ۹۹ + زمان عرضه اولیه

یک کارشناس بازار سرمایه و بورس ضمن آنکه بازار فردا را متعادل و مثبت پیش‌بینی کرد، گفت: می‌توان امیدوار بود که بازار از حالت محض صف خرید یا فروش خارج شده و احتمالا فردا به تعادل برسد. شاخص کل امروز با رشد ۸ هزار واحدی (۰٫۴۴ درصد) به سطح یک میلیون و ۹۴۲ هزار واحدی رسید. اگرچه در ابتدای بازار شاخص رشد ۳۹ هزار واحدی را تجربه کرد اما در میانه راه با افزایش فشار عرضه در نمادهای شاخص‌سازی نظیر فولاد، فملی و فارس و همچنین نمادهای پتروشیمی و پالایشی از سرعت رشد آن کاسته شد.

بورس

مهدی رضایتی، کارشناس بازار سرمایه در خصوص تحلیل روند بازار گفت: طی معاملات امروز نیز مجددا شاهد ادامه روند چند روز گذشته بازار بودیم و سهم‌های شاخص‌ساز همچون فملی، فارس، شپنا، فولاد و خودروسازها امروز معاملات منفی را تجربه کرده و در صف فروش قرار گرفتند. اصلاح در دو نماد فولاد و فملی به ۱۵ درصد رسید که این روند اصلاحات می‌تواند همچنان ادامه‌دار باشد. نمادهای خودرو، خساپا و شستا نیز امروز منفی معامله شدند که می‌توان تغییر روند معاملات را از آنها شاهد بود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، روند معاملاتی سهم‌های کوچک و متوسط؛ همچنین سهم‌های بزرگی که در رشد اخیر بازار همراهی نکردند به سمت تعادل پیش رفته و در محدوده مثبت معامله می‌شوند. مثبت بودن همزمان شاخص کل و هم‌وزن نیز نشان می‌دهد که اکثر سهم‌های کوچک و بزرگ به غیر از محدود سهم‌هایی که راه خود را از بازار جدا کردند، مثبت بودند.

وی ضمن بیان اینکه برای بازار فردا نیز همین روند را شاهد خواهیم بود، گفت: انتظار می‌رود که از فشار فروش در برخی نمادها کاسته شود اما برخی نمادها اصلاح بیشتری را داشته باشند. همچنین در نمادهای کوچکتر و متوسط پتانسیل رشد وجود دارد و به مرور می‌توان شاهد افزایش نرخ در نمادهای کوچکتر بود. می‌توان امیدوار بود که بازار از حالت محض صف خرید یا صف فروش خارج شده و به تعادل برسد و در نهایت بازار فردا با پیشتازی صنایع کوچکتر و سهم‌های با پتانسیل بالاتر، بازاری متعادل و مثبت خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان بورس، روز چهارشنبه ۸ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ شمسی عرضه اولیه غزر توسط شرکت زر ماکارون انجام خواهد شد که حداکثر ۵۹۶ هزار تومان نقدینگی نیاز دارد.

بر اساس اعلام مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار ، روز چهارشنبه ۸ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ شمسی ، شرکت زر ماکارون ۱۹۲ میلیون سهم (معادل ۱۲ درصد) از سهام خود را به صورت عرضه اولیه روانه بازار می ‌کند. بر این اساس هر کد بورسی در روز عرضه اولیه می ‌تواند ۱۵۰ سهم در بازه قیمتی ۳۷۷۵ تا ۳۹۷۵ تومانی ثبت سفارش کند که معادل حداکثر ۵۹۶ هزار تومان خواهد بود.

البته با توجه به مشارکت ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری عرضه اولیه اخیر، پیش‌ بینی می‌ شود به هر نفر حداکثر ۳۱ سهم برسد که معادل ۱۲۵ هزار تومان خواهد بود.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن