چگونه می توان یک سودوکوی زوج و فرد را حل نمود؟

سودوکوی زوج و فرد همانطور که از اسمش بر می آید دارای قانونی برای اعداد زوج و فرد است. در این نوع سودوکو بین اعداد زوج و فرد در جدول سودوکو تفکیک قائل شده است. همانطور که می دانید، از بین اعداد ۱ تا ۹، چهار عدد {۲، ۴، ۶ و ۸} اعداد زوج را تشکیل می دهند و اعداد {۱، ۳، ۵، ۷ و ۹} نیز اعداد فرد را تشکیل می دهند. با این مقدمه بد نیست قانون حل و یک نمونه حل شده از این نوع سودوکو را بررسی کنیم.

اعداد ۱ تا ۹ را طوری در خانه های جدول قرار دهید که هر عدد تنها یکبار در سطرها، ستون ها و مربع های کوچک ۳ در ۳ تکرار شود. علاوه بر آن، خانه های خاکستری تنها می توانند عددی زوج را در خود جای دهند و خانه های سفید تنها می توانند عددی فرد را در خود جای دهند.
01

ویژگی های سودوکوی زوج و فرد

از جمله ویژگی های سودوکوی زوج و فرد این است که خانه های جدول با استفاده از رنگ آمیزی از یکدیگر تفکیک شده اند و اعداد زوج می بایست در خانه های خاکستری و اعداد فرد در خانه های سفید قرار گیرند.

ویژگی دیگر سودوکوی زوج و فرد این است که حل آن نسبت به سودوکوی معمولی ساده تر است زیرا در این نوع سودوکو، اعداد زوج و فرد تفکیک شده اند.

سودوکوی زوج و فرد از جمله سودوکوهایی است که می تواند سرعت حل سودوکو و توانایی شما در افزایش دقت و سرعت در حل سودوکوهای مختلف را بالا ببرد. در این نوع سودوکو کافیست به خانه های سفید و خاکستری توجه کنید و اعداد را یادداشت نمایید.

نکات کلیدی

 

 

    • در حل سودوکوی زوج و فرد مرسوم است ابتدا سراغ یکی از مجموعه اعداد زوج یا فرد بروید.

 

    • به جهت تفکیک اعداد زوج و فرد در جدول توسط خانه های خاکستری، اعداد زوج و فرد در جدول هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند و یافتن خانه های خاکستری در جدول بدون توجه به خانه های سفید انجام پذیر است و برعکس.

 

    • سودوکوی زوج و فرد به دلیل تفکیک اعداد زوج و فرد از یکدیگر دارای قانون ساده ای است و حل آن حتی از سودوکوی معمولی نیز ساده تر است.

 

    • برای حل سودوکوی زوج و فرد نباید از قانون سودوکوی معمولی غافل شوید، قانون تقابل سطرها و ستون ها می تواند یکی از موثرترین راه ها برای حل این سودوکو باشد.

 

  • همانند سایر سودوکوها، سودوکوی زوج و فرد نیز تنها دارای یک جواب منحصر به فرد است.
۰ ۰ رای
Article Rating
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
ایمیل برای اطلاع رسانی
بهم خبر بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام کامنتها
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن