نکات حدولی - کسب درآمد با استفاده از دستگاه جوجه کشی خانگی | جدول یابکسب درآمد با استفاده از دستگاه جوجه کشی خانگی

بزرگترین دغدغه مردم ایران کسب درآمد است. به گزارش مرکز آمار ایران میزان بیکاری در ایران نزدیک به یک چهارم است , که عمده این جامعه آماری را جوانان تشکیل می دهند.

با وجود وضعیت اقتصادی در ایران و فشار تحریم ها چه باید کرد , به نظر میاد بهترین راه حل کارآفرینی است .

برای کارآفرینی حتما نباید یک شغل جدید ایجاد کرد , بلکه میتوان با هوشمندی یکی از شغل های پر سود و آینده دار را انتخاب و روی آن سرمایه گذاری کرد , در این مقاله سعی میکنم یک شغل برای کارآفرین شدن را به شما معرفی کنم

کسب درآمد با استفاده از دستگاه جوجه کشی :


دنیای تکنولوژی بر خلاف گذشته نه چندان دور پیشرفت چشم گیری داشته و روزانه شاهد پیشرفت های روز افزونی در تمام زمینه های تکنولوژیکی بخصوص صنعت هستیم، از این رو تولید کنندگان و صاحبان صنعت در تمام جهان در حال رقابتی شدید در جهت ارتقای محصولات خود هستند و هر کدام سعی دارند تا با ارائه محصولات و تکنولوژی های جدید سهم بیشتری از بازار را نصیب خود نمایند.
در کشور عزیزمان ایران نیز شاهد رشد و توسعه صنعت هستیم و تولید کنندگان زیادی در زمینه های مختلف فعالیت دارند، یکی از این صنایعی که امروز قصد معرفی آن را داریم صنعت جوجه کشی می باشد، این صنعت در کشور های اروپایی سابقه چندین ساله دارد ولی در کشورمان ایران چند سالی است که همه گیر و رقابتی شده و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.
گروه صنعتی اسکندری یکی از رهبران این صنعت در ایران به شمار می رود زیرا از سال 1372 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز نموده و همواره سعی در ارائه محصولات جدید دارد تا نهایت رضایت مشتریان را جلب و بیشترین سهم از بازار را به خود اختصاص دهد.

محصولات این گروه صنعتی شامل انواع دستگاه های جوجه کشی خانگی و صنعتی می باشد و به جرات می توان گفت که گروه صنعتی اسکندری اولین تولید کننده ای است توانست در ایران نام دستگاه جوجه کشی خانگی را بر سر زبان ها بیاورد. این دستگاه های جوجه کشی خانگی با نام ایزی باتور نیز شناخته می شود و نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشور های عربی و کشورهای همسایه نظیر آذربایجان، ترکمنستان، گرجستان، ارمنستان، پاکستان و ... طرفداران مخصوص به خودش را دارد.

 

 

دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور چه خصوصیاتی دارد؟


شاید مهم ترین دلیلی که دستگاه جوجه ایزی باتور عنوان خانگی را به خود اختصاص داده است، بی خطر بودن آن است زیرا در دستگاه از سیستم هایی استفاده شده که آن را کاملا بی خطر نموده و امکان جوجه کشی از انواع پرندگان را در منزل برای مصرف کننده فراهم می سازد، دلایل خانگی شدن ایزی باتور ها عبارتند از :

 1. سیستم برق کم ولتاژ : در ایزی باتور ها مبدل هایی وجود دارد که برق 220 شهری را به برق 12 ولت تبدیل می کند و نه تنها باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود، بلکه از خطرات ناشی از نوسانات برق و احتمال آتش سوزی جلوگیری می کند.

 2.  دارای بدنه پلاستیکی و بسیار محکم از جنس ABS : بدنه های فلزی هم وزن دستگاه را سنگین می کنند و هم به مرور زمان دچار زنگ زدگی و فرسودگی می شود، در حالی که بدنه های پلاستیکی چنین نیستند. جنس ABS پلاستیک به کار فته در بدنه دستگاه باعث استحکام بالای دستگاه در مقابل هر گونه ضربه می شود و ایمنی قطعات درون دستگاه و تخم های نطفه دار را تامین می کند.

 3.  وزن سبک دستگاه و امکان حمل راحت: از مزیت هایی که بدنه پلاستیکی به همراه دارد، سبک نمودن وزن دستگاه است که امکان حمل و جا به جایی راحت آن را فراهم می سازد. قطعات به کار رفته درون دستگاه نیز از وزن آنچنانی برخوردار نیستند و بدین ترنیب می توان گفت وزن هر ایزی باتور بین 7 الی 10 کیلوگرم می باشد.

 4.  ایزی باتور بی سر و صدا : یکی از دلایل دیگری که ثابت می کند، ایزی باتور خانگی می باشد عدم ایجاد سر و صدا است. ماشین جوجه کشی ایزی باتور می تواند ساعت ها در یک مکان حتی اتاق خواب شما مشغول جوجه کشی شود، بدون اینکه شب هنگام خواب شما را مختل سازد زیرا تنها صدایی که از دستگاه خواهید شنید صدای فن خواهد بود که آنهم بدلیل عایق بندی خوب دستگاه آنچنان صدای چشمگیری را تولید نمی کند.

 5.  ایزی باتور بدون ایجاد بو : هر پرورش دهنده آگاهی می داند که قبل از قرار دادن تخم های نطفه دار درون دستگاه باید آن را کاملا ضد عفونی نماید تا از فاسد شدن تخم جلوگیری شود. بنابراین اگر شما این موارد را رعایت کنید دستگاه در طول دوره جوجه کشی کمترین بوی نامطبوعی را ایجاد نخواهد نمود و امکان جوجه کشی در هر مکانی را برای شما فراهم خواهد ساخت.


 

 چند نوع ایزی باتور وجود دارد و چه ویژگی هایی دارند؟


ایزی باتور ها در حال حاضر 6 عدد هستند که به ترتیب عبارتند از : ایزی باتور 1، ایزی باتور 2 ، ایزی باتور 3 ، ایزی باتور 4، ایزی باتور 5، ایزی باتور 6 و ایزی باتور 7 ، 8 ، 9 در حال طراحی می باشند که به زودی ارائه خواهند شد. هر یک از ایزی باتور ها دارای ویژگی های منحصر به فرد خودشان می باشند که در ادامه به صورت خلاصه آنها را بیان می کنیم :
ایزی باتور 1 : دارای ظرفیت 48 تخم مرغ و 120 تخم بلدرچین و 20 تخم اردک و غاز می باشد و امکان جوجه کشی از تخم سایر پرندگان را نیز در ظرفیت های مختلف دارد و از سیستم انتخاب پرنده، روز شمار، چرخش 45 درجه تخم، تامین رطوبت داخلی، تامین دمای المنتی، تهویه با فن های دائم کار و سنسور SHT سوئیسی برخوردار است. دارای بدنه محکم از جنس پلاستیک ABS می باشد و قابلیت تبدیل برق 220 ولت به 12 ولت را دارد و هنگام قطع برق امکان کار با باطری ماشین را دارد.
ایزی باتور 2 : کاملا شبیه به ایزی باتور 1 می باشد و تماماً از سیستم های ایزی باتور 1 برخوردار است، با این تفاوت که ظرفیت ایزی باتور 2 دقیقا 2 برابر ایزی باتور 1 می باشد و قابلیت قرار گیری 96 عدد تخم مرغ، 240 عدد تخم بلدرچین و 40 عدد تخم اردک و غاز را دارد و همانطور که گفته شد امکان جوجه کشی از تخم نطفه دار پرندگان مختلف نیز وجود دارد و در سیستم انتخاب پرنده قابلیت جوجه کشی خودکار از پرندگانی مانند مرغ، بلدرچین، بوقلمون، کبک، اردک، غاز وجود دارد.
ایزی باتور 3 : ظرفیت 42 عدد تخم مرغ و تخم سایر پرندگان در تعداد مختلف را دارد، در ایزی باتور 3 از سیستم غلتکی برای چرخش 360 درجه، سنسور SHT سوئیسی برای تنظیم دما و رطوبت، پمپ آب و پد سلولوزی برای تامین رطوبت ، المنت برای تامین گرما و فن های دائم کار برای تهویه استفاده شده است. توسط این ایزی باتور قابلیت جوجه کشی حرفه ای از انواع پرندگان زینتی مانند کاسکو، مرغ عشق، عروس هلندی و ... وجود دارد.
ایزی باتور 4 : این ایزی باتور دقیقا مانند ایزی باتور 3 می باشد با این تفاوت که ظرفیتش دو برابر ایزی باتور 3 می باشد و قابلیت قرار گیری 84 تخم مرغ وجود دارد.
ایزی باتور 5 : در این ایزی باتور از شانه های همه کاره برای جوجه کشی استفاده می شود که قابلیت تبدیل شدن به سبد هچر بدون جابه جایی تخم ها در آن وجود دارد. ظرفیت 12 تخم مرغ را دارد و تخم ها به صورت افقی بر روی شانه ها قرار می گیرند که ایده آل ترین حالت جوجه کشی نیز همین می باشد. همانند سایر ایزی باتور ها از سنسور SHT ، تامین رطوبت درونی، تامین دمای المنتی، تهویه با فن های دائم کار و چرخش 360 درجه برخوردار است.
ایزی باتور 6 : این ایزی باتور حرفه ای ترین دستگاه جوجه کشی خانگی موجود در بازار می باشد که تمامی عملیات دستگاه اعم از میزان چرخش، میزان دما و رطوبت و ... توسط سیستم هوش مصنوعی دستگاه کنترل می شود و سنسور SHT دما و رطوبت را تا یک دهم درجه سانتی گراد به کاربر نشان می دهد. سیستم روز شمار موجود در دستگاه کاربر را از زمان هچر آگاه می سازد و به نوعی او را برای تنظیم دما و رطوبت در زمان هچر اگاه می سازد.

 

  

دستگاه های جوجه کشی صنعتی اسکندری چه ویژگی هایی دارند؟


این دستگاه ها مختص کسانی است که به صورت انبوه در حال پرورش پرنده هستند. دستگاه های جوجه کشی صنعتی در ظرفیت هایی مختلف 126 تایی، 168 تایی، 252 تایی، 336 تایی، 504 تایی، 672 تایی، 1008 تایی و 2016 تایی طراحی و تولید شده اند و شخص پرورش دهنده با توجه ظرفیت تولید مورد نظر خود می تواند دستگاه مورد نظر را سفارش دهد.
تمامی دستگاه های جوجه کشی صنعتی اسکندری دارای امکانات و ویژگی هایی یکسانی میباشند و فقط در ظرفیت متفاوت هستند که این ویژگی ها عبارتند از :

 •  سیستم انتخاب پرنده

 • سیستم روز شمار

 •  سیستم هشدار دهنده سخنگو

 • سنسور کنترل دما و رطوبت SHT ساخت کشور سوئیس

 • سنسور محیطی جهت تعیین میزان دما و رطوبت محیط جهت بهینه نمودن مصرف دستگاه

 • سیستم رطوبت ساز اولتراسونیک

 • شانه های همه کاره با امکان تبدیل به سبد هچر بدون نیاز به جا به جایی تخم ها

 • تامین دمای فازی با المنت های نسوز

 • موتور های چرخاننده بسیار قوی ساخت مالزی
  و ...


در صورتی که می خواهید توضیحات، ویدیو ها و تصاویر بیشتری از محصولات را ببینید و با نحوه کارکردن آنها آشنا شوید، توصیه می کنیم حتما به فروشگاه رسمی گروه صنعتی اسکندری مراجعه فرمایید.

 

منبع : https://chicken-device.ir

 ...