جدول یاب | راهنمای حل جدول

در طول روز چقدر پیش می آید که بدانیم معنی برخی لغات و عبارات چیست؟ معنای یک واژه انگلیسی که می بینیم کدام است؟ اسم شهری که می شنویم برای چه استانی است و یا معنی ضرب المثلی را که در ذهن داریم بدانیم؟ شاید به دنبال عوارض یک بیماری باشیم و یا اینکه بخواهیم تعبیر یک خواب را بدانیم... بگذارید کمی تخصصی تر راجع به موضوع بنویسیم.

آیا پیش آمده که در حل یک جدول کلمات متقاطع یا شرح در متن نیاز به راهنمایی داشته باشید؟

ما برای تمامی این سوالات یک جواب داریم و آن «جدول یاب» است. جدول یاب سایتی است برای جستجوی آنچه را که نمی دانید. دایره اطلاعات موجود در جدول یاب انقدر وسیع است که برای شرح آن نیازمند چند ساعت وقت است اما ما سعی می کنیم در چند جمله اهمیت استفاده از این سایت را بازگو کنیم.

سایت جدول یاب بانک اطلاعاتی قدرتمندی است. 40 بانک بزرگ اطلاعات در این سایت جمع آوری شده است تا به مراجعه کنندگان در یافتن اطلاعات عمومی، عبارات و واژه ها کمک کند.

مهمترین بانک های اطلاعاتی در این سایت لغت نامه دهخدا، فرهنگ معین و فرهنگ عمید هستند. تقریبا معانی و ریشه تمام واژه های فارسی در این سه بانک اطلاعاتی جمع آوری شده اند. برای یافتن لغات و واژه های غیر فارسی که در زبان ما کاربرد زیادی دارند از بانک اطلاعاتی جداگانه ای استفاده کرده ایم.

دیکشنری انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی یکی دیگر از بانک های مهم سایت جدول یاب است. مکمل این دیکشنری عظیم، اصطلاحات انگلیسی به فارسی و مخفف اصطلاحات انگلیسی است که به آن اضافه شده است. علاوه بر این بانک لغات ترکی و عربی به فارسی و بالعکس هم برای مراجعه کنندگان در این سایت در نظر گرفته شده است. همچنین زبان های فرانسوی، ایتالیایی، فنلاندی، اسپانیایی و آلمانی در بانک زبان های خارجی جدول یاب موجود است.

یکی دیگر از بخش های مهم سایت جدول یاب، راهنمای حل جدول است. برای دوستداران حل جدول داشتن یک راهنما برای یافتن عبارات، اصطلاحات، آثار نویسندگان، اطلاعات جغرافیایی، تاریخی، ادبی، ورزشی و حوزه اطلاعات عمومی بسیار مهم است. جدول یاب راهنمای جامع و قدری برای یافتن این اطلاعات است.

استفاده از فرهنگ گیاهان، داروها، خواص گیاهان دارویی و کالری خوراکی ها را برای علاقه مندان به طب سنتی، دارو و تغذیه در سایت جدول یاب توصیه می کنیم. این سایت اطلاعات بسیار مهم و مفیدی را برای مراجعه کنندگان به این حوزه ها در اختیارشان قرار می دهد.

آشپزی، تعبیر خواب و سخن بزرگان از دیگر بخش های متنوع سایت جدول یاب است. لغات و اصطلاحات در این حوزه ها بسیار فراوانند. افراد زیادی در طول روز به دنبال یافتن اطلاعاتی از این موارد هستند. بی شک جدول یاب کمک حال آنها خواهد شد.

معانی نام های ایرانی جزو مواردی است که بسیاری از ایرانیان به دنبال آن هستند. در بانک اطلاعاتی سایت جدول یاب بسیاری از نام های فارسی همراه با معانی آنها گنجانده شده است. به طور حتم برای آن دسته از افراد که مایلند ریشه نام ها و معانی آن را بدانند، جدول یاب بسیار پرکاربرد خواهد بود.

آیات قرآن و معانی آنها یکی دیگر از اطلاعات ارزشمند ذخیره شده در جدول یاب است. این سایت، به شرط نوشتن صحیح آیات قرآن یا بخشی از آیات همراه با علامات اِعراب آنها، می تواند معانی آن را در اختیار مراجعه کننده قرار بدهد.

سایت جدول یاب سایتی پویا و روزآمد است. چنانچه واژه و یا عبارتی در این سایت جستجو شود و معنی آن در بانک های عظیم اطلاعاتی سایت نباشد، واژه و عبارت مورد نظر در دیتابیس سایت ذخیره می شود تا در اسرع وقت کارشناسان سایت نسبت به یافتن معانی اقدام کنند. ضمن اینکه بانک های اطلاعاتی مهم هر چند وقت یک بار در این سایت قرار می گیرد تا خواسته مخاطبان را برآورده کند.

حل جدول آنلاین:

وب سایت «جدول یاب» با افتخار اعلام می دارد جدول «شرح در متن» برای دوستداران این سرگرمی مفید در سایت قرار گرفته است. جدول های شرح در متن سایت جدول یاب تماما طراحی شده توسط طراحان خبره است. این جدول ها توسط مجلات پر مخاطب «کلبه سرگرمی» و «کولاک» پشتیبانی می شوند.

جدول شرح در متن که برای اولین بار با طراحی شکیل در یک سایت فارسی زبان قرار گرفته است، سرگرمی بسیار مفید برای کسانی است که علاقه دارند اطلاعات عمومی خود را به بوته آزمایش بگذارند.

جدول های شرح در متن سایت جدول یاب دارای امتیاز هستند. تیم طراحی جدول سایت جدول یاب، با توجه به نوع جدول، آنها را به ترتیب از آسان تا سخت درجه بندی کرده و برای حل هر جدول زمان خاصی را در نظر گرفته اند.

این جدول ها با شیوه خاصی امتیاز دهی و با توجه به زمان تعیین شده توسط کاربران حل می شود و در پایان امتیاز هر کاربر بلافاصله برای او محاسبه می گردد.

برای حل جدول های شرح در متن موجود در سایت جدول یاب کافیست وارد سایت شده و عضویت خود را با یک ایمیل در آن به ثبت برسانید. سپس از طریق منوی «حل جدول» وارد بخش «شرح در متن» شده و هر کدام از جدول ها را که علاقه دارید، انتخاب کنید. جدول های شرح در متن سایت بر حسب تاریخ طبقه بندی شده اند. پیشنهاد می شود برای آشنایی سوالات، در ابتدا از جداول «آسان» آغاز کنید و سپس سراغ حل جدول های سخت بروید. نکته مهم در حل این جداول مدیریت زمان است. چرا که براي حل هر جدول، زمان خاصی تعيين شده است.

در پايان چنانچه زودتر از زمان معين، جدول حل شود: به ازای هر 5 ثانيه، کاربر يك امتياز اضافه می گیرد. و اگر حل جدول بيشتر از زمان تعيين شده طول كشيد: به ازاي هر 5 ثانيه، یک امتياز كسر می شود. بنابر این توصیه می شود زمان را در حل این جدول هدر ندهید و ابتدا سوالاتی را که بلد هستید حل کنید.

در قسمت جدول آنلاین علاوه بر شرح در متن ، جداول کلاسیک ، واژه یابی و سودوکوی آنلاین هم قرار دارد.


تاریخچه جدول یاب:

وبسایت جدول یاب کاری از گروه مجلات کلبه سرگرمی و کولاک از 15 مرداد ماه 1396 با یک بانک اطلاعاتی راهنمای حل جدول راه اندازی شد و پس از مدتی بانک های اطلاعاتی متعدد دیگری به آن اضافه شد که تا این لحظه تعداد بانک های آن از 40 بانک گذشته است و بیش از یک میلیون واژه با 8 زبان فارسی، عربی، انگلیسی، ترکی، آلمانی، اسپانیایی، فرانسوی، فنلاندی و ایتالیایی در جدول یاب قابل جستجو می باشد.

از آذر ماه 96 جداول شرح در متن و سودوکوی آنلاین نیز به سایت جدول یاب اضافه شدند تا شما علاوه بر امکانات جستجوی واژه بتوانید جدول هم به صورت آنلاین در این سایت حل کنید. حل آنلاین شرح در متن برای اولین بار در سایت های ایرانی توسط جدول یاب راه اندازی شده است .

از هفته اول دی ماه نیز جداول واژه یابی و کلاسیک آنلاین به جدول یاب اضافه شدند تا کاربران علاقه مند به حل این جداول بتوانند در این سایت جدول واژه یابی و کلاسیک به صورت رایگان حل کنند و امتیاز بگیرند.


ربات جدول یاب:

ربات جدول یاب (راهنماي حل جدول)، ربات هوشمندي است كه با استفاده از بانك خود، شما را در يافتن معاني لغات و عبارات و نيز يافتن پاسخ سوالات در جدول كمك مي كند.

✅✅براي كار با اين ربات لطفا به الگوهاي زير توجه كنيد:

1- تك واژه
✍️مثال: اگر شما به طور مثال معني واژه «قرقاول» را مي خواهيد، كافيست تايپ كنيد: قرقاول
از تايپ كردن اين عبارات بپرهيزيد: کلمه قرقاول، پاسخ قرقاول، معنی قرقاول و...

2- چند واژه
✍️ مثال: اگر شما به طور مثال معني عبارت «زاهد و عبادت كننده» را مي خواهيد، كافيست هر لغت را با يك فاصله و اينگونه تايپ كنيد: زاهد و عبادت كننده
از تايپ كردن واژه های بدون فاصله همانند اين عبارات بپرهيزيد: زاهدو عبادت كننده، زاهد و عبادتكننده، زاهد وعبادت كننده و...

3- چنانچه معني واژه و يا عبارت مد نظر شما در بانك اطلاعاتي پيدا نشد، به قسمت باشگاه جدول یاب سایت مراجعه کنید.


باشگاه جدول یاب:

باشگاه جدول یاب ویژه شناسايي و ساماندهي کاربران وفادار است. در این باشگاه قرار است اتفاقات خوبی بیفتد. اول اینکه به شما این امکان را می دهد که زیر تمام واژه ها نظر دهید، پیشنهاد کنید و یا نقد داشته باشید. دوم اینکه برای واژه هایی که معنی در بانک اطلاعات سایت نیست واژه جدید ثبت کنید و معنی برای این واژه جدید پیشنهاد دهید که به نوعی با اینکار می خواهیم گویش های محلی، شناسایی اماکن دیدنی ، باستانی و زیارتی ایران و جهان را به اشتراک بگذاریم. سوم برای بخش حل جدول می توانید جدول حل کنید و امتیاز بگیرید.


نرم افزار موبایل جدول یاب:

جدول ياب علاوه بر سايت، اپليكيشن موبايلي خود را هم طراحي و راه اندازي كرده است. اين اپليكيشن با تكيه بر بانك هاي اطلاعاتي گسترده خود از واژه نامه هاي مختلف، بیش ازیک ميليون لغت و عبارت را در خود جاي داده است. با نصب اين اپليكيشن كه در دو نسخه اندرويد و ios طراحي شده، به راحتي خواهيد توانست معاني لغات و واژه هاي درخواستي خود را بيابيد. ضمنا بانك اطلاعات جدولي كه در داخل نرم افزار تعبيه شده بهترين راهنماي شما براي حل جداول مختلف خواهد بود.


شناسنامه جدول یاب:

صاحب امتیاز و مدیرمسئول:‌ جواد نبوتی
جانشین مدیرمسئول: مهتاب دهقانی
سردبیر و مسئول باشگاه جدول یاب: حبيب خليفه
مدیر فنی و برنامه نویس سایت: مهندس حجت اله محمدرضایی
گرافیست و مدیر هنری: سید سجاد حسینی
مدیر بازاریابی و تبلیغات: محسن کریمی
سرویس عکس: مسعود نبوتی
سرويس طراحي جدول و بانک راهنمای حل جدول: محمد ضيايي‌پور‌، علیرضا قابل، حمیدرضا محمدرضایی ‌، ‌مريم فرشاد‌پژوه
نویسندگان وبلاگ جدول یاب: محمد سیمری ، سمیرا فیض آبادی ، فرزانه سمندر، فاطمه روا ، حانیه مقصودی فر
امور فنی‌: كيومرث وظيفه‌شناس
اپراتور و روابط عمومی: مهنوش نیکبخت دانا
امور اجرایی: مجید آقاپور

سوپر تخفیف مارکت
پرفروشترین کتابهای ۹۸
کتاب ملت عشق
کتاب بیشعوری
کتاب هنر شفاف اندیشیدن
کتاب دختری که رهایش کردی
پیشنهاد شگفت انگیز
گوشی موبایل هوآوی مدل Y7 Prime 2019
لوازم جانبی خودرو