جدول واژه یابی اصطلاحات کودک ویژه روز جهانی کودک

جدول واژه یابی اصطلاحات کودک ویژه روز جهانی کودک توسط تیم طراحان جدول سایت جدول یاب در تاریخ 29 آبان 1400 و با درجه سختی آسان طراحی شده است. چنانچه نسبت به این جدول نظر و یا انتقادی داشتید در قسمت دیدگاه آن را ثبت کنید. جدول یاب همواره پذیرای دیدگاه های شما عزیزان خواهد بود.

توضیحات جدول

اما تاریخچه روز جهانی کودک، به‌طور رسمی به سال‌های پس از جنگ جهانی دوم بازمی‌گردد: با شعله‌ور شدن آتش جنگ جهانی دوم، میلیون‌ها کودک در سرتاسر جهان گرفتار رنج‌های بی پایان شدند. هزاران کودک در اردوگاه‌های مرگ جان سپردند، صدها هزار کودک در بمباران‌های شهرها و مراکز غیر نظامی دفن شدند و صدها هزار کودک معلول و بی سرپرست و بی خانمان از آتش ویرانگر جنگ بر جای ماندند. سازمان آمریکایی برای رفاه کودکان، در سال ۱۹۵۲ سازمان ملل متحد را فراخواند تا روزی را به عنوان روز جهانی کودک برگزار کند. بر اساس مصوبه‌ی جهانی سازمان ملل، کشورهای مختلف یک روز را به نام کودک انتخاب کرده و همه‌ساله آن روز را با هدف توجه دادن جامعه به مسائل کودک جشن می‌گیرند.

روز جهانی کودک اولین بار توسط انگلستان در سال ۱۹۵۴، به منظور تشویق همه کشورها برای ارتقا تبادل و تفاهم متقابل درباره مشکلات، حقوق کودکان و اقدام عملی برای رفاه کودکان جهان اعلام شد. در ۲۰ نوامبر ۱۹۵۹، سازمان ملل متحد بیانیه حقوق کودک را تصویب کرد و سازمان ملل متحد پیمان‌نامه حقوق کودک را در ۲۰ نوامبر ۱۹۸۹ به تصویب رساند.

هدف روز جهانی کودک
روز جهانی کودکان تنها برای جشن گرفتن و شادی کودکان نیست، بلکه هدف از نامگذاری و برنامه‌های آن آگاهی بخشی به کسانی است که در سراسر جهان خشونت را در قالب سوءاستفاده، استثمار و تبعیض تجربه کرده‌اند یا آن را به وجود آورده‌اند. در برخی کشوها کودکان به عنوان کارگر مورد استفاده قرار می‌گیرند یا مشغول درگیری‌های مسلحانه و زندگی در خیابان‌ها هستند. در حال حاضر، بیش از ۱۵۳ میلیون کودک بین ۵ تا ۱۴ سال وجود دارند که مجبور به کار کردن هستند. یونیسف اعلام کرد که تنها با اختصاص پنج دلار برای هر کودک می‌توان جان ۹۰ درصد از کودکانی را که سالانه می‌میرند، نجات داد و برای بهبود چشمگیر زندگی کودکان جهان سوم، کافی است که فقط مبلغ ۶ هفته بودجهٔ تسلیحاتی جهان هزینه شود.

دیدگاه ها

به کیفیت جدول واژه یابی اصطلاحات کودک ویژه روز جهانی کودک چه نمره ای می دهید؟
 • سکینه قبادپور:
  روزجهانی کودک سلام خسته نباشیدمتشکرم
  1 هفته پیش2021-11-21 15:23:51

  پاسخ: با سلام و سپاس از همراهی گرم و پرمهرتان
 • عبدالرضا کاظمی:
  روز جهانی کودک عالی بود
  1 هفته پیش2021-11-21 13:15:33

  پاسخ: با سلام و سپاس از شما
 • آناهیتا حاجی ابوتراب:
  روز جهانی کودک خوب بود
  1 هفته پیش2021-11-20 15:51:42

  پاسخ: با سلام و سپاس از همراهی گرم و پرمهرتان
 • مریم میرشجاعی:
  درود وسپاس .روز جهانی کودک.
  1 هفته پیش2021-11-20 15:45:20

  پاسخ: با سلام و سپاس از همراهی گرم و پرمهرتان
 • حمیرا نجف نیا:
  با سلام و وقت بخیر، عالی بود، ممنونم از زحماتتون، رمز: روز جهانی کودک 🌷🌷🌷🌷🌷🌷
  1 هفته پیش2021-11-20 15:06:44

  پاسخ: با سلام و سپاس از شما
 • ناصر پودینه مقدم:
  سلام، بسیار عالی بود. لطفا اگه براتون امکانش هست، در جدول واژه یابی ، واژه های طولانی رو فقط بصورت یک خط مستقیم عمودی قرار ندین . ( مخصوصا در جداول مسابقات ) شاید با گوشی مشکلی نباشه چون صفحه می چرخه ولی واسه کسانی (مثل من ) که فقط با لپتاپ ( بدون ماوس ) جدولا رو حل میکنن امکان گرفتن همه حروف با یک حرکت نیست. امروز نزدیک بود 5 امتیاز از جدول لیگ رو به خاطر طولانی ترین کلمه عمودی از دست بدم قطعا اگه یه حرف دیگه میداشت ،علامت نمیخورد. با سپاس.
  1 هفته پیش2021-11-20 10:20:31

  پاسخ: با سلام و سپاس از همراهی و بیان دیدگاه های تان.